Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Čime hranite svoje kokice?
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-07-17, 11:01   #11
zzzz
Polako se zagrijava

Član foruma od: 12.01.2016
zzzz je na dobrom putu
Početno Re: Čime hranite svoje kokice?

Myrnas nije dovoljno hraniti kokosi samo kukuruzom jer on ni nije njihova prirodna hrana. Ja pravim smesu sa kukuruzom, psenicom, tritikalom, suncokretom, a nekad dodam i jecam i ovas. To sto dajete kukuruz je izuzetno jednolicno bez odzira sto su pustene napolju jer su i moje stalno pustene naolju na travi. Od kukuruza se samo i mogu udebljati jer sadrzi visok procenat masti.
Prosle godine sam napravio "glistenjak" i tu stalno ima na pretek glisti i njih oboyavaju jesti. Par purta sam kupio i crve brasnare ali su skupi ya davati svaki dan i mislim da bi bilo ok davati larve muva- makar su besplatne i neverujem da bi kokosima smetalo.
pozz
zzzz je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-07-17, 11:32   #12
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Od starih ljudi sam čuo da kukuruz treba samljeti a ne davati u zrnu , jer tako kokoši više mogu preraditi dok samo zrno jednostavno prođe kroz njih.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-07-17, 02:34   #13
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas avatar

Član foruma od: 29.06.2015
Myrnas je na dobrom putu

Sada im dajem pšenicu a zimi kokuruz

Sent from my iPhone using Tapatalk
Myrnas je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-07-17, 19:58   #14
zzzz
Polako se zagrijava

Član foruma od: 12.01.2016
zzzz je na dobrom putu

Ishrana im je i dalje jednolicna
trebas praviti smesu najmenje 3-4 vrste zitarica. Zamisli kako bi tebi bilo da jedes celo leto samo hleb a zimi proju.
zzzz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-07-17, 20:20   #15
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Ispaša + kuruza u zrnu + mješavina šrota kukuruza (2/3) i pšenice (1/3) uz dodatak sojine sačme (oko 6-7%). Istu smjesu koristim i za svinje, ali samo kao "zatep" (dodatak) osnovnoj hrani (kuhani krumpir + tikve + krastavci i sl.).
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-07-17, 22:07   #16
robelar
Uvaženi Član

robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Sjećam se postupka hranjenja mog pokojnog dede prije 45 godina. Ujutro bi pustio dvatesetak kokoši i bacio im par šaka kukuruza pa ko ulovi. Zatim su se napile vode i pjetao ih je odveo na ispašu na livadu i do tristo metara od kuće. Kako je koja trebala snesti tako je sama dolazila kući na štalu u gnjezdo. Sjećam se da su letile sa štale ko golubovi uz glasno kokodakanje. Za nagradu im se bacilo koje zrno kukuruza i same su se vračale u jato na livadi. Predvečer su se vratile i dobile opet malo kukuruza i tako svaki dan. Nesle su ko lude jaja sa crvenkastim i slatkim žutankom kakvo danas samo mogu sanjati. Od tekuti su se branile pepelom i granjem od bazge. Već oko Uskrsa su imale piliće koji su za klanje bili samo muški i to krajem ljeta. Uvjek je ostavljao od svojih kokoši crvenog mladog pjetla , a kokoši su bile crvene ili crne eventualno sa zlatnim vratom . Danas ako hraniš sa pola smjese možeš slobodno reči da su to domaća jaja.
Nepročitano 29-08-17, 13:52   #17
emka
Početnik

Član foruma od: 28.06.2017
emka je na dobrom putu

Da li se to daju sjemenke suncokreta očišćene ili onako cijele. Što je to tritikal? Hvala
emka je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-08-17, 11:29   #18
robelar
Uvaženi Član

Suncokret ako hoće jesti možeš dati cijeli u zrnu , a ako ne onda zašrotaj sa ostalim . Ne moraju ga stalno imati ni dobivati i ne više od pet do deset posto .Trirtikal je valjda mješanac između pšenice , ječma ili slično.
Nesivost kod mene sitnog kokošara je dosta opala i od deset koka dobim do tri jaja dnevno. Moja žena ih brani jer im je vruće.
Zanima me ishrana sa suhim i namočenim kruhom, koliko smiju to jesti i ima li kakve koristi?
Nepročitano 30-08-17, 13:52   #19
emka
Početnik

Član foruma od: 28.06.2017
emka je na dobrom putu

Čemu samo 10 % u prehranu ima li neki razlog??
emka je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-06-18, 09:03   #20
robelar
Uvaženi Član

Suncokret je sam po sebi masan i agresivan tako da bi vjerovatno došlo do poremečaja probave kad bi im bio davan u većim količinama . Isto kad bi ih recimo hranio samo sa kruhom .
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:21.