Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 16-06-18, 11:56   #10801
turky
Regularni Član

turky avatar

Član foruma od: 17.01.2016
turky je na dobrom putu
Početno Re: Kunićarstvo

Citiraj:
Prvotno napisano od tototozg Vidi poruku
Dobar rezim hranidbe, u ostalom, bitno je da imaju stalno dostupne hrane, inace nastaju problemi sa probavom, obzirom da kunic nesmije bit praznih crijeva i zeluca. A hranjenje na obrok ionako nema smisla kod njih, jer kunic mora imat u svakom trenutku dostupno ako nista drugo, onda sijeno.
Slažem se, ja preferiram da uvijek imaju nešto za jesti dal to bilo žito ili sijeno.
turky je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 16-06-18, 11:59   #10802
turky
Regularni Član

turky avatar

turky je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od tototozg Vidi poruku
Dobar rezim hranidbe, u ostalom, bitno je da imaju stalno dostupne hrane, inace nastaju problemi sa probavom, obzirom da kunic nesmije bit praznih crijeva i zeluca. A hranjenje na obrok ionako nema smisla kod njih, jer kunic mora imat u svakom trenutku dostupno ako nista drugo, onda sijeno.
Slażem se, uvijek trebaju imati nešto za jesti bilo žito ili sijeno.
Nepročitano 16-06-18, 14:55   #10803
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Ne znam koliko je prema normativima kuniću potrebno sedamnaestpostotne proteinske smjese dnevno . To im je kompletna hrana . Stvar je u tome da su kunići proždrjlive životinje i kad su gladni onda kad dobe jest oni se prežderu i natrpaju hranom jer nadoknađ uju ono što nisu jeli. Tada nastanu problemi. Pogotovo kad ih je više u kavezu pa se daje hrane za više životinja u jednu hranilicu. Tada ih ne zanima normativ tako da se neki preždere a drugi ostane gladan. Neki uzgajivači vele da kunićema treba davati jednoličnu hranu , uvijek isto u isto vrijeme , drugi vele da im treba što više raznolikog i sezonskog uvrstiti u obrok. Bilo kako bilo , uvijek ima problema sa davanjem zelenog.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-18, 23:17   #10804
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Moji uvijek imaju pred sobom sve! Pelet (samo pelet) imaju isto kao i sijeno stalno i nikad mi se nije dogodilo da se prežderu! Zeleno ne dobijaju!
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-06-18, 00:22   #10805
tototozg
Aktivni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Robelar niti jedna potupna krmna smjesa za kunice ne iskljucuje dodatak sijena po volji u ishrani kunica. Cak stovise, navedeno je da im je uz smjesu potrebno osigurati sijena i vode po volji. Upravo zbog kompleksne probave kunica, nemoguce ih je hraniti na obrok. Mislim, moguce je, nekad bez posljedica, ali ne zadugo.. nemoze se kunic hranit ko svinja, na obrok, jer uvjek mora imati dostupne hrane bogate vlaknima. Bilo sijena, djeteline ili npr. zobi, koja je zbog te karakteristike i daleko najbolji izbor od sveg zita za ishranu kunica. Tada nema problema sa prejedanjem, sta god ostalog da im ponudis za jest.
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-07-18, 09:17   #10806
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat

Malci se postrojili kao da su u vojski!

Nepročitano 11-07-18, 19:23   #10807
turky
Regularni Član

turky avatar

turky je na dobrom putu

Jel ima netko iskustva sa ženkama koje su u rasplodu a imaju dosta godina. Imam jednu od 5 godina i još bi nešto izvukao od nje ali nikako mi sad ne ostaje skotna mada stoji.
Nepročitano 11-07-18, 19:37   #10808
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Sto starija to teze ostaje skotna, i broj mladih drasticno opada, okoti jednog dva, tri ak imas srece...

Posljednje uređivanje od MUHA : 11-07-18 at 22:30 Razlog: Nepotreban citat
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-07-18, 08:39   #10809
turky
Regularni Član

turky avatar

turky je na dobrom putu

Da, to je istina, teško ostaje skotna. Al je kvaliteta pa ju forsiram mada od toga ništa već mjesecima.
Nepročitano 21-07-18, 00:56   #10810
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat

Jel postoji šansa da ak se mladi kunić(3 mjeseca starosti) najede mrkve koju sam im dao da ugine? Naime moji su svi mladi dosta napuhnuti nije im tvrd trbuh ali se vidi da su okruglasti pa me strah da koji ne ugine..

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 09:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 21:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 23:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 20:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 15:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:29.