Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo Spremanje slame u rolo/kocka bale
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 30-07-16, 00:25   #391
MilanZetor
Super Uvaženi Član

MilanZetor avatar

Član foruma od: 07.10.2011
MilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mraku
Početno Re: Spremanje slame u rolo/kocka bale

Kako je došlo do požara?? Na asfaltu? Ove godine su prvi put u pogonu?

Nepročitano 30-07-16, 00:34   #392
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.01.2012
Ivan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni dragulj

Iskra iz auspuha je upalila bale, i to se druga prikolica prva zapalila..
Da na asfaltu..
U pogonu su one bile vec nakon dva tjedna od pozara, u ovih 4 god su vec cuda prevozile, jedino sam se danas toga sjetio pa sam ih isao poslikati, jer su identicno jeda za drugu zakopcane, sa istim brojem bala kao i toga kobnog dana..

Ova kompozicija je bila, to dok su gorjele, ovaj stari frajer (imt) ih je upalio..
Ivan KC je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-07-16, 01:01   #393
MilanZetor
Super Uvaženi Član

MilanZetor avatar

MilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mraku

Ne bih nikad rekao da tako nešto može zapaliti bale . Iskrolovca moraš staviti, nema druge. Jesu gume bile pukle?
Nepročitano 30-07-16, 01:08   #394
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.01.2012
Ivan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni dragulj

Zanimljivo je bilo to da se druga prikolica prva zapalila, znaci ta iskra je morala prijeci skoro 10 m i onda je pocelo gorjeti, ja sam to sve vidio jer sam vozio iza sa balirkom, to je stari vozio..

A on je u neku ruku i krivac, jer je isao u brdo u trecoj pun gas i tu se traktor mucio, onda dok je dosao na vrh brda, poceo se spustati i onda je masina pocela bacati iskre i eto ti..
Ivan KC je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-07-16, 01:10   #395
MilanZetor
Super Uvaženi Član

MilanZetor avatar

A mjesta na Imt-u baš i nema za vatrogasni aparat.. Bitno da ste vi to sredili i da nitko nije stradao.
Nepročitano 30-07-16, 22:58   #396
nimrennermin
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.12.2014
nimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajan

Ovako to izgleda,, kad ja tovarim, od prije neki dan,, slama od tritikalea,,
183 bale,, nije bilo tad više,, inače plafon mi bio 196kom.

nimrennermin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-07-16, 23:02   #397
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Ja bi još 4 natiskal pa makar na krov kabine ili u samu kabinu.
Tek da zaokružim cifru.
Nepročitano 30-07-16, 23:19   #398
nimrennermin
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.12.2014
nimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajan

Ma nije bilo više na parceli sve se potovarilo, jedino da odem kući, po još te četiri
nimrennermin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-07-16, 23:21   #399
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Ja garantiram da bi ih ja više natovaril na tu prikolicu, samo ko bi ih doma dopeljal
Nepročitano 31-07-16, 00:54   #400
MilanZetor
Super Uvaženi Član

MilanZetor avatar

Treba moći i ispod žica proći..

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Vilice za rolo-bale ŠANANA Ostali priklju?ci 136 06-06-14 10:27
Sijeno rolo bale BELEC7340 Potranja 1 05-06-13 22:55
Stražnji utovarivač s hidrauličnim cilindrom za suhe rolo-bale i sl. marin13 Ostali priklju?ci 52 14-02-13 20:45
Prodajem rolo bale sijenaže u foliji kordunaš Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 13 09-01-13 01:14
Bale slame Mireek Ponuda 0 31-07-12 12:38

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:47.