Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > EKO vrt i permakultura Evo pa se smijte i rugajte opet, to nam dobro ide
EKO vrt i permakultura Sve o ekološki prihvatljivom vrtlarenju, permakulturi, šumskim vrtovima ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 01-12-14, 14:42   #11
itp
Super Uvaženi Član

itp avatar

Član foruma od: 12.05.2008
itp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodan
Početno Re: Evo pa se smijte i rugajte opet, to nam dobro ide

Zadruga može opstati pod uvjetom da je u privatnom vlasništvu, a da su zadrugari u odnosu na nju kooperanti. Kod nas se baš i ne priča puno, ali u Semeljcima pored Đakova postoji jedna takva tvrtka, odnosno zadruga, Osatina. Godišnje proizvedu i do 60 000 t kukuruza godišnje, prvi su izgradili bioplinsko postrojenje, prvi su podigli hidroponski staklenik (što mi baš i nije drago, ali su prvi), redovno isplaćuju sve obaveze prema svojim zadrugarima, osiguravaju im sav repromaterijal, mislim da i gorivo daju. Nikad se nitko nije žalio na njih, koga god sam pitao, svi su iznimno zadovoljni. Većina poljoprivrednika iz okolnih sela rade za njih i sustav savršeno funkcionira. I što je najvažnije, ne ucjenjuju ljude s glupostima. Sve se može kad se hoće, samo što ne mogu svi biti direktori i šefovi, netko mora i radit.
itp je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 01-12-14, 15:07   #12
bobostar
Super Uvaženi Član

bobostar avatar

Član foruma od: 14.12.2009
bobostar će uskoro postati poznatbobostar će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od gigausupi Vidi poruku
zabole me za državu. Što je ona nama dala ? Meni ništa....
Svaka čast za tvoj razmišljanje o poljoprivredi i permakulturi i ostalome, ali ti preko ovoga ne mogu preći.
Tebi država ništa nije dala?????
Upravo je zbog takvih koji tako razmišljaju, u Hrvatskoj tako loše.
Država nije Karmako, niti Milanović, niti Pucića, niti Joca precednik... Država je nešto iznad toga, i dala ti je puno više, nego što ćeš ti njoj ikada moći vratiti.
bobostar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-14, 15:35   #13
gigausupi
Regularni Član

Član foruma od: 03.11.2014
gigausupi je na dobrom putu

Svaka čast tebi ako je tebi dala i ako tako razmišljaš, nemam ništa protiv. Ali vidiš meni nije ništa dala. Ja smo dajem njoj, a što dobijem zazuzvrat(od zdrastvenih usluga koje plaćam di god se okrenem? Policijske zaštite ?, Subvencija, potpora(to ne primam)? Kuću, stan ? Posao ? Vrtić za dijete koji košta 970 kuna mjesečno, pa i ne de u vrtić? Posao ženi koja je diplomirala i poslala 1000 molbi i kucala na vrata i neznamšto i luda je već i ništa ? Za to što mi je pola prijatelja i rodbine dobilo otkaz prvo 90 - tih, aonda u zadnjih šest godina krize dodatno jer su politmafijaši opljačkali tvornice i sve ostalo ? Sada su odlučili da više neće čistiti ceste ako je snijeg manji od petanest centimeta, pa da poginemo u autu zbog štednje države kojoj plaćam 80 posto od bruto zarade ???!!!

Za sve navedeno bih ti mogao dati konkretne primjere, ali mi se ne da jel bi potrajalo.

A ti ako možeš lako prijeći preko svega ovoga onda brate prelazi, zato nam je i tako. Stoka sitnog zuba ne zaslužuje bolje.

