Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-11-09, 14:00   #11
dinko
Gost

Početno Re: Batate

Citiraj:
Prvotno napisano od petar
Citiraj:
Prvotno napisano od dinko
znas li mozda otkupnu cijenu po kg?
A tko to uopće otkupljuje?
kontam neki izvoznici... mozda ergela višnjica-slatina ili exotic-king
bilo bi super da se to moze provjeriti...
  Odgovori s citatom

Nepročitano 03-11-09, 14:44   #12
dinko
Gost

http://www.youtube.com/watch?v=xzDdhBlDeR8

moze li se (i je li isplativo) ovo primijeniti na batat? :scratch
  Odgovori s citatom
Nepročitano 17-11-09, 23:30   #13
patrick
Gost

evo čitam malo o Batatu i naiđem na http://www.agrobatat.hr/ i sve mi se čini da ova biljka ima budućnost u lijepoj našoj
na stranici imate sve o batatu od sadnje do skladištenja. a prodaja neznam prosudite sami a ova cijena od 10kn po kg je previše kada je ovi prodaju po 5kn po kg
ko je tu lud ,ko je normalan ,ko pije a ko plaća............
  Odgovori s citatom
Nepročitano 18-11-09, 00:38   #14
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat

Cijena je takva kakva je bar u OS na pijaci...
E sad, reci nam, kako to tebi ide, kome ga plasiraš, i molim te nemoj nas muljat, jer agrobatat i ti imate veliku poveznicu ;)
Reci iskreno i nitko ti neće ništa, malo nam pojasni i svi sretni, pa možda nešto i bude. Razočara me krivi pristup :scratch
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-11-09, 11:00   #15
patrick
Gost

e za batat trebate pitati pravu osobu a ne mene jedina poveznica je navedena u onome postu o SR..
a da ga reklamiram pa baš i ne i ovi što su pisali o ergeli višnjici, šulogu i exotic king a kakvi oni imaju poveznicu ja sam samo naletio na oglasniku na agrobatat i preusmjerio na ovaj forum jer mi se ćini da je batat biljka koja bi mogla uspijeti u lijepoj našoj ,a na forumu ljudi baš dosta i neznaju o njoj a da ja nisam dijabetičar pa bome me nebi baš zanimao batat ,i eto ti poveznice pa ako treba ljudima uskratiti informacije onda bi molio moderatra da izbriše ovaj post..
  Odgovori s citatom
Nepročitano 18-11-09, 14:13   #16
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Plemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajan

Patrice sto si neurozan,,, :scratch
Pa covjek te samo lijepo pita, mozad se nadao da imas neku vezu gore pa radi lakseg ulaska ,, ili tko zna,,,
Cuvaj zivce trebat ce ti jer nitko te ni za sta ne optuzuje ;)
Nepročitano 10-06-10, 19:54   #17
dragi
Gost

Zdravo svima na forumu.Ja sam dragi iz Makedonije.Zanima me ova tema o uzgoju batata.Kupio sam 5 kg. u supermarketu i nakon kuhanja,cijela obitelj se odusevila od slatkog ukusa.S obzirom da kod nas u Makedoniji nitko nije cuo o batatu,pa ja bih htio da nasadim ovu kulturu.ali netko zna gdje mogu da nabavim presadnice?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 22-02-11, 22:00   #18
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat
Početno

Plevak evo teme ajde pogledaj pa nešto napiši što nema zanima me proizvodnja presadnica.
siki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-02-11, 22:02   #19
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od siki Vidi poruku
Plevak evo teme ajde pogledaj pa nešto napiši što nema zanima me proizvodnja presadnica.
Eh nisam vidio da već ima ta tema....a ja je otvorio...

Evo ovako siki.

Kupiš u dućanu par kila batata, onda staviš u neku kutiju malo zemlje i na nju poredaš batat, te ga pokriješ sa zemljom toliko da se ne vidi van. Traži dosta visoku temperaturu. Optimalno bi bilo oko 30 stupnjeva. Ja sam u tom nazovimo klijalištu imao ispod zemlje grijaču spiralu koja je grijala zemlju. Nakon oko 3 tjedna počinju iz batata klijati izboji. Oni se puste do visine oko 5 cm i onda se trgaju sa gomolja i presađuju u kontejner (ja koristio kontejner od 84 rupe). Nakon presadnje najbolje je staviti taj kontejner u hladovinu u plasteniku ( ja stavljao ispod kontejnera od drugih presadnica) te obilno zalijevati par slijedećih dana. Batat se stavlja na naklijavanje poslije 01. ožujka tako da je presadnica spremna od 15. svibnja. Sadnja ide na foliju u razmaku od 30- 40 cm i bitno je jako zalijati kod presadnje. In ače kroz sezonu ne traži neko održavanje niti nije potrebno jako zalijevati, jedino ga miševi i voluharice jaaaaaako obožavaju.
evo koga još zanima neka pita a u nastavku slika govori više od tisuću riječi.
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	batat.jpg
Pregledi:	6602
Veličina:	68.4 kB
ID:	1062  

Posljednje uređivanje od plevak : 22-02-11 at 22:20
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-02-11, 23:32   #20
dane001
Super Uvaženi Član

dane001 avatar

Član foruma od: 07.05.2009
dane001 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od plevak Vidi poruku
Eh nisam vidio da već ima ta tema....a ja je otvorio...

Evo ovako siki.

Kupiš u dućanu par kila batata, onda staviš u neku kutiju malo zemlje i na nju poredaš batat, te ga pokriješ sa zemljom toliko da se ne vidi van. Traži dosta visoku temperaturu. Optimalno bi bilo oko 30 stupnjeva. Ja sam u tom nazovimo klijalištu imao ispod zemlje grijaču spiralu koja je grijala zemlju. Nakon oko 3 tjedna počinju iz batata klijati izboji. Oni se puste do visine oko 5 cm i onda se trgaju sa gomolja i presađuju u kontejner (ja koristio kontejner od 84 rupe). Nakon presadnje najbolje je staviti taj kontejner u hladovinu u plasteniku ( ja stavljao ispod kontejnera od drugih presadnica) te obilno zalijevati par slijedećih dana. Batat se stavlja na naklijavanje poslije 01. ožujka tako da je presadnica spremna od 15. svibnja. Sadnja ide na foliju u razmaku od 30- 40 cm i bitno je jako zalijati kod presadnje. In ače kroz sezonu ne traži neko održavanje niti nije potrebno jako zalijevati, jedino ga miševi i voluharice jaaaaaako obožavaju.
evo koga još zanima neka pita a u nastavku slika govori više od tisuću riječi.
pa to je prejednostavo,a ovi iz Ergela Višnjica meni objašnjavali da to treba ovako pa onako,da je jako teško itd,valjda nisu htjeli reći. Plevak jel su svi ovi izboji za presadu,jel svi valjaju,puno ih je nekako?

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:29.