Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-05-13, 09:48   #1
nlo1
Aktivni Član

nlo1 avatar

Član foruma od: 11.05.2013
nlo1 je na dobrom putu
Početno BCS roto kose

otvaram ovu temu da sa kolegama podjelim iskustava i misljnja o diskastim roto kosilicama bcs...
posto mi niko nije odgovorio dali ko sa foruma posjeduje BCS 405 roto kosu sa 5 diskova?

evo i slicice prve kosnje ove godine

Posljednje uređivanje od nlo1 : 24-05-13 at 09:52
nlo1 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-05-13, 21:55   #2
BAGERISTA
Gost

Početno Re: BCS roto kose

Ajde kolega napiši kako si zadovoljan,mmkoje su mane ,,,,a koje su prednosti,...
Evo ja ču reč da sam sa svojom strižnom prezadovoljan,i za njom prije krene rast,nego za roto,barem šta sam se ja uvijerija,,,,e sad nek svako da svoje mišljenje,...
Koje je širine,i kako se ponaša...

Kod mene je isto s hidraulikom,,,,za podiozanje samog češlja...

ja sam treba uzet ove godine s gnječilicom pa sam odusta bila je dosta satrana..
  Odgovori s citatom
Nepročitano 27-05-13, 00:35   #3
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat

405 je ok kosa, mana joj je što nije 6 diskova (na četvrtom i petom disku su noževi uvjek blizu) i oni plastični odbacivači mase na disku.
Samo podmaži i nema joj smrti. (nemoj zaboraviti jednosmjernu spojku na remenici, u suprotnom se remenica zajede).
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-05-13, 09:19   #4
nlo1
Aktivni Član

nlo1 avatar

nlo1 je na dobrom putu

meni se pokazala izvanredna,nemam rijeci za nju,sto se tice rasta trave poslije kosidbe odlicna,to sebi stimas po zelji,svakako ako je nagnes mozes zbrijat da nema trave nikako i normalno da ce sporije rast,kod nje vec fabricki dode ili bi trebala biti visina od zemlje do nozeva 6 cm to i jeste optimalna kosidba...

Citiraj:
405 je ok kosa, mana joj je što nije 6 diskova (na četvrtom i petom disku su noževi uvjek blizu) i oni plastični odbacivači mase na disku.
Samo podmaži i nema joj smrti. (nemoj zaboraviti jednosmjernu spojku na remenici, u suprotnom se remenica zajede).
neznam sto se tice nozeva sve je ok,nozeve sam dobio iz slovenije za nju dijamant sa dvije strane,i svi su jednako rasporedenji,sto se tice plasticnih odbacivaca to strada jedino ako zakacis na nesto uz grane il slicno...
a za jednosmjernu spojku na ramenici jel to mislis na izlazno vratilo iz kose sto ima niplu sa strane za mazat?
jedino sto joj ne mogu naci mjeraca to sam vec pisao,pa ako ti kolega petar to znas kod ovo 405 bcs da mi objasnis koliko si sae 90 ulja ide u nju,i dali si sipao samo ulje il mjesao i tovatnu mast,posto ona nema na diskovima niple da se mazu lezajevi...
Nepročitano 27-05-13, 11:27   #5
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od nlo1 Vidi poruku
jedino sto joj ne mogu naci mjeraca to sam vec pisao,pa ako ti kolega petar to znas kod ovo 405 bcs da mi objasnis koliko si sae 90 ulja ide u nju,i dali si sipao samo ulje il mjesao i tovatnu mast,posto ona nema na diskovima niple da se mazu lezajevi...
Ima na svakom disku sisu za mazalicu (nipl kako ti kažeš). Moraš skinuti poklopac s diska i vidjet ćeš.
Ulje neide u nju, iako sam ja probao stavljati ali ništa od toga. Samo dobro podmažeš, ima kanale po daski za totmast do svakog ležaja tako da..

Na prvom i zadnjem disku moraš skinuti i odbacivač.

Odbacivač strada ako zakvačiš granu, ali s vremenom se potroši i nestanu mu ona rebra pa hoće umotat na sebe. Tad se mora mijenjat.
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-05-13, 12:11   #6
nlo1
Aktivni Član

nlo1 avatar

nlo1 je na dobrom putu

Citiraj:
Ima na svakom disku sisu za mazalicu (nipl kako ti kažeš). Moraš skinuti poklopac s diska i vidjet ćeš.
Ulje neide u nju, iako sam ja probao stavljati ali ništa od toga. Samo dobro podmažeš, ima kanale po daski za totmast do svakog ležaja tako da..

Na prvom i zadnjem disku moraš skinuti i odbacivač.

Odbacivač strada ako zakvačiš granu, ali s vremenom se potroši i nestanu mu ona rebra pa hoće umotat na sebe. Tad se mora mijenjat.
nema druze u tom i jeste fazon,nema na diskovima sise za mazalicu,skidao poklopac sa diskova i nema cackao sarafcigerom cistio i nema da se uvrne sisa za mazalicu,zato i pitam...

i koliko si stavljao tomasti u nju,ja sam mjesao 90 ulje i totmast... cudi me samo to da nema na diskovima sise za mazalicu,zato i neznam sta staviti u nju,jedino otvor ima ispod skije posto joj je skija cijela po citavoj dasci,mislim iz jednog dijela,na zadnje disku ispod skije ima imbus kljuc i to je jedini otvor na koji sam sipao,mjeraca za dasku nigdje nisam mogao naci...
Nepročitano 10-08-13, 10:27   #7
mladenmaso
Regularni Član

Član foruma od: 29.01.2010
mladenmaso je na dobrom putu

kakve su bcs 405 sa 4 diska nasao sam jednu da kupim kaze covjek sve je ok samo nema ceradu
http://www.pik.ba/artikal/8079216/bo...ilica-bcs-405/
mladenmaso je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-08-13, 22:35   #8
mladenmaso
Regularni Član

Citiraj:
Prvotno napisano od mladenmaso Vidi poruku
kakve su bcs 405 sa 4 diska nasao sam jednu da kupim kaze covjek sve je ok samo nema ceradu

kupio sam i probao u radu za sad sam zadovoljan
Nepročitano 13-08-13, 23:07   #9
nlo1
Aktivni Član

nlo1 avatar

nlo1 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od mladenmaso Vidi poruku
bcs su zakon kosilice,samo ovdje nesto nestima,bcs 405 je sa 5 diskova ova ima 4...
izgleda da je prodavac kupio bez oznake pa sad kao stavio 405,inace je to bcs 404 sa 4 diska jako dobra kosilica...
koliko si je platio...
Nepročitano 14-08-13, 12:52   #10
mladenmaso
Regularni Član

ili je samo onaj poklopac od 405
platio sam ju 1500 km
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Bočne i stražnje STRIŽNE kose Orsic Traktorske kose 560 10-08-18 18:52
Frontalne kose raskooo Traktorske kose 4 14-06-16 22:59
Traktorske kose mario Traktorske kose 472 30-11-15 20:05
Roto kosa - roto malčer za Tomo Vinković nsamanic Tomo Vinkovi? 113 10-11-13 09:41
Promjena remenice kose zlayo83 Traktorske kose 3 01-02-13 22:28

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 13:45.