Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Vinarstvo Pitanja u vezi plasmana vina
Vinarstvo Tehnologije vrenja i čuvanja vina, podrumarstvo, vinsko posuđe i oprema

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-10-09, 08:13   #11
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat
Početno Re: Pitanja u vezi plasmana vina

Naravno da tu nije cijena izražena za vino iz hrastove bačve i to nove. Možda u ovim vinima od 40 kn.
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 13-10-09, 09:42   #12
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Član foruma od: 27.02.2007
vinogradar je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Ivan_Kos
Citiraj:
Prvotno napisano od vinogradar
ha čuješ za te novce kod nas je solidno vino u rinfuzi,a tamo butelja pa da je bilo kakvo prejeftino je..........bio sam na moru sa čovjekom koji ima 2 hotela na Pohorju kaže da za 2-3 eura on kupuje u buteljama za hotel,a nevjerujem da kupuje baš škart.........
prijatelju ja bio ove godine u 6. mjesecu u gradiscu u austriji kod par boljih vinara. vina su im za nase pojmove dosta losa, prozirna, 11-12 % alkohola, kaze covjek da ima dosta prinosa po trsu, oko 3 kg za kvalitetnija vina, beru krajem 8. i pocetkom 9. mjeseca a imaju jos losije klimatske uvjete nego mi, dakle beru previse grozda i prerano.. naravno, u podrumu sva moguca tehnologija, vino se valjda 5. puta filtrira i 3. bistri, sva vina su im ista, blijeda i prozirna, nista od ekstrakta i tijela, samo neka bljutava kiselost i malo arome variraju od sorte do sorte a i one su poluumjetne. covjek ima vinariju od 2 mil. eura a prodaje takva vina i kod njega kostaju od 2-7 eura po boci, s time da je 7 eura neko umjetno slatko smece od "izborne berbe" (to je valjda kod njih krajem 9. mjeseca..??) koje u biti ne valja nista. tako da je to sve relativna stvar, vina ima danas svugdje i po svakakvoj cijeni ali uvijek malo bolja kvaliteta kosta. istina da su vani bolja i kvalitetnija vina koja se mogu usporedivati sa nasima jeftinija 20-30% ali to je zakon trzista jer ipak je nase jos relativno mlado, nerazvijeno i vladaju svakakvi interesi..
ma i mislio sam da je to tak vjerujem i da je u sloveniji isto........po ovome šta je čovjek meni rekao ja sam zakljućio da su gore vina jeftinija nego kod nas kad bi uzeli istu kvalitetu.........možda sam u krivu.......kaže on da on nezna da tko vino u rinfuzi podaje tamo za 2-3 eura što je kod nas većina cijena.......ja nisam bio gore pa neznam samo kažem kaj on veli e sad dali laže neznam..........
Nepročitano 16-10-09, 15:44   #13
jnixic
Gost

vinogradar, jel je otkipilo da dojem kušat :D , ak ideš šta kraj mene , stani moje je sve gotovo...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-10-09, 19:17   #14
tine
Uvaženi Član

tine avatar

Član foruma od: 10.12.2006
tine će uskoro postati poznat

Ovo je stranica s poljoprivrednim proizvodima na slovenskom najvećem oglasniku.
Može se listat redom, a možeš u potražnik stavit pod dobrina stavku 'pijače in tekočine'.
Ima puno cijena uz ponudu.
tine je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-10-09, 19:35   #15
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat

Odlična stranica Tine :shock:
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-10-09, 18:44   #16
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Član foruma od: 27.02.2007
vinogradar je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od jnixic
vinogradar, jel je otkipilo da dojem kušat :D , ak ideš šta kraj mene , stani moje je sve gotovo...
Još po malo radi ,ali probat se može uvijek........ :lol:

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Par pitanja u vezi drva općenito noviuposlu umarstvo 89 19-01-18 22:18
Pitanje u vezi papira bokipz IMT 29 25-05-14 14:46
Pitanje u vezi potpisa puknuti Pitanja i pomo? u vezi rada foruma 9 01-11-13 21:26
pomoč u vezi traktora mtz82ks cika Mato Mehani?ka radionica 61 10-02-11 19:12
pitanje u vezi nasih traktora tibor88 Pitanja i pomo? u vezi rada foruma 50 19-10-07 19:07

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:37.