Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 27-12-16, 22:58   #9391
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat
Početno Re: Kunićarstvo

Pozdrav dragi kunićari !

Evo kod kuće u svome zečinjaku imam napokon toliko očekivanog belgijskog orijaša plave boje, no sada glavno pitanje namjeravam ju pripustiti pod mog mješanca njem. šarca i belg. orijaša pa me zanima koliko je to pametno ? Rekli su mi stari ljudi da oće čistokrvna zecica krepati ako se pripusti pod mješanog mužjaka !

Hvala vam unaprijed na svakom savjetu !

Nepročitano 27-12-16, 23:57   #9392
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Robelar,...
Slično je bilo i kod mene dok sam ih rano odvajao, sa nekih 5 tjedana! Već ih duže vrijeme ne odvajam dok ne navrše 2 mjeseca i onda krenu k'o iz gnojiva, za tren oka nabiju 3 kg! Sa 95-100 dana (kako mi tata ima vremena ili kad sam ja kući) pri klanju su svi preko 3 kg...

P.S. naručio sam si peletirku pa ću si na godinu sam proizvoditi pelet, a sama razlika u cijeni će ju isplatiti za 2 godine tako sam super happy!!

Posljednje uređivanje od kninquin : 28-12-16 at 00:01 Razlog: dopuna
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-12-16, 00:05   #9393
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od Petretic549 Vidi poruku
Pozdrav dragi kunićari !

Evo kod kuće u svome zečinjaku imam napokon toliko očekivanog belgijskog orijaša plave boje, no sada glavno pitanje namjeravam ju pripustiti pod mog mješanca njem. šarca i belg. orijaša pa me zanima koliko je to pametno ? Rekli su mi stari ljudi da oće čistokrvna zecica krepati ako se pripusti pod mješanog mužjaka !

Hvala vam unaprijed na svakom savjetu !
Slobodno ti nju pripusti ako je dovoljno stara! A ti stari što su ti to rekli su ili umno poremećeni ili neki nacisti koji i kod životinja vide samo "čistu,arijsku rasu", iako su sve rase nastale križanjem raznih rasa!
Nepročitano 28-12-16, 08:50   #9394
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Ostavio sam si jednog muškog malog za rezervu, al ništa od njega. Star je 110 dana i ima samo 2,20 kg. Ni sestre mu nisu bolje , jedna 2,00 a druga 2,70kg. Nit su za meso nit za uzgoj. Kolko imaju hrane već su davno trebali preć tri kile. Sve troje nisu za jedan dobar gulaš.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-12-16, 08:58   #9395
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od kninquin Vidi poruku
Slobodno ti nju pripusti ako je dovoljno stara! A ti stari što su ti to rekli su ili umno poremećeni ili neki nacisti koji i kod životinja vide samo "čistu,arijsku rasu", iako su sve rase nastale križanjem raznih rasa!
Pa ja mislim da sada ženka ima jedno 6 mjeseci pa po mome mišljenju bi se do proljeća ona mogla pripustiti, a kada je najbolje vrijeme da se odvoje mali od majke ? Prošli sam puta imao smrtni slučaj jer sam možda ostavio male kuniće kod nje predugo pa da nije od toga preminula
Nepročitano 28-12-16, 09:28   #9396
robelar
Uvaženi Član

robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Ako misliš da ima šest mjeseci stavi ju na vagu i trebala ni imati okoli šest kila. Ak ju budeš predugo držal do kasnog proljeća ženka bu se zdebljala pa ju nebudeš mogal nikak uparit. Ak ženku sad pripustiš ona bu još jedan mjesec dok nosi rasla i nabila još kilu. Ali moraš imati uvjete za okot pošto bu najgora zima. Mladi mogu uništit ženku ak su predugo s njom.
Nepročitano 28-12-16, 12:42   #9397
robelar
Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od kninquin Vidi poruku
Robelar,...
Slično je bilo i kod mene dok sam ih rano odvajao, sa nekih 5 tjedana! Već ih duže vrijeme ne odvajam dok ne navrše 2 mjeseca i onda krenu k'o iz gnojiva, za tren oka nabiju 3 kg! Sa 95-100 dana (kako mi tata ima vremena ili kad sam ja kući) pri klanju su svi preko 3 kg...

P.S. naručio sam si peletirku pa ću si na godinu sam proizvoditi pelet, a sama razlika u cijeni će ju isplatiti za 2 godine tako sam super happy!!
Nije samo tak peletirat hranu jer moraš imat recepturu a dodatke moraš i onak kupiti pa ne znam koliko te sve izađe. Nije stvar peletirat nego napravit tako da to hoće jesti i da napreduju. Ne znam jel netko probao hranit kuniće sa peletima za telad, janjad, svinje ili sl. Ja sam probao sa peletama za tov purića al ništa posebno.Kolika je cijena takvog hranjenja.
Nepročitano 28-12-16, 18:37   #9398
JosipO
Polako se zagrijava

Član foruma od: 01.06.2014
JosipO je na dobrom putu

Pozdrav svim kuničarima nisam se dugo javljao ja hranim sa smjesom za junad 25 kg 65 kuna dobro ju jedu i dobro napreduju
JosipO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-12-16, 22:51   #9399
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Nije samo tak peletirat hranu jer moraš imat recepturu a dodatke moraš i onak kupiti pa ne znam koliko te sve izađe. Nije stvar peletirat nego napravit tako da to hoće jesti i da napreduju. Ne znam jel netko probao hranit kuniće sa peletima za telad, janjad, svinje ili sl. Ja sam probao sa peletama za tov purića al ništa posebno.Kolika je cijena takvog hranjenja.
Dobro, tu si u pravu! Ja moram SVE kupiti, ne samo dodatke! Što se jela tiče, toga se ne bojim, moji bi i ciglu jeli da im ponudim, ali stvar je u tome kako će napredovati... mislio sam samo radi karence da bi bilo bolje jer im tad ne bih morao micati pelet pred klanje!
P.S. sad si mi malo poremetio misli i ideje!
Nepročitano 28-12-16, 22:54   #9400
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od JosipO Vidi poruku
Pozdrav svim kuničarima nisam se dugo javljao ja hranim sa smjesom za junad 25 kg 65 kuna dobro ju jedu i dobro napreduju
Meni je to mala razlika jer za kuniće u tovu košta pelet 10 kg=31,- kunu!
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 08:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 03:07.