Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Naši traktori i mehanizacija Savjet za kupnju polovnog traktora
Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-11-11, 01:13   #1
agroenogastro
Početnik

Član foruma od: 22.11.2011
agroenogastro je na dobrom putu
Smile Savjet za kupnju polovnog traktora

Poštovanje, čitam vaš forum i vidim da ima dosta stručnjaka što se traktora tiče. Naime imam imt 539 što je super traktor za istru, dobio sam dosta zemlje pa planiram obrađivati je. Treba mi savjet koji polovni traktor da kupim, svakako dupla vuča, trebati će mi za prednji utovarivač za gnoj, raspšivač, oranje, malčanje.., sve ratarske radove, imam i vinograd. Gledam oglas, cijene, vaš forum, dajte mi savjet, bolje 60 ili 80 konja, mala je razlika u cijeni, a spreman sam potrošiti od 6 do 9 tisuća eura. Unaprijed zahvaljujem..
agroenogastro je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-11-11, 10:32   #2
Ranko
Uvaženi Član

Ranko avatar

Član foruma od: 28.06.2008
Ranko će uskoro postati poznatRanko će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od agroenogastro Vidi poruku
Poštovanje, čitam vaš forum i vidim da ima dosta stručnjaka što se traktora tiče. Naime imam imt 539 što je super traktor za istru, dobio sam dosta zemlje pa planiram obrađivati je. Treba mi savjet koji polovni traktor da kupim, svakako dupla vuča, trebati će mi za prednji utovarivač za gnoj, raspšivač, oranje, malčanje.., sve ratarske radove, imam i vinograd. Gledam oglas, cijene, vaš forum, dajte mi savjet, bolje 60 ili 80 konja, mala je razlika u cijeni, a spreman sam potrošiti od 6 do 9 tisuća eura. Unaprijed zahvaljujem..
Pozdrav. Koliko zemlje planiras obradjivati s traktorom. I da li Imt ostaje ili ga prodajes? Jer ako prodajes Imt-a onda sve iznad 60ks je preveliko da bude kao jedini traktor za sve poslove. Ima li neki traktor iz oglasa da ti je bas zapeo za oko?
Nepročitano 23-11-11, 11:18   #3
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

Dobro došao!
Bojim se da će ti za traktor duplak u solidnom stanju trebati više novaca nego što si planirao. Pogledaj oglase pa kad ti nešto zapne za oko onda ovdje na forumu prelistaj temu vezanu za taj model traktora. Čisto da vidiš dali ti odgovara, koji su najčešći kvarovi, na šta trebaš obratiti pažnju prilikom kupovine isl. A isto tako pogledaj za koje traktore ti je najlakše doći do rezervnih dijelova. Kupuješ polovan traktor i sigurno će ti prije ili kasnije nešto zatrebati. Gledaj da ti se ne desi da zbog nekog banalnog kvara traktor "leži" 7 i više dana a ti moraš proći pola države da nađeš dio.
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-11-11, 12:03   #4
agroenogastro
Početnik

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Cowboy Vidi poruku
Dobro došao!
Bojim se da će ti za traktor duplak u solidnom stanju trebati više novaca nego što si planirao. Pogledaj oglase pa kad ti nešto zapne za oko onda ovdje na forumu prelistaj temu vezanu za taj model traktora. Čisto da vidiš dali ti odgovara, koji su najčešći kvarovi, na šta trebaš obratiti pažnju prilikom kupovine isl. A isto tako pogledaj za koje traktore ti je najlakše doći do rezervnih dijelova. Kupuješ polovan traktor i sigurno će ti prije ili kasnije nešto zatrebati. Gledaj da ti se ne desi da zbog nekog banalnog kvara traktor "leži" 7 i više dana a ti moraš proći pola države da nađeš dio.
Hvala na informaciji, pali su mi u oko fiati i massey fergusoni, baš zbog popravka i rezervnih dijelova, ne znam da li sam dobro zaključio?
Nepročitano 23-11-11, 12:07   #5
agroenogastro
Početnik

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Ranko Vidi poruku
Pozdrav. Koliko zemlje planiras obradjivati s traktorom. I da li Imt ostaje ili ga prodajes? Jer ako prodajes Imt-a onda sve iznad 60ks je preveliko da bude kao jedini traktor za sve poslove. Ima li neki traktor iz oglasa da ti je bas zapeo za oko?
Hvala na odgovoru..Ne prodajem imt-a, a imam za obrađivati nekih pet hehtara zemlje, malčanje me čeka, jer dosta je zemlje zapušteno i planiram saditi orahe...
..nije mi još ni jedan posebno zapeo za oko, MF i fiati su po savjetu mehaničara najbolji za dijelove, ne znam da li sam u pravu?
ono što sam već napisao, malčanje, duboko oranje tih njiva koje su zapuštene, prednji utovarivač za gnoj iz farme, a imam i vinograd, za to mi je ok. imt...
što bih još trebao znati?? obratiti pažnju?
Nepročitano 23-11-11, 12:35   #6
Ranko
Uvaženi Član

