Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Mehanička radionica Landini Powerfarm 105 gubi snagu
Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 17-10-10, 08:52   #1
M.M.
Aktivni Član

Član foruma od: 03.11.2008
M.M. je na dobrom putu
Unhappy Landini Powerfarm 105 gubi snagu

Pozdrav ekipa!
Imam prvi problem na svom Landiniju. Kad se traktor dobro ugrije pod opterećenjem, npr. nakon izoranih pola rali jednostavno počne gubiti snagu i malo više dimiti crno. Okretaji u leru mu padnu za nekih 200-300 okretaja, a na punom gasu radi nekako nemirno. I to se događa samo pod većim opterećenjem, oranje i rotodrljača. Kad se ohladi opet ide skroz normalno dok se dobro ne ugrije.
Drugih nikakvih simptoma nema, temperatura vode je normalna. Posumnjali smo da treba štelati ventile, ali u servisu kažu da je još prerano (ima 850rh) i ni oni nisu sigurni šta bi moglo biti.
Jel ima netko neku ideju o čemu se radi? Motor je Perkinsov, isti takav je na Lindneru i vjerojatno na još nekim traktorima.

Nepročitano 17-10-10, 09:01   #2
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Ako ni ovi u servisu nisu sigurni kaj bumo onda mi :scratch
Filteri goriva i filter zraka ?
Nepročitano 17-10-10, 09:10   #3
puknuti
Gost

Početno

Sumnjaju na ventile a boje se dignuti poklopac ? ..hm..
Promjeni ti serivs dragi M.M.
Kako budu skontali ubrizgavanja ako ih je trta ventila .
Kakvi je to motor , daj neke spekifikacije ,link,pdf ?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 17-10-10, 11:34   #4
fićo
Gost

Početno

Daj napiši koji serija traktora koje ubrizgavanje neke podatke?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 17-10-10, 20:28   #5
M.M.
Aktivni Član

M.M. je na dobrom putu
Početno

Mi smo sami posumnjali da su ventili za štelanje jer je štelanje predviđeno za 1000 rh, ali u servisu kažu da je to samo nepotrebni trošak i da nisu imali traktor s tim motorom kojem je na 1000 rh stvarno bilo potrebno štelati ventile...Uglavnom nabrojili su par stvari koje bi mogle biti, između ostalog i filter goriva koji smo baš zamijenili pred par dana.
Motor je Perkins 1104D, 4400ccm, turbo.

Uglavnom danas je stari promjenio filter goriva, opet je stavio zamjenski samo drugi proizvođač od ovog kojem smo stavili pred par dana. Mislili smo stavljati original, ali začudo jednostavno ih nema u Bjelovaru i okolici...(zna netko gdje ima original Perkins filtera?).
I umjesto plavog dizela probao je na eurodizel i izorao nekih pola hektra bez ikakvih problema, kaže da traktor ide ko blesav.

E sad u čemu je problem? U filteru goriva (ali napominjem da je ovo već treći ili četvrti od istog proizvođača, ali samo je sad bilo problema) ili možda u plavom dizelu?

Sad je krenula kiša i tko zna kad ću ga opet dobro upregnuti da se vidi jel radi normalno, a glupo mi je dovlačiti servis iz Osijeka (zastupnik je Euromakina) pa da mi naplate samo putnih troškova da padnem na dupe...
Nepročitano 17-10-10, 20:47   #6
fićo
Gost

Početno

Filtere za perkinsa imaš orginal u vrbovcu i rijec kod zastupnika maseya
  Odgovori s citatom
Nepročitano 17-10-10, 20:57   #7
BAGERISTA
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od M.M. Vidi poruku
Pozdrav ekipa!
Imam prvi problem na svom Landiniju. Kad se traktor dobro ugrije pod opterećenjem, npr. nakon izoranih pola rali jednostavno počne gubiti snagu i malo više dimiti crno. Okretaji u leru mu padnu za nekih 200-300 okretaja, a na punom gasu radi nekako nemirno. I to se događa samo pod većim opterećenjem, oranje i rotodrljača. Kad se ohladi opet ide skroz normalno dok se dobro ne ugrije.
Drugih nikakvih simptoma nema, temperatura vode je normalna. Posumnjali smo da treba štelati ventile, ali u servisu kažu da je još prerano (ima 850rh) i ni oni nisu sigurni šta bi moglo biti.
Jel ima netko neku ideju o čemu se radi? Motor je Perkinsov, isti takav je na Lindneru i vjerojatno na još nekim traktorima.
Ja sam na bageru imao sličan problem,,,i nema šta nismo mijenjali,,i filtere i ac-punpu,,,i šta ti ja znam,,,i na kraju je bio elektroventil šta gasi dovod nafte kad ugasiš motor,,,i to na način kad je bio zagrijan dobro,,,počeo bi popuštat elektroventil i gubio bi snagu,,,,nakon nekog vremena je počela se i gasit,,,i nikako je upalit dok se ne uhladi,,,,,,,,,,zato pogledaj i ako možeš vidi da ga moreš skinut i nakon toga kako če se ponašat...............
  Odgovori s citatom
Nepročitano 17-10-10, 21:11   #8
toma84
Super Uvaženi Član

toma84 avatar

Član foruma od: 10.02.2008
toma84 će uskoro postati poznat
Cool

Jednostavno voli fino gorivo
toma84 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-10-10, 21:14   #9
M.M.
Aktivni Član

M.M. je na dobrom putu
Početno

@fićo za vrbovec sam se i sam sjetio, ali sam mislio da oni imaju samo prodaju traktora, a ne i dijelova. To mi je relativno blizu i najvjerojatnije ću tamo po par filtera da imam na lageru

@ Bagerista lako moguće da je i kod mene taj problem, vidjet ću kroz neko vrijeme ako će se opet ponoviti, ali simptomi su identični, samo što se moj još nije ugasio sam od sebe, ali primjetio sam manji broj okretaja u leru, što bi mogla biti posljedica manje količine goriva u cilindrima
Nepročitano 17-10-10, 21:33   #10
puknuti
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od M.M. Vidi poruku
što bi mogla biti posljedica manje količine goriva u cilindrima
kad bi imao premalo goriva za ler onda se ne bi ni približio većim okretajima, naročito pod opterečenjem
  Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
asim

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Landini mario Landini 402 21-05-18 21:28
Landini 8550 dino Landini 21 18-04-17 19:31
landini mistral 50 m123 Landini 40 01-02-14 20:04
Landini 9880 torpedo 7506 Nai traktori i mehanizacija 20 19-07-12 17:46
tomos motokultivator umo6 gusenje,gubenje snagu pri opterecenje stefanmkd Mehani?ka radionica 33 27-11-10 10:56

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:16.