Posljednje uređivanje od ZJ : 02-12-14 at 10:40 Razlog: brisanje nepotrebnog citata
gigausupi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-14, 16:07   #14
Steyr 01
Uvaženi Član

Steyr 01 avatar

Član foruma od: 25.08.2012
Steyr 01 će uskoro postati poznatSteyr 01 će uskoro postati poznat

O kakvom to zatvaranju granica mislite? Mi u Hrvatskoj ne proizvodimo gotovo ništa od sjemena povrća, sve kvalitetno je iz uvoza kako onda proizvesti nešto?.. a da ne govorim o strojevima. Da mi zatvorimo granice na 10 godina, većina nas bi umrla od gladi. Na nama je da se prilagodimo trenutnom stanju, a ne razmišljati o neprovedivim zakonima i odlukama.
Steyr 01 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-14, 16:13   #15
gigausupi
Regularni Član

O ne, ne bi. Sjeme bi uzgajali sami tako da ostavimo biljke za sjeme(e tu su nas sjebali sa hibridima,ali sva sreća postoji banka starog sjemena i ljudi ga sve više skupljaju), strojeva već kod nas ima i previše(vidi prijašnje postove gdje sam napisao da je jedan od problema kod nas nedjeljenje pa svatko, i onaj koji ima pola hektara zemlje mora imati svoj traktor isve drugo).

I treće, pa ima nezaposlenih, ima gradskih snobova, ima lažnih invalida, ima seljaka koji dobivaju poticaje a ne uzgajaju ništa ili nešto tek toliko posiju da bi opravdali poticaje, ima ljudi pa neka uzmu motike u ruke !

Prilagođavanje ? Pa zato i jesmo tu di jesmo zato što se samo nekome prilagođavamo: trgovcima, korporacijama, zakonima protiv malih i srednjih poljoprivrednika itd.)
Nepročitano 01-12-14, 17:13   #16
hotela
Aktivni Član

Član foruma od: 01.10.2014
hotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auru
Cool Re: Evo pa se smijte i rugajte opet, to nam dobro ide

Hvala Gigi,decko ajde oladi, dej semalo smiri pa ne se tak crno.Nisi balavac te znas kak srbin veli: para vrta di burgija nemoze.A mi smo se dobro zaduzili(GLUPANI uz velike kamate) i sad smo tu di jesmo,ipak smo fraj,kaj mislis kako su ziveli nasi preci,podjarmljeni od turci ,austrougarske,srbije mi imamo ono kaj su oni sanjali.Ja sam sretan da zivim v horvatskoj a druga je stvar da smo lako kvarljivi,pohlepni i da nam fali kulture(posebno skupinice nasih navijaci) e trebalo bi krenut od vrtica,postivanje starijih,cuvanju okolisa pomaganja jedni drugima jer covjek je drustveno bice i nebres sam opstat ak se na trepavice postavis.Nisi dobil nist od drzave,daj se jos jemput zamisli nej gledat se kroz peneze ak si lose volje bu preslo,vjerovatno si zdrav i valjda imas drage prijatelje-neko bi htel imat bas to.
Ak imas dobru kapljicu dej nas pozovi, ja prinesem i svoju ,pa se bumo druzili i skupa mastali kaj bi bilo dobro za nasu bolju buducnost tak kak su negda nasi stari znali.Aj Gigi budi mi dobro mort se jemput zidemo(sretnemo)pak nas sam deli Drava i par bregi.
hotela je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-14, 18:19   #17
gigausupi
Regularni Član

Blago vama koji u to stvarno vjerujete. Iako u mnogome kaj si reko imaš pravo. Eh....
Nepročitano 01-12-14, 20:37   #18
adan
Aktivni Član

Član foruma od: 05.01.2013
adan će uskoro postati poznat

Drago mi je da ima i pozitivnih primjera, ali čini mi se da smo krenuli u krivom smjeru. Previše politiziramo,, tema je ekološa poljoprivreda, pa ajmo o tome, iskustva, pripravci, eko sredstva.
I ne mogu odoliti da ne spomenem junačku narodnu " narod ima vlast i popove baš onakve kakve zaslužuje" , budimo pošteni i priznajmo da baš i nismo (čast izuzecima) vrijedan narod osim kad nas netko tjera batinom.
adan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-14, 21:40   #19
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Hotela i giga, pridružujem se
Važno je pokušati pozitivno razmišljati i ne se sekirati zbog onog na kaj nemaš utjecaja. Samo sebe ždereš i svakim danom je sve gorše dok na koncu ne .
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-14, 22:33   #20
bobe
Aktivni Član

Član foruma od: 22.01.2014
bobe će uskoro postati poznat

Sve rečeno...

Oznake
austrija, eko, permakultura, seep holzer

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:52.