Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-02-10, 11:57   #21
VTZ
Gost

Početno Re: motokultivator labin progres

ZJ je sve dobro objasnio, ja imam takav stariji model, kad se još nisu ugrađivali inverteri. Kad se mjenjač ušalta u rikverc, može se bez problema uključiti kardan, i stvar radi. Problem je u tome što rikverc ima prijenosni omjer brži od druge brzine naprijed, pa kad se na pr. koristi strižna kosa MTK se kreće prebrzo.

Možda bi se to dalo riješiti sa promjenom zupčanika (ili ugradnjom invertera), ali ja sam davno prodao strižnu kosu, pa mi vožnja u rikverc ne treba..
  Odgovori s citatom

Nepročitano 05-02-10, 12:39   #22
parametar
Polako se zagrijava

Član foruma od: 05.02.2009
parametar je na dobrom putu

Društvo molim za savjet i prijedlog.
Trebal bi kupiti motokultivator. Imam 250 mladih šljiva. Teren je strm oko 10 % znači nije ravnica.
Treba mi strižna kosa i freza. Buđet max 8000 kn.
Molim da mi predložite koji motokultivator odabrati.
Hvala! plačam pivu
parametar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-02-10, 13:19   #23
VTZ
Gost

Imaš u oglasima razne ponude, na pr. Hondu F420, sa strižnom kosom i motikama za kopanje, za 4.000 kn..

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tl ... las-752131

Ovdje imaš još hrpu ostalih ponuda

http://www.oglasnik.hr/trazi/index.pl?p ... kultivator

Ne znam o kolikoj se površini kod tebe radi, ja imam sličan voćnjak u vinogradu, ali stabla su visoka, sve je zatravljeno, ništa ne obrađujem kopanjem. Isprobao sam sve načine košenja trave, traktorić kosilica pokazao se kao daleko najlakše i najbrže rješenje.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-02-10, 14:06   #24
parametar
Polako se zagrijava

Član foruma od: 05.02.2009
parametar je na dobrom putu

oko 5000 m2 imam, zanima me jel bolje dizel ili benz,
imt, labin, muta, goldoni? 5ks, 10ks, 14 ks
frezal bi trake oko voćki sa svake strane, a međured kosio.
Što u tom slučaju.
parametar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-02-10, 14:15   #25
zbalija
Super Uvaženi Član

zbalija avatar

Član foruma od: 21.11.2008
zbalija će uskoro postati poznatzbalija će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od parametar
Što u tom slučaju.
Ja bi preporučio Mutu sa cca 8 ks,
traži modele sa diferencijalom da se lakše okrećeš.
Dakle Maestral ili Kosor
Labini su malo lošiji za košnju i sl...
zbalija je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-02-10, 15:20   #26
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od parametar
Što u tom slučaju.
Labinprogres Mondial je bolji za frezanje od Mute Maestrala. Pogotovo ako mu se stave mali kotači 4.00-8", koje je teško više naći. Freza mu se sporije vrti, ima više noževa, bolja je jer bolje freza i ide šire s istim motorom.
Za košnju strižnom kosilicom ima prespor kardan. Za roto kosu je svejedno, jer je ista prilagođena brzini kardana toga MTK. Ako MTK nema diferencijal, teže ga je okrenuti na kraju polja nego Mutu Maestrala.
Ako ti je polje na nagibu, Mondial ima samokočni puž, pa netreba kočnice, jer stane čim pritisneš ručku od kuplunga. Dakle puuuno je bolji i sigurniji za nagibe.
Za košnju je prikladniji Maestral, jer ima brži kardan i svaka brzina ima rikverc (3 naprijed, 3 natrag), s invertorom.
Maestral je i brži na cesti, jer ima transportnu brzinu koja ide nekih skoro 15km/h na punom gasu, a to Mondial nema.
Maestral ima diferencijal, šperu i zasebne kočnice za svaki kotač.
Freza mu nije dobra kao na Labinprogresu (nije mu ni do koljena). I znatno je nespretniji za frezanje nego Mondial (dulji je).
Imal sam oba, sad mi je ostal Maestral, no uvijek žalim za Mondialom kad trebam frezati.
Bez obzira na tip, oba ova mogu imati benzinski ili dizel motor. Prednost dajem benzincu (teška srca) jer LAKŠI i PUNO MANJE TRESE. To da je jeftiniji nisam niti spominjal.

