Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 27-08-17, 22:34   #4801
gabro
Uvaženi Član

Član foruma od: 04.08.2013
gabro će uskoro postati poznatgabro će uskoro postati poznat
Početno Re: KOZARSTVO

Morao biš ih odbiti,iskreno me čudi da još sisaju inače ih koza sama odbije jer joj počmu grist sise i to je boli.
gabro je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-09-17, 15:22   #4802
Mudroser
Početnik

Član foruma od: 18.04.2017
Mudroser je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
U prilici sam dobiti kozu ali ne znam da li da ju uzmem. Nisam siguran koliko bi imala uvjete kod mene. Imam prostoriju 3x3 ali je dosta blizu kuća pa ne znam dal bi jako smrdilo i dal bi susjedima smetalo meketanje. Ne bi bila stalno zatvorena nego bi ju pustio povremeno na dvorište , a ne znam dal bi napravila štetu. Koliko bi joj trebao pripremiti bala sjena za zimu. Više bi ju imali za ljubimca a ako bude mljeka još bolje. To bi bilo više kao kokošarenje nego profesionalno .
Nemoj je uzeti.

Koza ne može biti sama, meketati će neprestano. Neće smrditi ako redovito čistiš. Na dvorištu će napraviti maksimalnu štetu u 5 minuta, popeti će se na auto, uletit će u vrt, pojesti će voćke, ogulit će koru sa stabala koja ne može pojesti itd.

Kockastih bala će ti otprilike jednu dnevno razbacati okolo, pojedu otprilike 30% bale ako se dobro raspoložene, ostalo razbacaju.

Koza - najgori mogući izbor za ljubimca. Radije si svinju uzmi pa je dresiraj, pametnije su od psa. Imaš ove skroz male svinjice minnesota, a kada ti dojadi uvijek je možeš ispeći.
Mudroser je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-09-17, 15:29   #4803
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

Ovako već sam pitao ovdje,imam kozu koja nakraju se nije ojarila..sad bi trebala početi sezona mrkanja,pa me zanima da li bi pomoglo daju vodim jarcu da pokrenem to mrkanje,ili da jednostavno čekam?imam samo jednu kozu i želio bih podmladak da nije sama...
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-09-17, 15:44   #4804
luka009
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 22.03.2013
luka009 ima spektakularnu auruluka009 ima spektakularnu auru

1 - Koza smije biti u prostoru gdje smije sve dirati, jesti, unistavati. Kod mene se popnu na traktor na kabinu. Jucer se jare popelo na visoki kombi. Skoci na brisace, uhvati se za antenu i popne se na krov.

2 - Jedna koza se ojarila u 12, a jedna u 1 mj, u 7 mj su se ponovo ojarile. Ova sto se ojarila u 1 mj je prodana. Kaze sadasnji vlasnik izgubila je mlijeko i mekece, odveo je do jarca, a ona legla i ne pusta. Dosao kuci i kaze zeni sutra je koljemo, nema mlijeka, a ne prima jarca. U jutro dosla zena do koze, a pokraj nje 2 jarica.

Koze su mi cijeli dan vani sa jarcem.
luka009 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-11-17, 20:18   #4805
gabro
Uvaženi Član

Član foruma od: 04.08.2013
gabro će uskoro postati poznatgabro će uskoro postati poznat

ALOOOOOOOOOO,ekipa pa jeste živi šta ima nova?????????
gabro je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-11-17, 14:35   #4806
Kozorog
Regularni Član

Član foruma od: 24.03.2012
Kozorog je na dobrom putu

Pozdrav svima,prodajem patuljastog jarca I kozu te dva mala jarica od njih hitno mi je radi posla,mijenjam za kukuruz,drva...oko cijene se dogovorimo
Kozorog je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
jarenje, koze, zibba

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:14.