Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > AGCO > Massey Ferguson Massey Ferguson 3060

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-01-18, 09:45   #301
zeko
Super Uvaženi Član

zeko avatar

Član foruma od: 16.02.2009
zeko ima spektakularnu auruzeko ima spektakularnu auru
Početno Re: Massey Ferguson 3060

Mando ni slučajno to ne uzimaj.
Sam kompjuter se najjeftinije popravi a svi problemi se dogode kad je brikan komp i ne odradi sve kako treba . Popravak mjenjača može koštati više od cijene traktora. Znam iz vlastitog džepa

H. mate9
zeko je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 10-01-18, 09:57   #302
zagorac85
Regularni Član

Član foruma od: 12.09.2010
zagorac85 je na dobrom putu

Getribu sam slagao kad sam kupio traktor.
Izmjenjen zupčanik i sinhron radne brzine i sinhron prve brzine.Kasnije mi je pukla vilica od radnih brzina.
Meni je krepala hidraulika i nije htjelo niti dignuti niti spustiti.Pregledao sam sve konektore i instalaciju i nisam našao kvar.Složio sam da radi bez kompjutera.Jedino sad nemaš onih podešenja ali na plugu ionak imam dubinski kotač pa mi to ni ne treba.A kad digne do kraja sam stavio senzor da prekine dizanje tako da i ako popusti hidraulika senzor registrira i podigne.Sve se da riješiti bez kompjutera.
Pola traktora sam ja izmjenio.
Šaltanje zec-kornjača prebacio sam na gumb na ručici umjesto na šamaranje.
zagorac85 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-18, 14:06   #303
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

Samim tim brikanjem osudio si se na taj traktor jer teško da bi tko kupio..sad kad sam se naučio na ehr bez toga mi traktor nebi bio traktor.
Hočeś fino podešavanje dubine u oranju,kada sa rd radim,pa mu je teško onda malo podignem,itd..uglavnom ja bi si dao truda da to riješim kak se spada,naročito kada si već mijenjao sinhrone i zupčanike..danas sutra moći češ prodati traktor za neku normalnu cijenu..
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-18, 16:02   #304
zeko
Super Uvaženi Član

zeko avatar

Član foruma od: 16.02.2009
zeko ima spektakularnu auruzeko ima spektakularnu auru

Tako je da kompjuter Autotronic mora biti ispravan da bi sve funkcije radile kako treba jer je to ujedno i zaštita i mjenjača i prednje vuče..
Ja nikad više ne bi kupio traktor da je neispravna elektronika..

H. mate9
zeko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-18, 16:51   #305
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Zec-kornjaca na samaranje je valjda da ne mozes u voznji prebacit. Ovako na dugmad mozes lako prebacit u voznji pa napravit sranje ili se varam?
NEWHOLLAND je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-18, 17:07   #306
code
Super Uvaženi Član

code avatar

Član foruma od: 30.03.2008
code će uskoro postati poznatcode će uskoro postati poznat

Može bit i na prekidač na mjenjaču, ali preko tronica pa on nedozvoljava prebacivanje dok se traktor kreće.. Zato i služi autotronic pored ostalih funkcija.
code je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-18, 18:18   #307
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Nije to prebacivanje u reducirane brzine Sveto pismo i ak se ne stane samo bude krčal mjenjač ili nebu ubacil grupu ak je sinkroniziran.
Kak bi onda zaštita bila izvedena na traktorima s mehanički upravljanim reduktorom? Nikak i nije, jer lijepo piše da treba stati i izbaciti iz brzine pri promjeni grupe. Ne sviđa mi se smještaj toga šaltera na ručici mjenjača, jer tam more dojti do slučajne manipulacije. Bilo bi bolje da je negdje na ploči pored ručice mjenjača.
Naravno da je bolje ak je sve ispravno, jer je onda “idiot proof”, ali čovjeku koji zna kaj ima i vodi brigu o tome nemre to biti problem.

Neispravnost EHR-a je već ozbiljiniji nedostatak.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-18, 18:25   #308
puknuti
Gost

ja uvjek govorim , traktor treba uvjek prilagoditi sebi , a ne biti rob tam nekog bezveznog senzora
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-01-18, 07:23   #309
mando
Regularni Član

Član foruma od: 17.11.2009
mando je na dobrom putu

zeko.Imaš pravo.Bit će prilika
mando je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-01-18, 12:10   #310
zagorac85
Regularni Član

Član foruma od: 12.09.2010
zagorac85 je na dobrom putu

Ako samo stisneš gumb ništa se ne dešava jer moraš prvo stisnuti kvačilo.Zec -kornjača ionako ne šaltam u vožnji nego kad traktor stoji.
Meni ne treba ehr.Za malčer trebam plivajući i za plug stavim na plivajuči jer imam dubinski kotač i to je to jedino mi fali ona brzina spuštanja ali i to bumo riješili.
zagorac85 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Massey Ferguson mario Massey Ferguson 2779 10-09-18 22:14
Massey Ferguson 595 zdrmedo Massey Ferguson 114 05-08-18 12:17
Massey Ferguson FE 35 mf 35 Massey Ferguson 100 12-11-17 20:56
Massey Ferguson 283 tomislav.m. Massey Ferguson 8 08-02-12 22:46
Massey Ferguson 374 S Lumex Massey Ferguson 6 24-01-12 08:41

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:55.