Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo KOKE HRVATICE
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 30-11-16, 15:04   #131
zgzac
Super Uvaženi Član

zgzac avatar

Član foruma od: 03.08.2012
zgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajan
Početno Re: KOKE HRVATICE

Znaš li za koga da ima sada 9 koka i pijetla starosti do 2 mj.
zgzac je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 30-11-16, 15:13   #132
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

Član foruma od: 30.06.2011
hb11 je na dobrom putu

Teško da ti to netko ima...kao prvo rijetki valjaju piliće po ljeti...a tko će ti i prodat samo kokice...teško...
hb11 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-11-16, 15:21   #133
zgzac
Super Uvaženi Član

zgzac avatar

Član foruma od: 03.08.2012
zgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajan

OK . Vidjet ću pa se možda čujemo na Proljeće !?
zgzac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-12-16, 14:42   #134
damirpolgar
Aktivni Član

Član foruma od: 06.02.2014
damirpolgar će uskoro postati poznatdamirpolgar će uskoro postati poznat

Kad bi uzeo 100 kokośi Hrvatica bez pjetlova bi li imao pravo na poticaj ?
damirpolgar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-12-16, 16:07   #135
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

hb11 je na dobrom putu

Ne...poticaji se daju za rasplodna jata ...tj. 10 koka plus pijetao i moraju biti zasebno odvojena kako pise u pravilniku...min 100 kvadrata vanjskog prostora...min 2 kvadrata unutarnjeg prostora...visina vanjske ograde 2 m....
Moras imat opg i kupit koke ..pilice...od nekog ko ima prstenovane kokosi....
Nepročitano 15-12-16, 14:10   #136
andrusko
Početnik

Član foruma od: 19.06.2013
andrusko je na dobrom putu

Pozdrav svima,
evo malo čitam vaše postove o hrvaticama pa me zanima općenito par stvari-pored Zadra imam teren s nasadom aronije i došao sam na ideju da bi stavio određeni broj kokoša na teren. Na terenu je kamp kućica tražim po netu kako bi ju morao uredit za kokice međutim dajte recite što osnovno morqa bit unutra. Takođe me zanima kolike su "štetočine" obzirom kad aronija dođe na plod hoće li to pozobat pa ja ostanem bez ploda... i ne znam kad bi ih pustio po cijelom terenu bi li ih "potamanile ostale beštije kojih ima... Teren je ograđen ali je mreža relativno rijetke samo za zaštitu od ovaca...
hvala unaprijed
andrusko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-12-16, 14:30   #137
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

hb11 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od andrusko Vidi poruku
Pozdrav svima,
evo malo čitam vaše postove o hrvaticama pa me zanima općenito par stvari-pored Zadra imam teren s nasadom aronije i došao sam na ideju da bi stavio određeni broj kokoša na teren. Na terenu je kamp kućica tražim po netu kako bi ju morao uredit za kokice međutim dajte recite što osnovno morqa bit unutra. Takođe me zanima kolike su "štetočine" obzirom kad aronija dođe na plod hoće li to pozobat pa ja ostanem bez ploda... i ne znam kad bi ih pustio po cijelom terenu bi li ih "potamanile ostale beštije kojih ima... Teren je ograđen ali je mreža relativno rijetke samo za zaštitu od ovaca...
hvala unaprijed
Za kamp kucicu ne trebas nista posebno...stavit mrezicu na vrata i prozore da po noci ne moze nista unutra a po zimi obicna vrata. Unuta neku lojtricu ili precke na kojima ce spavat...posudu za hranu i vodu...
S aronijom nemam iskustva ali poznavajuci kokosi vjerojatno ce je kljucat...al zbilja ne znam...
Ako imas okolo lisica...kuna...definitivno ti je to prerijetka zica za ogradu...a i kokosi bi se provlacile van...a i preniska ti je...ak je ona 120 cm preletjet ce ti van...
Nepročitano 15-12-16, 14:33   #138
andrusko
Početnik

Član foruma od: 19.06.2013
andrusko je na dobrom putu

Hvala na brzom odgovoru, ograda je cca 150cm a teren je 2500m cetv, a nema druge nego ogradit dio za gušćom žicom jer je to ipak van grada pa bih morao dva put dnevno do njih...
andrusko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-12-16, 17:47   #139
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Kokoši će ti sigurno pravit štetu , ako ništa drugo a ono razbrcavat zemlju oko biljaka. Da ideš ogradit oko svake biljke mrežom nema smisla. Također vodi brigu oko grabežljivaca tipa jastreba jer su im koke lak plijen. Dakle da bi bio siguran moraš i odozgora stavit mrežu. Kad bi tako bilo ograđeno nebi trebao dolaziti svaki dan nego bi im nasuo vode i hrane na više mjesta i ne bi ih trebao zatvarat u kampkućicu jer bi one same ulazile i izlazile. Dolazio bi eventualno svaki treći dan nasut im jesti i pobrat jaja. Ako imaš veliku volju za kokošima nabavi rađe za to podneblje i uvjete kokoš dalmatinsku živićarku.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-12-16, 17:54   #140
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

hb11 je na dobrom putu

Kak ce svaka 3 dana kod njih??? Pa po vrucini ne mogu biti 3 dana jaja u gnijezdu, isto tako po zimi...vodovoda vjerojatno nema kraj kampice pa ce im voda biti 40 stupnjeva u posudama...po meni obavezno svaki dan ako ne i dvaput dnevno...
A nedo Bog neke bolesti...pa za tri dana neka infekcija se razvije do te faze da vise nema pomoci za cijelo jato ako pravovremeno ne reagiras...
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Koke nesilice za konzumna jaja Ranko Peradarstvo 30 26-04-15 09:06
Kokinkine-najljepše patuljaste koke :D perje Peradarstvo 7 12-09-14 23:59
Koke ne nose jaja Kokosar Peradarstvo 23 22-10-12 23:03
kupujem piliće koke hrvatice i puriće uzgajivachpk Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 0 14-09-12 21:10

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:37.