Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-06-09, 10:27   #101
breskvar
Uvaženi Član

Član foruma od: 25.02.2009
breskvar je na dobrom putu
Početno Re: šljivarstvo

...wajbul, lijepe su ti šljive...ove godine kod mene su isto solidno rodne, najrodniji je stanley, jedino je kalifornijska plava jako podbacila...
breskvar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 17-06-09, 18:46   #102
Boris
Gost

Prijatelju wajbul svaka čast na urodu trud se ipak ponekad isplati samo da nema leda i sve 5.

Nego dali ima ko sliku lista šljive sa simptomima šarke.

Evo moje bistrice list tamno zelen pun točaka promjera cca 5mm svjetlozelene boje. Po literaturi nedostatak klorofila ali nigdje nemogu baš naći sliku da se 100% uvjerim. Napomena šljive nisu s ničim nikada špricane već 20 godina.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-09, 21:22   #103
wajbul
Gost

Evo kako izgleda šarka na listu(stenly)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-09, 21:26   #104
wajbul
Gost

Evo kako izgleda šarka na listu šljive (stenly)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-09, 21:31   #105
wajbul
Gost

Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-09, 21:31   #106
wajbul
Gost

Odgovori s citatom
Nepročitano 19-06-09, 22:34   #107
Boris
Gost

prokleta šarka pun sam je ko pljeve, ali nema veze boriti ćemo se. nego...

Evo pripremio sam nešto više od hektra zemlje 2 puta preorano, negdje oko 10 t stajskog gnoja i 3 puta frezano sve s tomom. oko parcele sadim red oraha, orah svaki pet metara, i sad sadim red crnogorice laganini, ali i orah i jele sporo napreduju pa me zanima kakva bi još stabla sadio da brzo rastu a da se lisne uši ne love za njih dali bi možda vrba bila dobra- bilo kakav prijedlog bi bio ok.

Dali ko zna kakav link za sortnu listu šljiva priznatih u HR. I da predpostavljam ako sorta nije na listi kao npr bistrica nema poticaja za sadnju ali dali se kreditom preko HBOR-a (dugogodišnji nasadi) mogu opravdati sadnice bistrice ili neke druge sorte koje nema na sortnoj listi
  Odgovori s citatom
Nepročitano 19-06-09, 23:09   #108
wajbul
Gost

Sortnu listu imaš na linku Zavoda za sjemenarstvo i rasadničarstvo,na kojoj je i Bistrica,ima oko 50 sorti plus japansko kineske sorte.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-09, 22:58   #109
neretva
Gost

Pozdrav iz doline Neretve vidim da se ovdje priča o šljivama pa evo i mojih.Ova donja slika je snimljena proljetos a gornja neki dan.Ovo je sorta Black beauty i njih imam oko 50 stabala starih četiri godine a imam i oko 70 stabala black ambera koji su stari osam godina i 20 tak čačanki s kojima sam počeo prije 15-ak godina.Ove godine je urod duplo manji nego lani jer je vrijeme u cvatu bilo kišno,pa kasnije nenormalne vrućine i sad opet kiša i temperature oko 20 celzija.Ali zato se nadam da će cijena biti većaZasada je dobro i kreće se oko 8kuna.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-07-09, 22:41   #110
wajbul
Gost

kakva je situacija sa šljivom kolege ?
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:57.