Ranko avatar

Početno

Citiraj:
Hvala na odgovoru..Ne prodajem imt-a, a imam za obrađivati nekih pet hehtara zemlje, malčanje me čeka, jer dosta je zemlje zapušteno i planiram saditi orahe...
..nije mi još ni jedan posebno zapeo za oko, MF i fiati su po savjetu mehaničara najbolji za dijelove, ne znam da li sam u pravu?
ono što sam već napisao, malčanje, duboko oranje tih njiva koje su zapuštene, prednji utovarivač za gnoj iz farme, a imam i vinograd, za to mi je ok. imt...
U toj klasi i za to para da se naci fin Fiat, neki iz serije 90. Oni su se. po rijecima vlasnika i iskusnih ljudi, pokazali dobro.Veoma izdrzljivi i radni traktori, a za servis i rezervne dijelove nije problem i nisu skupi dijelovi. Pogledaj u temi Fiat malo vise o njima
Nepročitano 23-11-11, 13:40   #7
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Početno

Citiraj:
nije mi još ni jedan posebno zapeo za oko, MF i fiati su po savjetu mehaničara najbolji za dijelove, ne znam da li sam u pravu?

Pogledaj kod majstora sa kojim traktorima imaju naj više iskustva. Isto tako pogledaj u trgovinama rezervnih dijelova dali imaju nekih, da tako kažem, specifičnih dijelova, nazovi trgovinu i pitaj npr. za viljušku od rikverca ili zupčanik od druge brzine isl. Traži nešto što ne prodaju svaki dan, filtera, crijeva i kojekakvih ležajeva imaš i u trafici za to nije problem.
Kod mene u okolini su npr. IMT i Zetori najčešći traktori i njih majstori znaju "u dušu", isto tako dijelova ima, pogotovo za Zetora. Evo samo jedan primjer: trgovina rezervnih dijelova za Zetora radi do 22:00 svaki dan, čak i Subotom. A o snabdjevenosti dijelovima da ne pričam.
To je recimo kod mene presudilo u izboru traktora. Sad imam dva Zetora i da opet kupujem traktor opet bi to bio Zetor, on svakako nije najbolji a po gotovo nije najjeftiniji traktor al ja sam ga uzeo upravo zbog odlične servisne podrške.
Nepročitano 23-11-11, 14:15   #8
tine
Uvaženi Član

tine avatar

Član foruma od: 10.12.2006
tine će uskoro postati poznat
Početno

Neki 7745, ili 7745 bi se dobio za te novce s utovarivačem.

I to dobar.

Pogledaj i u Slo.

Imaš oglasnike:
Kmetijski oglasnik, Avto net, Bolha, Salomonov oglasnik, možda još koji, a tu imaš skoro sve što se nudi, dobar dio traktora bude u svim tim oglasnicma.
tine je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-11-11, 15:21   #9
Ranko
Uvaženi Član

Ranko avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od tine Vidi poruku
Neki 7745, ili 7745 bi se dobio za te novce s utovarivačem.

I to dobar.

Pogledaj i u Slo.

Imaš oglasnike:
Kmetijski oglasnik, Avto net, Bolha, Salomonov oglasnik, možda još koji, a tu imaš skoro sve što se nudi, dobar dio traktora bude u svim tim oglasnicma.
Dobar, tesko :scratch
Pod dobar mislim na traktor u stvarno tip top stanju.
Moze se naci dobar 62-45 ali naravno bez utovarivaca.
Za dobru 77-micu sa utvarivacem treba izdvojit 12-13 hiljada e
Nepročitano 23-11-11, 18:50   #10
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Početno

agroenogastro
ja sam Zetora naveo samo kao primjer da vidiš na šta bi trebao obratiti pažnju. Ti kažeš da si razgovarao sa majstorima i da dobro poznaju Masseya i Fiata. U tom slučaju gledaj nešto od tih traktora, pogotovo ako za njih u blizini imaš djelova. Ako tu kod tebe nema Zetora onda vjerovatno ni majstori nemaju iskustva s tim traktorima i povrh svega ako nema dijelova, onda Zetora slobodno zaobiđi.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Sadnja voćaka i izbor voćne vrste larisarubia Obrada tla i podizanje vo?njaka 153 29-06-17 16:37
preporuka za kupnju motokultivator igor266 Ostalo 1280 27-05-17 09:21
Kupovina polovnog IMT-a jopa741 IMT 219 07-03-17 10:01
savjet, prijdlog Imt56o Nai traktori i mehanizacija 23 26-11-11 22:26
Savjet za kupnju Junica dane Govedarstvo 55 10-09-09 01:06

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:38.