Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Ostali traktori Kakav traktor za malčiranje šljivika
Ostali traktori Ostali traktori koji nisu navedeni

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 27-06-17, 14:39   #1
meki
Polako se zagrijava

meki avatar

Član foruma od: 31.01.2017
meki je na dobrom putu
Početno Kakav traktor za malčiranje šljivika

Nemam baš puno iskustva sa traktorima. S obzirom na veliku površinu zemljišta koje moram malčirati (cca 120 - 150 000 m2) ali i nakon sređivanja održavati zanima me što bi mi iskusni članovi foruma preporučili. Zemljište je na području opčine Slunj pa i kada bi želio platiti nekome da mi to sredi nisam baš naišao na ljude koji imaju dovoljno jaku mehanizaciju. Mislim da mi je kupovina vlasite mehanizacije puno isplativija dugoročno pa molim neke savjete
meki je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 27-06-17, 18:41   #2
izetfazlinovic1
Polako se zagrijava

Član foruma od: 13.03.2014
izetfazlinovic1 je na dobrom putu
Početno Re: Kakav traktor za malčiranje šljivika

Ako se odlućiš da ćeš nekom platit ja znam čovjeka koji bi to odradio. Trebao bi ga pitati ako ćeš bit zainteresiran
izetfazlinovic1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-06-17, 22:21   #3
Hele
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.01.2013
Hele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni dragulj

Za ta zemljišta ti treba prvo motorka, bager pa malčer. Ako je zapušteno a pretpostavljam da je. Većina ljudi koji rade održavanje uz ceste, kanala, površine razne, ti imaju malčere za 5-10cm debljine. Ne znam za šta ti točno treba.
Imaš ih i što rade za HEP što čiste ispod dalekovoda sa šumarskim malčerima ali mislim da ti je tu sat oko 1000kn.
Gledao sam i ja ta zemljišta po Kordunu, da se nać po 1500-2000e hektar ali je sve zaraslo i priprema košta puno.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-06-17, 17:43   #4
massey595
Uvaženi Član

massey595 avatar

Član foruma od: 28.11.2012
massey595 će uskoro postati poznat

To da je problem naći nekog ko to može odradit je laž,
danas ima jako puno šumarskih malčera i ljudi kaj to rade, bitno je samo koliko si ti spreman platit za taj posel, teško da je sat šumara 1000 kn je ako se radi ispod zemlje,
većinom se radi po kvadratu ako se radi o tolikom poslu.
Da ideš to sad sam iskrčiti moraš imat šumarski malčer koji buš platil min 10000 eura,
za njega ti treba minimalno 150-170 konja koji isto ne košta malo za te novce kaj bi to platil ti ja očistim to da buš extra zadovoljan.
a poslije za održavanje samog uzmeš nekog 70-tak konja i malčer cca2m i ODRŽAVAT redovito ako zaraste pak bu moral doći jači malčer.
Eto toliko od mene

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:03.