Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Svaštara Ursus c 355 benzinski motor umjesto anlasera
Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-07-18, 22:17   #1
Maajstor
Polako se zagrijava

Član foruma od: 22.03.2016
Maajstor je na dobrom putu
Početno Ursus c 355 benzinski motor umjesto anlasera

Dosadilo mi je svake zime nosati bateriju puniti vraćati promijenio sam u dvije godine tri akumulatora i uvjek kad god mi za treba traktor baš tog trenutka neće upaliti pa sam razmišljao nešto iskemijati sa benzinskim motorom imam novi benzinski motor od 6.5konja i 450 eura na raspolaganju e sad kako taj motor reducirati i spojiti da obavlja funkciju anlasera? Kao najjednostavnije rješenje (najlakše fizički upasati) mi se čini upotrijebiti hidrauličnu pumpu koja će biti spojena na benzinski motor, i hidraulični motor koji će biti spojen na prepravljeni anlaser samo nisam siguran gdje šta i kako naći dijelove pa ako može koji savjet u vezi ovoga
Maajstor je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 07-07-18, 23:24   #2
puknuti
Gost

Početno Re: Ursus c 355 benzinski motor umjesto anlasera

dobra tema ...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-07-18, 00:14   #3
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Stavi tom benzincu neki opaki reduktor i startuj traktor preko kardana

Posle u ''dnevnoj'' upotrebi možeš koristiti posjtojeći elektro starter.
Nepročitano 08-07-18, 03:05   #4
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Ja sam mišljenja da je to nepotrebna kemija.
Ispravan anlaser, nova baterija, grijači ili upotreba dekompresora, solidan motorič i nema zime, a ni potrebe za ovom skalamerijom na njemu.
Nepročitano 08-07-18, 09:05   #5
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru

To ti je komplicirano za napraviti,morao bi mu i neku spojku napraviti da ti ne vrti motor kad upališ traktor.Ako si već riješio potrošiti te eure onda si potraži na ebayu i po internetu original starter motor od starih mtz-a.Bilo ih je po 150 eura kad sam ih slučajno vidio prije godinu-dvije.To je već sve riješeno samo moraš pripasati prihvat.O opet ti ostane novaca viška i tvoj motor za nešto drugo.Ali po meni najbolje rješenje bi ti bilo da si za te novce kupiš dobar startni akumulator 1000+ ampera i to manji.Košta oko 500 kuna,ili malo više i daš anlaser majstoru da ti ga servisira.I to te bude koštalo manje od 1000 kuna sve skupa,za ostale novce si možeš dobro urediti traktor da ti pali i po najvećoj sibirskoj zimi.Ovo sa benzinskim motorom nije tako dobro kak ljudi misle,mtz je to ugrađivao u traktore koji su išli u nekad zabačene dijelovr zemlje gdje je bio problem doći do akumulatora a struje nisu ni imali da ga napune ako mi im se ispraznio.To je nepouzdano,jer i taj motor ti moze krepati,i njega treba održavati kao i ovaj na traktoru.To jedino ako baš imaš želju da si to ugradiš i da imaš nešto što drugi nemaju.Najjeftinija solucija je novi akumulator,novi anlaser ako treba i nova instalacija,i još ostane novaca za par akumulatora kad ovaj krepa
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-07-18, 09:43   #6
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Mislim da je Muhač u pravu , prvo riješit filanje akumulatora staviti alternator (Iskra/ Bosch) onda servisirati anlaser ili novi oko 1050 kn ako je motor slabiji ugraditi grijač u usisnu granu u usisnu granu ugraditi šuber da glumi dekompresor i mora paliti do -25 . Kod mene Usrani pali dosta dobro dok je hladan ako zimi nosi zelene bale mora svaki treći dan donesti jednu .
Nepročitano 08-07-18, 10:01   #7
puknuti
Gost

ja bi radje to imao na traktoru nego mjerač goriva

i sam sam nedugo razrađivao problematiku , s obzirom da zapravo nemam vremena za to a ni potrebe ispalo je za mene rješenje tako da sam prodao motor koji je bio za tu namjenu ..ali iskra je još uvjek tu .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-07-18, 10:28   #8
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Tebi od toga netreba ništa več vitlo da vrati traktor ako ne kresne od prve Pa bar ti imaš prirodni anlaser a isti može poslužiti za skijanje sanjkanje .
Nepročitano 08-07-18, 10:33   #9
puknuti
Gost

t je plan br 2 , zato i tražim kanđe
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-07-18, 10:41   #10
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Nekad davno sem se našlepal novih 533 po zimi dok nisem skužil da se treba premostiti šalter na mjenjaču kaj je pomogel anlaser više nije išel smik i odma je krenul bijeli dim ispod guzice .

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:18.