Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Tv serije 800
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-01-18, 10:29   #501
nems
Početnik

Član foruma od: 29.01.2017
nems je na dobrom putu
Početno Re: Tv serije 800

Da li neko zna koja veličina toplinga ide za TV821?
nems je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 17-02-18, 21:00   #502
nems
Početnik

Član foruma od: 29.01.2017
nems je na dobrom putu

Kada ručicu reduktora ubacim u brze brzine onda onda dodiruje blatobran. Jel to svuda tako ili nešto kod mene nije u redu? Malo je i skinula boju sa blatobrana, inače je original ručica.
Još jedno pitanje, kada ulicom po asfaltu vozim u trećoj brzoj i hocu da skrenem na raskrsnici da li mogu u trećoj brzoj (samo da smanjim gas) ili treba stati i ubaciti u manju, skrenuti pa opet u trecu?
nems je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-02-18, 02:26   #503
reider
Aktivni Član

Član foruma od: 09.02.2012
reider će uskoro postati poznatreider će uskoro postati poznat

Svaki akomulator iznad 55AH može ti ovaj mali traktor zapaliti. Pitanje jesamo, koliko puta. 64 il 75AH bilo bi ok. Imam ja na 418 aku od 55Ah i ide več 5 godine bez problema.
topling mu izmijeri sam. Dole prikači priključak i podigni hidravliko samo malo toliko, da ti taj priključak stoji u pravi ljegi, kao kako bude radijo. Izmijeriš dužino centar oke, do centar oke. A topling u trgovini mora dostiči ovu mijeru, kad bude cca pola več izšaraufan ili malo manje.
Ak so prav štelane ručke, ništa se ne dodirava. A ak želiš več pomoči, ubaci sliku, tad če ti ko bolje pomoć.
Poštovani prijatelj. Za mijenjavanje na dole podao si si ogovor več sam sasvim na kraju teksta. Žao ovu so jako zastareli nesinhronizovani mijenjači, i mijenjavanje tekom vožnje nije moguče. A oni koji imamo ove traktorčiče, istovremeno imamo i malo posla pa imamo i vrijeme, se zaustaviti tekom mijenjanja. JEr profi radnik i kupi profi stroj, a taj mijenja ko auto.
Nadam se, da sam ti pomognijo bilo što. Inače imao sam nekad ja 826.

Posljednje uređivanje od reider : 18-02-18 at 02:32
reider je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-18, 11:17   #504
Eniz826
Početnik

Član foruma od: 06.03.2018
Eniz826 je na dobrom putu

Pozdrav, moze li mi neko objasniti kako da spojim kontakt bravu na tv826
Eniz826 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-03-18, 19:34   #505
reider
Aktivni Član

Kolega, ja bi ti svetovao, da svaki kabel na staroj bravi zapišeš(boja kabla i kontakt, na kojeg je namiješten), pa onda suprotni zapored na novoj. Tako sam ja mijenjao programator na pralnem stroju.
Nepročitano 08-03-18, 08:59   #506
Eniz826
Početnik

Aha, samo je problem sto su u mene kablovi katastrofa, radi mi standard sto mi treba a to je svjetlo prednje ostalo je sve zapetljano
a kontakt brava mi nije povezana pa moram klemu da skidam sa akumulatora sto mi je dosadilo svaki put jer kad mi ostane iscrpi mi akumulator
Hvala na odgovoru :D
Nepročitano 08-03-18, 10:46   #507
reider
Aktivni Član

Pa sumnjao sam, da češ to kazati. No ako nisi sa ove stroke, ja bi ti svetovao u tom primeru radije štromara, koj če ti to napraviti, il ak je sve to jako u lošem stanju, mijenjati komplet inštalaciju i namijestiti bravu.
Imam ja sličan problem, kod Tv418. Traktor ima odsluženo inštalaciju na motoru(regler,dinamo), a prekidač-ručna komanda za blinkere i dugo svijetlo kod volana, sve je demontirano i traktor se ne upotrebiva na javnom putu, pa me to ne nervira. Al bojim se, da se če tamo na motoru što zapaliti. Pa razmišljam, da sve kompletno odbacim dole, namijestim alternator i namijestim samo kablove i osigurače, za paljenje,punjenje i lampicu oljnog pritisaka. No za sad,još sve radi.

Na kraju bi ti svetovao, ak je tako kako imaš, možeš najbrže riješiti sa nešto ovakvim, prekidačem minus pola. Prije upotrebe to okreneš, a na kraju opet. 100% sigurno, da se neče zapaliti, a ak se bi desilo, da se nešto tekom radova praži, onda isto tako možeš situacijo spasiti sa time. Ovo možeš koristiti umijesto brave. Staviš ga između minus kabla na akomulatoru i između šasije:
Nepročitano 08-03-18, 10:54   #508
Eniz826
Početnik

Hvala na odgovoru :D
Probacu nesto smisliti valjda i uspijem heheheheheh
Nepročitano 08-03-18, 11:37   #509
stjepko
Regularni Član

Član foruma od: 15.04.2010
stjepko ima spektakularnu aurustjepko ima spektakularnu auru

Kad ukucaš na gugl tomo vinković elektroinstalacija imaš tamo šema za to, imaš i jednu moju koju sam ja radio i po njoj uradio instalaciju za 420, puno je posla al, može se. lp.
stjepko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-03-18, 12:13   #510
Eniz826
Početnik

Ima dosta njih nasao, pa kad uhvatim vremena bar da spojim ovu bravu jer na selu ovdje mi ne trebaju ni zmigavci ni ostalo samo svjetla a osigurac ni jedan ne radi hehehehehehe
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:32.