Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Ručna mehanizacija Samohodna kosilica - preporuka
Ručna mehanizacija Trimeri, Motorne pile, Prskalice itd

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-11-16, 22:45   #1
TH87
Regularni Član

Član foruma od: 08.05.2016
TH87 je na dobrom putu
Početno Samohodna kosilica - preporuka

Stari bi za vinograd i vikendicu kupio još jednu samohodnu kosilicu. Trenutno ima Husqvarnu DB51 i R152SV.

R152SV bi dao meni za oko kuće, a on bi si uzeo nešto novo.

E sad, ja osobno nisam oduševljen s ovom DB51 s obzirom koliko je koštala - očekivao bih više za te pare. Ova 152-jka mi se pokazala bolja kad pogledam omjer uloženo-dobiveno.

Bitno je da kosilica može raditi na nagibu, da je samohodna, benzinska (odnosno da nije električna) i da može kositi visoku travu.
Jednom kad je db51 bila na servisu (ošo motor) su mi rekli da kosimo preveliku travu.... da ono što oni smatraju visokom travom je 20-tak cm..... mi kosimo i pola metra tako da nam treba stroj koji to može progutati bez problema.

Ima ko kakvu preporuku?
TH87 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 03-04-17, 21:01   #2
Bara
Početnik

Bara avatar

Član foruma od: 03.04.2017
Bara je na dobrom putu
Početno Re: Samohodna kosilica - preporuka

Trebala bih savjet u vezi kosilice.
Obzirom da je ponuda kosilica takva da boli glava a ja se kuzim u to ko kokos u matematiku, internet mi je ponudio ovaj forum kao rjesenje problema koju odabrati.
Kosilica bi trebala biti lagana za upotrebu jer bi je po potrebi koristila i starija osoba. Samohodna mi se cini privlacna vec i imenom.
Onak, sama hoda i kosi.

Ono sto me zanima je kakva su iskustva sa samohodnim kosilicama kod kosnje terena koji je ravan ali ne kao nogometno igraliste ravan pa da se ide gore-dolje, nego ima vocke, lijehe cvijeca, grmove i slicne dvoristu pripadajuce stvari.
Dakle, da se moze lako manevrirati kosilicom oko takvih mjesta.
Trebala bi biti benzinska i po mogucnosti sto kvalitetnija.
Na sto bih trebala obratiti paznju kod kupovine?

Ili je nesamohodna prakticnija za kosnju takvih seoskih dvorista?
Bara je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-17, 21:12   #3
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

Da je samohodna,pogon na prednje točkove,veči zadnji kotači,Briggs ili Honda motor i po mogučnosti pocinčano kučište.Veličina neka srednja oko 50cm nož a koš zavisi kak očeš.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-17, 21:35   #4
Bara
Početnik

Bara avatar

Bara je na dobrom putu

Hvala na brzom odgovoru.

Znaci, te samohodne nisu teske za okretanje oko vocaka i ostalog.
Mislim da bi sa kosem bolje odgovarala.

Citala sam nesto i o jacini / snazi motora ali sad ne mogu naci gdje je to bilo na ovom forumu. Jos se ne snalazim bas.
Na sto da tu pazim?

Posljednje uređivanje od ZJ : 30-08-18 at 00:10 Razlog: brisanje nepotrebnog citata
Nepročitano 03-04-17, 21:48   #5
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

Prednji pogon sam napiso baš zbog toga jer na takvoj u momentu prekineš vuču-samo sa ručkama malo podigneš prednji kraj i nema vuče dok kod zadnjeg traje malo duže i ode cveče.Oko jačine motora pogledaj u podatce i da ima barem 150ccm kubika,ks i kw obično lažu.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-04-17, 12:27   #6
Bara
Početnik

Bara avatar

Bara je na dobrom putu

Hvala jos jednom, sad bar okvirno znam sto gledati kod guglanja.
Zapisujem u tekicu... prednji pogon, motor, kubikaza, veci straznji kotaci.
Nepročitano 22-03-18, 23:00   #7
plus
Aktivni Član

plus avatar

Član foruma od: 07.01.2016
plus je nebrušeni draguljplus je nebrušeni draguljplus je nebrušeni dragulj
Početno Kosilica strižna, Gorenje Muta AL 330WB

Preporuka, ako netko želi kupiti dobru samohodnu kosilicu:

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=35126

Na prodaju je samohodna kosilica, strižna, Gorenje Muta:
- model AL 330WB,
- motor ACME,
- zapremina motora 327 cm³,
- COD A11870.
Ispravna je, vrlo je malo korištena, ima nove gume na kotačima i rezervnu kosu.
Cijena - po dogovoru.
Radi davanja ponude za kupnju, ili dobivanja više informacija, pitati i zvati na mobitel: 091 580 4210, ili 042 641 116, gospodin Stjepan.
plus je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-03-18, 07:21   #8
hrva
Regularni Član

Član foruma od: 13.01.2016
hrva će uskoro postati poznat

Husqvarna 4500 kn, zadnji pogon, budeš ju imal barem 20 i više godina.
hrva je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-08-18, 18:50   #9
bane1978
Uvaženi Član

Član foruma od: 07.02.2012
bane1978 ima spektakularnu aurubane1978 ima spektakularnu auru
Početno Re: Trimeri

Ima netko da je popravljao pogon od samohodne vrtne kosilice,ima unutra jedan plastični zupčanik koji se iznutra istrošio,ali dijelova nema,prodaju samo komplete.Alpina je kosilica talijanska širine 53 cm,ako neko zna di bi se to moglo nabavit,napravit,inače puž pokreće taj zupčanik)pužno kolo
bane1978 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-08-18, 19:08   #10
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Trimeri

Popravljal je kolega PLUS.
Njegov rad možeš pogledati OVDJE.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:00.