Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-06-18, 09:32   #61
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe
Početno Re: klima....

Citiraj:
Prvotno napisano od mika Vidi poruku
Imam astru sa automatskom klimom...kad je na "auto" onda radi klima i podešavaš samo temperaturu koju hoćeš. kad je na "eco" ne radi klima već imaš puhanje zraka iz okoline i grijanje.Po riječima tog tvog majstora ti bi i zimi imal upaljenu klimu i grijal bi se preko nje.... osim ako golf ima posebnu tipku za uključivanje -isključivanje kompresora(AC tipka?)
@gogo odkuda ti je došel majstor punit klimu?
Nema AC tipku. Na ON/OFF ugasi ventilator, DUAL omogućuje zaseban izbor temperature lijevo i desno, a uključenjem ECON tipke ventilator ubacuje vanjski nerashlađen zrak.

WP_20180614_09_17_19_Pro

Edit.

Zaboravil sam napisati da zimi grijanje jednako radi neovisno jel uključena tipka auto ili econ. Bitan je samo izbor temperature. Dakle, zaključujem da se kompresor stalno vrti, ali ponekad "u prazno", a ponekad druka. Vjerojatno ovisno od kombinacije izbora tipki.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 14-06-18, 10:00   #62
puknuti
Gost

ugradi ti njemu AC tipku
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 10:18   #63
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

Kompresor se vrti non stop..samo takvu remenicu koja ima nekakvu špulu,kuplung i šta ja znam još,iskusniji će znati pa kada pritisneš tipku onda pališ klimu i onda kompresor radi..

Za Newhollanda,na njuškalu sam vidio oglase sa plinom,sad nisam nikada kupovao,ali vjerujem da će ti prodati..
komer je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 10:50   #64
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od puknuti Vidi poruku
ljudi bježite od majstora koji imaju kolica s plavim i crevnim manometrom kupljena u tokiču
E, jebiga sad, hahaha! Ova kolica su imala i gumbiće šarene, i tri nekakve bočice s zelenkastom tekućinom... Možda su ta malo bolja?
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 11:32   #65
puknuti
Gost

očito su bolja kad si nasjeo ... a ujedno si particionirao u njihovoj otplati
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 11:40   #66
puknuti
Gost

ako nema kuplung onda štilo od metle i remen dolje

vrti se mamicu im da se čim prije pojede ležaj i semering
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 14:04   #67
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Pojma nemam kak djeluje regulacija. Majstor je rekel da se na starijim modelima mogel isključiti kompresor i da sad na novima ponovno delaju tak. Za ovaj model je navodno (prema riječima majstora) najbolje da je klima stalno uključena i samo podešavati željenu temperaturu.

Na autu je naljepnica da je klima punjena u lipnju 2013, a prestala je hladiti prošlu jesen. Ako bu i sad toliko držala, onda se ne opterećujem s ovih 250 kn koje sam platil.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 14:14   #68
puknuti
Gost

a i ti si našel majstora s dva manometra..

plin u sustavu podmazuje kopresor , ne direktno ..ali podmazuje .znači ako ga dugo nema a kopresor vrti šteta je veča
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 15:50   #69
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Puknuti pa kaj ulje ne podmazuje klip a ako nema plina kompresor ne radi onaj mali presostat ili kak se zove isključuje kompresor dok nema pritiska plina . Tj remenica se vrti ali na prazno .
Nepročitano 14-06-18, 16:50   #70
puknuti
Gost

ne znam kaj kam ide , ja sam to zguglal
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
klima za kombajn Stricina Kombajni i bera?i 1 14-09-13 18:52
Mini prenosiva klima Steff Svatara 8 20-08-12 21:48

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 16:33.