Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Ostali traktori > Štore Štore 402 ULJE U MJENJAČU ?

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-06-13, 22:10   #1
Traktorist_Store
Početnik

Član foruma od: 23.06.2013
Traktorist_Store je na dobrom putu
Post Štore 402 ULJE U MJENJAČU ?

Pozz imam Fiat Štore 402 evo pričao sam sa nekim ljudima koje ulje sipati u mjenjač. Volio bih da i ovdje razmjenim iskustva sa Vama, dakle napišite koje ulje Vi sipate u vaš traktor tj. ovaj Fiat štore 402 ili 404 . I ako može mala pomoč u mjenjaču imaju 5 kuglica sa oprugama tri idu dole, sad me zanima gdje idu ostale dvije jer sam u katalogu vidjeo da ide 5 ali nema nacrtano trebalo bi sa strane jer imaju šupljine. Ne znam ovo jer kada sam kupio traktor bio je u havarisanom stanju. Hvala unaprijed !

evo slika gdje idu kuglice preuzeto sa http://poljoprivredni-forum.com/

Posljednje uređivanje od Traktorist_Store : 25-06-13 at 22:15
Traktorist_Store je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 25-06-13, 23:23   #2
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Član foruma od: 23.02.2013
oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan
Smile Re: Štore 402 ULJE U MJENJAČU ?

Po knjizi ide motorno 15w40,al tada nije bilo transhidrola,pa neki preporucuju transhidrol jer je ipak za to napravljen jes skuplji al je i bolji.
Kad bus naljeval stavi ga 2l vise nebu mu skodilo a bolje mu bude pogotovo ako radis po brdima a i bit ce tisi nebu jako zujal kak zna.
oficir je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-13, 08:55   #3
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru
Početno Re: Štore 402 ULJE U MJENJAČU ?

ja nedavno reparirao mjenjač. Stavio po preporuci majstora ina super3 u mjenjač-hidrauliku. Imam i knjigu di piše da se super3 preporuča za to
Nepročitano 26-06-13, 17:36   #4
Traktorist_Store
Početnik

pozzz da ne zna neko kako idu ove kuglice ispod šipki evo vidi se na slici gore ide 5 kuglica dole 3 sa federima ali ima i sa strane ali me buni to jer ima i suplje gdje dodje rucica za frezu kod prve sipke
Nepročitano 26-06-13, 18:26   #5
Koko
Aktivni Član

Član foruma od: 12.01.2010
Koko je na dobrom putu

Meni u knjižici piše Transhidrol i moj glas je za njega
Koko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-13, 22:14   #6
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od Traktorist_Store Vidi poruku
pozzz da ne zna neko kako idu ove kuglice ispod šipki evo vidi se na slici gore ide 5 kuglica dole 3 sa federima ali ima i sa strane ali me buni to jer ima i suplje gdje dodje rucica za frezu kod prve sipke
Tri odozdo (feder prije kuglice), a dvije (svaka u jedan dio odljeva) između osovina vilica.

Ovo boldani dio pitanja mi je nejasan.
Nepročitano 27-06-13, 23:32   #7
Traktorist_Store
Početnik

Smile Re: Štore 402 ULJE U MJENJAČU ?

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
Tri odozdo (feder prije kuglice), a dvije (svaka u jedan dio odljeva) između osovina vilica.

Ovo boldani dio pitanja mi je nejasan.
Pa evo da kazem 3 kugle koje su evo označene na slici znači KUGLA 1 KUGLA 2 KUGLA 3 idu dole sa federima ali ima sad sa strane rupe nacrtao sam na slici kako ide. Znaci jel ide prva bočna kuglica izmedju PRVE ŠIPKE I DRUGE ŠIPKE a druga bočna kuglica izmedju DRUGE ŠIPKE I TREČE ŠIPKE . JA sam nacrtao na slici kako od prilike ide i da li je tako , a ako nije nek javi neko jel OK idul ovako 2 ostale kugle ovim redom.

Posljednje uređivanje od Traktorist_Store : 27-06-13 at 23:42
Nepročitano 28-06-13, 01:41   #8
MUHA
Super Moderator

MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Odlično si to nacrtal.
Upravo tak ide, ona rupa ostaje prazna.
One tri su ti znači jasne, a ove dvije ifu ovak kak si objasnil.
Služe da se nebi brzine miješale.

Slika je od Fiata i kao što vidiš tu rupe nema, a isto je

Nepročitano 28-06-13, 08:36   #9
Traktorist_Store
Početnik

OK Hvala Vam puno zahvalan sam puno na ovoj informaciji ako mi bude još nešto nejasno ja ću pitati. Hvala još jednom
Nepročitano 28-06-13, 14:05   #10
MUHA
Super Moderator

Kaj se ulja tiče, to ti zavisi jel koristiš kiper ventil pa postoje mogučnosti da se ulja pomješaju, znači tu bira sila.
Ako nekoristiš možeš mu natočiti i jestivo, šalim se

Motorno bi trebalo zadovoljavati uvjete jer kao što vidiš sa slike u toj getribi je bilo motorno i ona je ko nova.
Jedino kaj pomalo liči na TV-ovu getribu

Pretočiti ga treba obavezno i to skoro duplo jer ono kaj je u njemu je stvarno malo, još kad hidraulika potegne ili nedaj bože kiper, premalo. Puno premalo

Oznake
402, 404, štore, fiat, mjenjač

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Štore vasso123 Štore 1742 27-04-17 21:22
Štore 502 Štore 502 Naši traktori i mehanizacija 194 28-04-13 07:43
Štore 502 Štore 502 Predstavite se 17 13-04-13 18:21
Štore 302 Jasminka Štore 6 09-12-12 18:25
štore 502 gboidar Štore 0 11-06-12 21:43

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:48.