Labinprogres 14ks je priča za sebe. Prvenstveno za teže radove, poput oranja ili frezanja ili prikolice od tonu nosivosti.
Motor mu je jak, no jako trese ruke. Stroj je dvaput teži od ova dva prije spomenuta, pa prilično umara korisnika ako ga treba puno puta okretati, dizati i sl. Može tjerati roto kosu do 1m zahvata, dok nisam siguran da uopće strižna kosa i ide na njega. Može tjerati pogonsku prikolicu i tada imaš 4x4 stroj.
S ovakvim sam frezal vinograd u proljeće kad mali nisu mogli. Kad je bilo mekše, s ovim nebi niti pomišljal, jer je (meni) pretežak.
Dva puta je skuplji od Mondiala ili Maestrala.

Eto, ovo su ti moja iskustva. Na tebi je da sam odlučiš, jer ti najbolje znaš s čim raspolažeš ili s čim možeš i želiš raditi.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-02-10, 16:37   #27
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

10% kosina , koliko je to u stupnjevima .
Mogu dodati na ovo gore samo jedno ..ne poželi si strižne kose ,narocito na takvoj kosini .
5000 m2 nije malo ..bit če tu još vrta , susjedovog , kumovog itd. -to je pravi posao za 14 ks .
Nepročitano 05-02-10, 16:52   #28
danek
Uvaženi Član

Član foruma od: 18.12.2008
danek je onemogućio/la reputaciju

ja bi preporučil bcs jer ga ja imam :mrgreen:
danek je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-02-10, 20:08   #29
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat

BCS je zakon, ali košta... :mrgreen: Poslušaj ZJ i prvo provjeri rad freze. Jer meni je radio kolega sa nekom Mutom od 8 ks, to nije za frezanje na zapustitoj zemlji. Zemlja mora biti štijana ili orana da bi on to usitnio. Honda ima najviše servisera i dijelova, no i broj priključaka. Samo 5000 m2 je za obrađivat par dana sa takvim strojevima. Ovdje pogledaj malo potrošnju benzinaca...
http://www.honda-engines-eu.com/en/welcome.html
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-02-10, 20:25   #30
staffmen
Uvaženi Član

staffmen avatar

Član foruma od: 23.06.2009
staffmen je na dobrom putu

eto ja ti preeporucam kaj se frezanja tice labinca 8ks mislim da ce bit cist dosta...nisu preskupi(cak niti novi) a freza jako jako dobro...i mogu rec da je to fakat jak stroj...ko kak sam vec prije reko oko 700 kg sam s njim vozio bez problema i bez da bi se gusio ili neznam kaj...
moj ima 4 x8 kotaca i bez diferencijala je i meni ga osobno nije tesko okrenut kad kosim...uzmimo u obzir da meni jos malo fali da budem punoljetan...tak da...
a kaj se tice kose ovo da je prespora, nemogu nis rec jel drugo nisam probo, al za moje potrebe kosi i vise nego dobro...samo stavi ostri noz i nek svi zubi budu cijeli...
a ako ti je do transporta onda ti je mondial spor ako ides na duze relacije, meni je najvise trebo kojh 5 km u komadu...on ide 7-8 na sat mozda i vise.

ovo ti je cjenik svih prikljucaka i kultivatora sta se tice labinprogresa
http://www.lombardini.hr/images/CJENIK_TPS1232.pdf ;) 8)

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Motokultivator Labin Progres servis i održavanje seljačić Labin Progres i Goldoni motokultivatori 1191 10-06-18 19:37
K:Prikljucke za Labin Progres Loncin Potranja 12 09-01-15 14:45
K:Motokultivator Labin progres ili Goldoni Loncin Potranja 2 02-07-13 07:38
Labin progres udaranje u struganje u motoru pri vecoj brzini zulx Labin Progres i Goldoni motokultivatori 0 26-05-13 14:19

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:25.