Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Priključci (tvornički i homemade)
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 19-03-18, 00:00   #1821
bane1978
Uvaženi Član

Član foruma od: 07.02.2012
bane1978 ima spektakularnu aurubane1978 ima spektakularnu auru
Početno Re: Priključci (tvornički i homemade)

Jedno radno tijelo ćeš teško vuć
bane1978 je prisutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 19-03-18, 12:40   #1822
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodan

Citiraj:
Prvotno napisano od vidanje Vidi poruku
Pogledas video i samo ce ti se kasti cemu sluzi podrivanje na 20 cm... link https://www.youtube.com/watch?v=F_IwaFY9lAo
Ovo je nešto ko sjetvospremač.
Nepročitano 19-03-18, 14:09   #1823
chokac
Početnik

Član foruma od: 25.09.2014
chokac je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Hele Vidi poruku
Ovo gore u filmiću je kultiviranje i radi se radi suzbijanja korova, umjesto frezanja. Podriva se na na 60-70cm a ne na 40cm.

@chokac Ne znam što misliš da ćeš dobit sa svojim priključkom. Radna tijela su ti od tanke pločevine i nemaš kandže. Da si baš sve i napravio kako treba šta dobivaš sa radom na 20cm, samo ćeš vodu spustit u zonu korijena.
Potrebu za ovakvim prikljuckom opisah u prethodnom citatu. Koren maline nije ni blizu horizontalno, vertikalno koren maline bar kod mene ima problem u ilovaci, samim tim ne ide duboko. Problem povrsinske vode koja seta levo desno i udavi zasad u korenu. Drugo pojavljuju se bujice jer je teren u nagibu sto je donekle i dobro ali na donjem delu se ta bujica i njene posledice najvise vide. Pravljenjem poprecnih i uzduznih kanala "podrivanjem" na dubinu koju moze tv523 vuci pokusavam postici vise stvari: povecati moc upijanja i zadrzavanja- usporavanja bujice, razbiti tesku zemlju- naravno potrebno vreme, rad mikroorganizama itd. Pozdrav
chokac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-03-18, 20:39   #1824
vidanje
Početnik

Član foruma od: 18.12.2016
vidanje je na dobrom putu

Ima to vise naziva;neko to zove i voćarski podrivač, neko parač a neko špartač...Kako god zvali bitno je da sluzi svrsi...
vidanje je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-03-18, 21:20   #1825
teškar
Uvaženi Član

teškar avatar

Član foruma od: 12.12.2010
teškar će uskoro postati poznat

Svakom obradom zemlje na kosini samo povečavaš erodivnu moć vode. Bilo bi ti bolje da taj teren zatraviš.
Nepročitano 19-03-18, 22:18   #1826
Hele
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.01.2013
Hele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni dragulj

Kao što je kolega rekao, na nagibima se zatravljuje a ne obrađuje zemlja. Druga stvar, spominješ mikroorganizme, to ti se opet kosi sa obradom zemlje, opet treba zatravnit.
Vi sad kolega ispravljate greške napravljene kod sadnje, očito nije rigolano. Mišljenja sam da ovo što želite napravit neće pomoć, jer nema veze sa podrivanjem, preplitko je i neće potrgat tlo, pogotovo ako se ne uradi usred ljeta po najvećoj suši.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-03-18, 10:13   #1827
chokac
Početnik

Član foruma od: 25.09.2014
chokac je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Hele Vidi poruku
Kao što je kolega rekao, na nagibima se zatravljuje a ne obrađuje zemlja. Druga stvar, spominješ mikroorganizme, to ti se opet kosi sa obradom zemlje, opet treba zatravnit.
Vi sad kolega ispravljate greške napravljene kod sadnje, očito nije rigolano. Mišljenja sam da ovo što želite napravit neće pomoć, jer nema veze sa podrivanjem, preplitko je i neće potrgat tlo, pogotovo ako se ne uradi usred ljeta po najvećoj suši.
Sve ja vas razumem i to do sada je i radjeno samo je dalo malo efekta. Ocigledno je da se treba baviti vise problemom koji sam zamolio da mi se resi, tj. veza prikljucka i samog traktora.
O mojoj zemlji i mojoj njivi najlepse bih vas molio da izbegnete dalju raspravu.
Ako vec niste se upristojili da mi pomognete suzdrzite se o raspravi da li meni to treba ili ne i koji su efekti. Pozdrav

Citiraj:
Prvotno napisano od teškar Vidi poruku
Svakom obradom zemlje na kosini samo povečavaš erodivnu moć vode. Bilo bi ti bolje da taj teren zatraviš.
Postovani da li ste vi upoznati sa pojmom drenaza ili jos prostije zeciji kanal?
To sto vi pominjete da zasad i njivu "zatravim" da jesam ali mnogo gore nego kada se u rano prolece obradi mislim podrivac, freza i zaore po brazda sa svake strane spalira ili zagrne. Pozdrav

Posljednje uređivanje od mtd001 : 22-03-18 at 12:16
chokac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 11:00   #1828
Majok
Regularni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok je na dobrom putu

Chokac ljudi su u pravu,i u krajnjem slučaju samo ti žele pomoći.Nemaš se što pjeniti.Ako već sve znaš bolje od nas čemu onda uopće pitaš za pomoć?I da,kosine se zatravljuju a rigolanje je trebalo obaviti prije sadnje.
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 12:04.