Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Bolesti paprike
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-04-12, 15:13   #1
teodul
Polako se zagrijava

Član foruma od: 05.04.2012
teodul je na dobrom putu
Unhappy Bolesti paprike

Pozdrav narode novi sam na forumu a i u portlarstvu i imam problem sa rasadom paprike. Paprika je spremna za sadnju ali mi se sad pocela pojavljivati neka bolest sta li je... evo je na slici http://imageshack.us/photo/my-images/401/sl373604.jpg/
http://img59.imageshack.us/img59/5224/sl373606.jpg

Uploaded with ImageShack.us nisam bas vjes sa ovim slikama :rolleyess: uglavnom polako me hvata panika a ovde nemam bas strucnjaka koje mogu pitati zato molim za pomoc da mi kazete sta je i sta mi je ciniti. Hvala!!!
teodul je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-04-12, 21:06   #2
JOHABI
Aktivni Član

Član foruma od: 14.02.2011
JOHABI je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od teodul Vidi poruku
Pozdrav narode novi sam na forumu a i u portlarstvu i imam problem sa rasadom paprike. Paprika je spremna za sadnju ali mi se sad pocela pojavljivati neka bolest sta li je... evo je na slici http://imageshack.us/photo/my-images/401/sl373604.jpg/
http://img59.imageshack.us/img59/5224/sl373606.jpg

Uploaded with ImageShack.us nisam bas vjes sa ovim slikama :rolleyess: uglavnom polako me hvata panika a ovde nemam bas strucnjaka koje mogu pitati zato molim za pomoc da mi kazete sta je i sta mi je ciniti. Hvala!!!
Prvo,lijepo je razvijena,ali mi se čini malo blijeda,iako to možda samo tako izgleda zbog svijetla,ali ako je blijeda,onda joj pomalo ponestaje hrane,pa bi trebalo lagano intervenirati prihranom,ovo spaljeno na listu mogu biti opekotine od sunca.Naime,ako prilikom zaljevanja ujutro ili tokom sunčanih dana na listu ostanu kapljice vode,refleksija topline može to napraviti.Nije to onda ništa zabrinjavajuče,ionako su to donji listovi koji će kasnije izgubiti funkciju,ali za sada ih treba čuvati jer su potrebni za fotosintezu i jači rast biljke.Možeš za svaki slučaj poprskati ribomilom,sistemik je,a previnirati će fitoftoru.Uzimaš najnižu propisanu dozu jer su biljke mlade,pa za sedam dana još jednom,nije neki trošak jer zaštita u kontejnerima je najjeftinija zaštita.
JOHABI je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-04-12, 21:08   #3
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Član foruma od: 01.03.2008
cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru
Početno

Pozdrav momak!

Ovo ti nije bolest, već ožegotine. E sad da li se radi o prihrani ili smrzavici to ti najbolje znaš. Nema brige, dalje će biti dobro, premda nebi bilo loše prije presađivanja ili odmah nakon poprskati bakrom. Bakar ti je najbolji za sve bakterioze, nema bolje a jeftinije zaštite.
Ne moraš posebno otvarati teme o pojedinim stvarima o paprici, slobodno stavi u temu paprika, ako ostale teme i ne gledam, papriku uvijek.
Nepročitano 06-04-12, 21:30   #4
teodul
Polako se zagrijava

teodul je na dobrom putu
Početno

Hvala puno, i ja sumnjam na ozegotine ali nisam bio siguran jer mi se to na nekim listovima siri od ruba lista prema sredin, opet ko sam ja da dajem dijagnozu . A desava mi se to kada uvece zalijem kapljice ostaju i sutradan ujutru. Ove biljke koje imaju te ozegotine jesu bledje ali imam ih i bas tamno zelenih inace mi rasada nije bas jednaka ali onoliko koliko meni treba bice dobro. Prihranjivao sam plavim kristalonom i preko lista a i zalivao sam i korijen pa sam razmisljao da nisam u tome nesto zeznuo jer mi se slicna stvar desila sa paradajzom dobio sam pogresan savjet i napravio dosta stete preteravsi sa prihranom. u svakom slucaju vama hvala :prayer: a pozivam i ostale da se ukljuce u ovu temu
Nepročitano 07-04-12, 05:44   #5
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 10.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima
Početno

ožegotina od sunca + vjerojatno ujutro kasniš s otvaranjem plastenika, pa imaš zeru visoku temperaturu, na promočen list...niš strašno, malo špric špric i teraj dalje...:finga:
Nepročitano 09-04-12, 20:25   #6
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat
Početno

Ja mislim da je bolest, ista ona koje je mene patila prošle godine, a sve prisutnija je u HR. Također mislim da je neka babura u pitanju. Poz
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-12, 20:42   #7
dane001
Super Uvaženi Član

dane001 avatar

Član foruma od: 07.05.2009
dane001 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Kontam Vidi poruku
Ja mislim da je bolest, ista ona koje je mene patila prošle godine, a sve prisutnija je u HR. Također mislim da je neka babura u pitanju. Poz
većini ovdje kod nas otišla sva rasada paprike,nisu ljudi pokrili sa ničim i ode sve. i naravno temperaturne razilke po danu i noći. šteta ali sad će znati za drugi puta.
Nepročitano 09-04-12, 21:31   #8
Miladin
Uvaženi Član

Miladin avatar

Član foruma od: 07.01.2011
Miladin je na dobrom putu
Početno

Nema ovdje nikakve bolesti, zaštita tek posle sadnje.
Miladin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-12, 21:41   #9
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od dane001 Vidi poruku
većini ovdje kod nas otišla sva rasada paprike,nisu ljudi pokrili sa ničim i ode sve. i naravno temperaturne razilke po danu i noći. šteta ali sad će znati za drugi puta.
To je zaista velika šteta,ljudi su se mučili i uložili trud i novac. Šta sada mislite napraviti,hoće li se sijati drugi rasad ili će se ići sa nekom drugom kulturom?
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-12, 22:10   #10
teodul
Polako se zagrijava

teodul je na dobrom putu
Početno

Zar su tolike stete? Imam ja viska nesto rasade posijao sam vise nego sto mi treba pa ako kome treba javite inace nije ni skupa. A sto se tice moje rasade sve je ok bile su ozegotine, ostanu kapljice vode na listu i onda se ovo desi, uglavnom ne siri se.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Bolesti i štetočine Vinove loze swizach Radovi u vinogradu 156 02-07-18 00:27
Koje su ovo sve bolesti na kruški? astrbac Jabu?asto vo?e 26 10-02-14 21:10
Zaštita pšenice i ječma od bolesti i korova Ratarko Ratarstvo 68 05-03-09 17:21

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:00.