Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-09-09, 01:11   #1
IMT560
Gost

Početno Berači kukuruza

zz svima

u planu sam da kupujem berac kukuruza, interesuje me kakvi su SIP-ovi beraci, i na koje djelove treba najvise obratiti paznju kada se kupuje, to jest koji se najvise habaju, i po vasem misljenju koji je berac najbolji..

namjeravam ga vuci za traktorom imt560..

hvala unaprijed

Posljednje uređivanje od ŠANANA : 24-01-12 at 21:59
  Odgovori s citatom

Nepročitano 10-09-09, 09:31   #2
bole
Uvaženi Član

bole avatar

Član foruma od: 07.01.2009
bole je na dobrom putu
Početno Re: berac kukuruza

kakvoga berača trebaš jednorednog ili dvorednog
Nepročitano 10-09-09, 11:31   #3
IMT560
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od bole,
kakvoga berača trebaš jednorednog ili dvorednog

sad za sad jednoredni :|
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-09, 13:00   #4
Orsic
Aktivni Član

Orsic avatar

Član foruma od: 30.08.2009
Orsic je na dobrom putu

A uzmi sip tornado 40,ja ga imam i zadovoljan sam...
Orsic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-09, 13:22   #5
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Ako imas novca, svakako preporucam tornado 40. Od potrosnih djelova imas standardno gumene valjka, nozevi na tarupu, svi lanci i remenje od tarupa, lancanici... Gumene lopatice u elevatoru, stanje hidraulicnih crijeva, i gume...

Neka te blijeda boja ne brine ako naidjes na izblijedjeli berac, posto puno beraca stoji u supi bez vrata i tokom cijele godine ga pece sunce i boja mora biti blijeda.

Ja sam prije tjedan dana kupio 40-ku u vrlo dobrom i ocuvanom stanju za 3700€ 1995.g. a sad je cjena jos i veca, jer je berba pocela.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-09, 16:03   #6
ivanm
Gost

u mom kraju ima dosta 40-setki ali nisu lljudi nekaj prezadovoljni, dosta slabo čisti klip a ima dosta cjele stabljike u bunkeru. istina da je noviji i ima štelajući heder i rudo ali ekipa sa 35-icom je puno zadovoljnija mada je stariji. po meni ima T-35 i eko3500 puno bolje rješene lopatice u lupalici nego one zvijezde kod 40, a 40 ima i samo 2 valjka iza za izbacivaje stabljike dok ovi stariji imaju 4. jedan gazda je imal onaj stari model koji ima obadva kotača uska neznam kak se taj model zove (sip je uglavnom) i kupil je novi 40 (mislim da je bil oko 11000 E) i veli da mu je sad krivo kaj je prodal onaj stari.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-09, 16:14   #7
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Nemoj ti našeg bobu , on uvjek kalkulira , istražuje ..uvjek kupi povoljno a nepoderano , nabolji omjer uloženo/dobiveno itd. a poslje jao , ciju i pomagaj .
Ništa osobno bobo ja sam samo stekao takav dojam ćitajući ove redove
Nepročitano 10-09-09, 16:32   #8
josip123
Super Uvaženi Član

josip123 avatar

Član foruma od: 03.05.2009
josip123 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od ivanm
u mom kraju ima dosta 40-setki ali nisu lljudi nekaj prezadovoljni, dosta slabo čisti klip a ima dosta cjele stabljike u bunkeru. istina da je noviji i ima štelajući heder i rudo ali ekipa sa 35-icom je puno zadovoljnija mada je stariji. po meni ima T-35 i eko3500 puno bolje rješene lopatice u lupalici nego one zvijezde kod 40, a 40 ima i samo 2 valjka iza za izbacivaje stabljike dok ovi stariji imaju 4. jedan gazda je imal onaj stari model koji ima obadva kotača uska neznam kak se taj model zove (sip je uglavnom) i kupil je novi 40 (mislim da je bil oko 11000 E) i veli da mu je sad krivo kaj je prodal onaj stari.
ne bih se sa tobom složio da su bolje riješeni eko3500 i 35-ica od tornada 40.sve berače što smo imali kupili smo nove tako da smo mogli ocijeniti koji je najbolji.prvi mi je bio eko 3500 da nekažem užas,u travi je goli k....,drugi nam je bio 35-ica i on nije bio bog zna šta.sada imam tornado 40 eol i sa njim sam mogu reći dosta zadovoljan,a prije njega sam imao običnu 40-ku koja ništa nije bila lošija od ovoga koji sada imam.imt 539 je bio sa svima u duetu i najbolje ide sa 40-kom jer sa njim sada berem trećom sporom,a sa prva dva je samo druga spora bila u igri.
josip123 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-09, 17:30   #9
Mike
Uvaženi Član

Mike avatar

Član foruma od: 06.01.2009
Mike će uskoro postati poznat

tako je...slažem se s Josipom u potpunosti :!: :!: :!:
ja sam kupil novu 40-ku 1994 g. i danas ide ko munja nakon stotina i stotina pobranih hektara :!: :!: :!:
samo ak kaniš terati sa IMT 560 onda ti ga ne preporučam jer ferko puno troši za sam jedan red, :scratch za 560 si zemi dvorednog,ak imaš para naravno :roll:
a kaj se tiče ovog sa stabljikama,to najviše ovisi o samom hibridu koji se bere i vremenu kad se bere...tu mislim da nije isto brati ujutro po rosi ili popodne kad je sve suvo i normalno da ide smeće u "bunker" a pogotovo ak je bilo prije tog par dobrih mrazeva,eee onda je to katastrofa :lol: :lol: :lol:
Nepročitano 10-09-09, 18:35   #10
ivanm
Gost

vidim da večina bere sa 533, 539 pa me zanima koliko sezona feran more odgulit a da ne prosvira. po ravnici naravno :scratch
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
BOURGOIN berač kukuruza deutz130 Kombajni i berači 198 12-09-17 20:55
K: berač kukuruza pcmarec Potražnja 4 27-12-13 15:38
Berač kukuruza SIP TORNADO 40 Podravec Ponuda 2 22-10-13 06:12
ZMAJ 222 (Berač kukuruza) mladi gazda Mehanička radionica 27 31-08-09 22:01

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:48.