Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-05-09, 22:16   #1
Drazen
Gost

Početno Kajsija ili Marelica

Poštovani,

Možda, ali još jednom kažem možda, uspijem izvesti kasiju/marelicu u London. Ukoliko se to desi trebao bih znati da li ste zainteresirani za poslovnu suradnju i ako da, koje sorte imate, promjer. Ambalaža bi bila osigurana, naravno, kao i plaćanje, naravno.

Veselim se Vašim odgovorima.

Ako hoćete privat, imate moj mail, pa slobodno.

LP!
  Odgovori s citatom

Nepročitano 15-05-09, 10:23   #2
karla
Aktivni Član

karla avatar

Član foruma od: 20.09.2008
karla će uskoro postati poznatkarla će uskoro postati poznat
Početno Re: kajsija ili ti marelica

E pa puno sreće u tvojim poslovnim planovima što se tiče izvoza.
Bilo bi jako korisno kad bi nama koji ćemo ujesen ući u sadnju marelice malo opisao iz vlastitog iskustva koje sorte saditi, koji uzgojni oblik, razmak sadnje, gdje uzeti sadnice i dao te važne smjernice.
Mislim na sadnju na otvorenom.
Pozdrav,
karla je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-05-09, 10:43   #3
Balboa
Gost

E lipi moji, sve mi to super zvuči, al naše će marelice su još mlade mlade. Tek smo ih jesenas posadili.
Tako da ćemo, iskreno se nadam, ovakve razgovore obavljati za 3-4 godine. Što se tiče sadnje.
Sa mađaricama se ne može pogriješiti. Razmak 4x5. Ali najveći "problem" je lokacija.
Trebaš visinu zbog mraza. Pravilnu gnojidbu zbog osjetljivosti voćaka, i tak...
Uglavnom...i mi se još učimo, al trudimo se najbolje napravit što možemo, pa će bit i dogovora,nadamo se, za prodaju.
Pozdrav :mrgreen:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 29-05-09, 15:36   #4
Drazen
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Balboa
E lipi moji, sve mi to super zvuči, al naše će marelice su još mlade mlade. Tek smo ih jesenas posadili.
Tako da ćemo, iskreno se nadam, ovakve razgovore obavljati za 3-4 godine. Što se tiče sadnje.
Sa mađaricama se ne može pogriješiti. Razmak 4x5. Ali najveći "problem" je lokacija.
Trebaš visinu zbog mraza. Pravilnu gnojidbu zbog osjetljivosti voćaka, i tak...
Uglavnom...i mi se još učimo, al trudimo se najbolje napravit što možemo, pa će bit i dogovora,nadamo se, za prodaju.
Pozdrav :mrgreen:

Poštovani,

Ovo je totalno off topic. Dakle, ako ima nekog da je zainteresiran za prodaju kajsije, / marelice, neka se javi, na mail:

og.ruzic@yahoo.com

LP!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 15-06-09, 08:48   #5
Drazen
Gost

Poštovani,

Za par dana bi definitivno trebao znati da li sam uspio izvesti kajsiju ili ti marelicu. Pregovori su stigli do završne faze.

Dakle, kako bi to izgledalo u praksi:

- gajbe će biti kod mene u Selu Klokočevik kod Slavonskog Broda
- vi dođete po njih, naberete kajsiju i onda se dogovorimo kada će ići utovar
- gajbe su plastične, beru se do 5 kg kada važu
- dovezete, izvažemo, plaćeno

Cijenu još ne znam, kao što sam rekao završavam pregovore.

Ukoliko ste zainteresirani još jednom Vas molim za kontakt na mail:

og.ruzic@yahoo.com

LP!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-08-09, 16:01   #6
karla
Aktivni Član

karla avatar

Zanimali bi me komentari na temu prodaje marelice vezano uz linkove pod ovim naslovom.
Da li je netko radio sa Draženom i prodavao mu plod marelice i kakva su iskustva?
Na čega treba obratiti posebnu pažnju, mislim na standarde kvalitete ploda? Vrstu koja daje najbolje rezultate? Isplativost proizvodnje?
Dobro bi bilo zbog svih nas koji sadimo ili planiramo posaditi marelicu ključni savjeti osobno od Dražena. Dali je projekat oko izvoza uspio? Pozdrav
Nepročitano 18-08-09, 23:16   #7
breskvar
Uvaženi Član

Član foruma od: 25.02.2009
breskvar je na dobrom putu

...i mene zanima kako je sve prošlo...
breskvar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-09, 22:08   #8
karla
Aktivni Član

karla avatar

Nitko ne daje komentare na ovu temu! Ili su svi prezadovoljni s obavljenim poslom ili toliko razočarani da nemaju volje podijeliti svoje iskustvo. Molim mareličare i Dražena da nam se obrate s par riječi. Najljepše hvala u ime svih nas zainteresiranih!
Nepročitano 30-08-09, 21:40   #9
aljmas
Regularni Član

Član foruma od: 19.01.2009
aljmas je na dobrom putu

ja sam bio dogovarao i postigao sam veličinu koju je dražen tražio ali na kraju nije bilo ništa od posla zbog odustajanja kupca. U konačnici je cijena bila 5 kn(navodno zbog srpske kajsije u Zagrebu) i sve je bilo pod velikim upitnikom pa sam
"morao"dati matijeviću za 8 kn

sve u svemu ništa od posla nije bilo što ne znači da ubuduće neće biti

ove sam godine shvatio da prije svega svi trebamo početi cijeniti svoj rad i trud i znanje te sami posavljati cijenu a ne dozvoliti da vam je skidaju zato što je ovdje ili ondje jeftinije.
aljmas je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-08-09, 21:54   #10
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Član foruma od: 01.03.2008
cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru

Nevezano baš uz ovo. Sjećam se od ljetos jednog priloga na hrt-u kako su marelice baš dohodovne. Problem nas hrvata je u tome što sve što donekle uspije, odmah razglasimo na sva zvona i odmah se svaki drugi prima tog posla pa onda više nikome nije dobro. Tako će biti i s marelicama i ostalim voćem. Nije li bilo lijepo dok nisu bili posađeni svi ovi voćnjaci iz operativnog programa. A još i ne rode svi kak se spada. Ista stvar je i u stočarstvu, povrćarstvu i kompletnoj poljoprivredi uopće.

Oznake
kajsija

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Zaštita marelica - leđni atomizer task Koštuničavo voće 35 18-03-15 20:53
domaći pekmez od marelica daevu Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 1 07-04-12 08:22

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 16:58.