Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-02-11, 10:56   #21
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat
Početno

Znaš šta plevak idem u trgovinu kupiti batat i obavezno ove godione idem u probu da vidim šta će biti oko bude dobro čut ćeš a ako ne onda ću da šutim još samo malo o gnojidbi i zaštiti onda imam sve ali reci mi sa čime mjeriš sva ove temperature i iz kojeg razloga dali ti je to samo zanimacija ili nešto drugo od ovoga netko može napravit magisterij.
siki je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-02-11, 20:16   #22
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od siki Vidi poruku
Znaš šta plevak idem u trgovinu kupiti batat i obavezno ove godione idem u probu da vidim šta će biti oko bude dobro čut ćeš a ako ne onda ću da šutim još samo malo o gnojidbi i zaštiti onda imam sve ali reci mi sa čime mjeriš sva ove temperature i iz kojeg razloga dali ti je to samo zanimacija ili nešto drugo od ovoga netko može napravit magisterij.

Dane.... Svi se ovi presade koji se vide, a ponekad iz jednog gomolja možeš imati i tridesetak i više flanaca. Svi ti samo filozofiraju oko tog batata jer je zapravo jednostavno i nitko ništa konkretno neće da kaže. Ali nemnoj se iznenaditi ako ti poneki batat ne potjera niti jedan izboj...

Siki.... Nije mi zanimacija, PC je vezan na plastenik i klijalište te kontrolira grijanje, hlađenje , ventilaciju, alarmi itd,.... preko serijskog interfejsa, inaće sve moj rad budući da sam po osnovnoj struci elektronićar...

pozdrav!
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-02-11, 20:23   #23
dane001
Super Uvaženi Član

dane001 avatar

Član foruma od: 07.05.2009
dane001 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od plevak Vidi poruku
Dane.... Svi se ovi presade koji se vide, a ponekad iz jednog gomolja možeš imati i tridesetak i više flanaca. Svi ti samo filozofiraju oko tog batata jer je zapravo jednostavno i nitko ništa konkretno neće da kaže. Ali nemnoj se iznenaditi ako ti poneki batat ne potjera niti jedan izboj...

Siki.... Nije mi zanimacija, PC je vezan na plastenik i klijalište te kontrolira grijanje, hlađenje , ventilaciju, alarmi itd,.... preko serijskog interfejsa, inaće sve moj rad budući da sam po osnovnoj struci elektronićar...

pozdrav!
ma da,i ja elektro struke pa završio u poljoprivredi i ugostiteljstvu:p. zašto se desi da ne potjera? i šta ako nije temperatura 30,neće potjerati ili?
Nepročitano 23-02-11, 20:33   #24
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od dane001 Vidi poruku
ma da,i ja elektro struke pa završio u poljoprivredi i ugostiteljstvu:p. zašto se desi da ne potjera? i šta ako nije temperatura 30,neće potjerati ili?
A ne znam šta da ti kažem, ali jednostavno ne potjera, ili potjera samo par komada. Najbolje su mi potjerali oni koje sam sam proizveo. Mislim da je stvar na koji se način skladišti. Bilo je i slučaja kada sam iz 3 kile dobio jedva 100 sadnica, a očekivao sam bar duplo.
Ako je temperatura niža onda duže sve traje.
Nepročitano 23-02-11, 20:47   #25
dane001
Super Uvaženi Član

dane001 avatar

Član foruma od: 07.05.2009
dane001 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
A ne znam šta da ti kažem, ali jednostavno ne potjera, ili potjera samo par komada. Najbolje su mi potjerali oni koje sam sam proizveo. Mislim da je stvar na koji se način skladišti. Bilo je i slučaja kada sam iz 3 kile dobio jedva 100 sadnica, a očekivao sam bar duplo.
Ako je temperatura niža onda duže sve traje.
znači teško za planirati,a ništa kupiti par kila pa probati,a poslije pojesti ako ne uspije,neće se baciti. e jel to u običnu zemlju stavljaš da klija ili supstrat?
Nepročitano 23-02-11, 20:59   #26
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od dane001 Vidi poruku
znači teško za planirati,a ništa kupiti par kila pa probati,a poslije pojesti ako ne uspije,neće se baciti. e jel to u običnu zemlju stavljaš da klija ili supstrat?
Stavim u supstrat. Inače koristim za sve samo kalsman P.
Nepročitano 24-02-11, 12:51   #27
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Stavim u supstrat. Inače koristim za sve samo kalsman P.
Plevak reci mi dali ima sjeme koje ima klijavost 100% iako je tako deklarirano uvjek se nešto desi da ne proklija sve tako je valjda i kod batata ništa čudno.
siki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-02-11, 23:07   #28
salel
Regularni Član

Član foruma od: 14.02.2008
salel je na dobrom putu
Početno

ja ga razmnožavam za nijansu drugačije.Naime kada istjeraju izboji skinem s njih zelenu vršnu reznicu i stavim na ukorjenjivanje u kontejner od 104 rupe.Zatim matičnu biljku počnem prihranjivati sa 20-20-20 i nakon otprilike tri tjedna od postranih reznica koje su istjerale nakon skidanja vršne reznice dobijem znatan broj novih pelcera.a u ta tri tjedna mi se prva tura već ukorijeni pa ih presadim u fi 12 lonac i s njih opet uzimam reznice.Ukorjenjuju se dosta lako i od par kg batata možete proizvesti sadnica za cijelo jutro zemlje ,samo treba početi malo ranije.
salel je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-02-11, 10:09   #29
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od salel Vidi poruku
ja ga razmnožavam za nijansu drugačije.Naime kada istjeraju izboji skinem s njih zelenu vršnu reznicu i stavim na ukorjenjivanje u kontejner od 104 rupe.Zatim matičnu biljku počnem prihranjivati sa 20-20-20 i nakon otprilike tri tjedna od postranih reznica koje su istjerale nakon skidanja vršne reznice dobijem znatan broj novih pelcera.a u ta tri tjedna mi se prva tura već ukorijeni pa ih presadim u fi 12 lonac i s njih opet uzimam reznice.Ukorjenjuju se dosta lako i od par kg batata možete proizvesti sadnica za cijelo jutro zemlje ,samo treba početi malo ranije.
Čekaj, ne kužim. Očeš reći da izboj odrežeš recimo na vrhu i onda on potjera izboje sa strane? Ja sam inače znao pustiti i cijeli izboj da naraste do jedno 15-20 cm, onda sam odrezivao komade grane između listova i presađivao tako da mi je onda iz pazuha lista kojeg sam presadio potjerao stabljiku. Tako se sa jednog izboja može dobiti i 5-6 komada sadnica. A sad od par kilograma za jedno jutro zemlje baš ne vjerujem. Jutro je više od pola hektara a za to bi ti trebalo 15000 sadnica!!! To je moguće ali za to ti treba dosta vremena tako da sumnjam da to možeš napraviti u roku 2 i pol mjeseca koliko traje proizvodnja presadnica. Jer ako i jako rano staviš batat na naklijavanje oni koje ćeš prvo odrezati će ti biti već preveliki za presadnju!!
pozdrav.
Nepročitano 26-02-11, 10:43   #30
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Početno

kako razlikovati dobar plod od lošeg,mislim na gomolje koji se prodaju na pijaci?
seljačić je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:20.