Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Svaštara Poljoprivredni automobili
Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-02-07, 21:48   #1
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno Poljoprivredni automobili

Poljoprivredni automobili

Nepročitano 10-02-07, 21:51   #2
Mister x
Regularni Član

Član foruma od: 31.12.2006
Mister x je na dobrom putu
Početno

Eto moj sused ima pilu od 1 PS + Figuar

Nepročitano 15-02-07, 15:26   #3
Ratarko
Gost

Početno

Evo onda i moje pile.

Lada Niva 1.7i je po meni best buy automobil za poljoprivrednike koji nisu pri novcu a takvih nas ima dosta . Pick up 4x4 vozila ( Mazda , Nissan , Mitshubishi ... ) su puno udobnija za vožnju ali i duplo i više skuplja od Lade.
Moja Lada ( stara 2 godine ) ima plin ( zadnja slika ) tako da manje novca trošim na 100 km vožnje nego pick up 4x4 vozila .
Potrošnja benzina je 10 litara na 100 km dok plina troši 12 litara na 100 km.
Kako je litra plina 3.05 kn a ugradnja plinske instalacije u auto oko 8.000 kn ispada da se plin isplati tek nakon 20.000 km i više .
Lada je buèan automobil , u vožnji se osjete vibracije ( što zbog jeftinih guma sa ripnama što zbog kardana ) , ne obiluje snagom - pogotovo kad je na plinu ali ja ju volim jel uvijek upali iz prve i još se nije ništa pokvarilo.

Eto malo o Ladi Nivi...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 15-02-07, 16:06   #4
Ratarko
Gost

Početno

Evo sada èujem da je autoplin poskupio sa 3.05 kn na 3.35 kn :cry:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 15-02-07, 20:11   #5
Fleki
Gost

Početno

Da, majku im j....., a direktor Pro-Plina javno obeèao prije 6 mjeseci kako cijena autoplina neæe iæi gore barem dvije godine. :evil:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 22-02-07, 18:30   #6
Jadranko
Gost

Početno

daj mi reci posto je nova lada???kod tebe je benzin a ja sam cuo da ima i diesel verzija.to bih htjeo mom starom da uzmem dole u HR,pa me zanima.
a evo ovo je moja mrcina u CH
Merc ML 150 konja
2.3 motor benzin 15 litara na 100 km
svejedno kako ga vozis uvijek trosi isto ali ide ide i ide.....
trenutno ima 67.000 km

i dobar je hebi ga :D

:D
  Odgovori s citatom
Nepročitano 22-02-07, 19:05   #7
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Ja za po selu imam Ladu samaru u koju je takodjer ugradjen plin i nedostatak snage osjetim jedino kad vucem prikolicu...

Lada zakon za drljanje po njivama i za takve stvari. Kad ova napusti ovaj svijet, probat cu nagovarat da i mi uzmemo nivu s plinom.

Imao sam prije ove lade jos jednu samaru i na njij smo napravili 150 000Km a izgledala je kao da je imala 300 000 prodali ju liku za 3 000Kn i vozi se i dan danas...

A za sminku imamo megane 2 DCI 82 KS i nije to to... kad se lada pokvari (rijetko, ali se dogadja) onda kljuc 8,10, 13, 17, 19, cekic, koombinirke, komad zice i vozis dalje kao da se nista nije dogodilo... Jako zahvalana auto ta lada.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-02-07, 19:26   #8
Ratarko
Gost

Početno

@Jadranko

Joj , dobar mi je tvoj Merc :D , kad vozim Ladu maštam na tako nešto kao što ti imaš.
Za ljude koji žive u švici je takav auto našto sasvim normalno , vidio sam kad sam bio tamo kako dobre aute voze ...
Evo ti info o Ladi , tu sam ja svoju kupio , koštala me 80.000 kn sa plinom.

http://www.open.hr/com/adria-lada/

Kod nas nema na dizel Niva , za sada , kod tebe u švici znam da ima , frend iz švice mi je prièao da ima Lada Niva i dobiješ gratis auto prikolicu , KUUUUL 8)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 22-02-07, 19:37   #9
Mister x
Regularni Član

Član foruma od: 31.12.2006
Mister x je na dobrom putu
Početno

Svaka èast mercedesu ali ja preferiram nivu za po polju.
Da ja imam merðu nebi taknuo blato s njom a možda bi ga samo i na misu vozil he he :oops:
Nepročitano 22-02-07, 19:56   #10
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Koliko si siguran da nema kod nas? Mislim da su ih uvozili... Diesel niva ima peugeot motor u sebi, jer su valjda rusi nesposobni to napravit a da stane pod haubu...

A imas i ovakve pothvate, pa dobijes nivu diesel:

Motor je iz nekog kombija (mislim da je neka zastava u pitanju) a mijenjac je iz nekog fiata (neka vas rucka od yuga ne zavara)...

uglavnom, lik je kupio ladu za neke male pare zaribanu, i motor je imao ovaj, nabavio mijenjac i malo raspaljot, zavarot i auto radi. Poznanik na tehnickom pregledu, i auto je registriran...

Pila i pol, za premale pare.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Automobili AntonioJD Svatara 6136 14-07-18 14:39
poljoprivredni gospodarstvenik orada Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 12 21-02-13 20:44
Poljoprivredni sajmovi tihomir-bj Sajmovi, proizvo?a?i polj. opreme, literatura i ?asopisi 9 20-04-11 21:26
Poljoprivredni avioni ivan33 Svatara 30 12-07-10 18:22
Poljoprivredni web portali Dejan Sajmovi, proizvo?a?i polj. opreme, literatura i ?asopisi 2 11-06-08 17:51

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:49.