Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-08-17, 09:43   #1
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan
Početno Hidro izvodi

Kako se najjednostavnije iz dva dvoradna hidro izvoda na traktoru mogu napraviti četiri? Postoji li neki ventil s prebacivanjem ili nešto slično? Pomagajte!

Ako tema već postoji, molim moderatora da prebaci...
gogo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-08-17, 09:53   #2
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Hidro izvodi

ovak , električni , može i mehanički ak treba

https://www.google.hr/search?biw=121....0.aFJ8YD8YtYs
Nepročitano 11-08-17, 12:05   #3
zivisic
Uvaženi Član

zivisic avatar

Član foruma od: 01.03.2011
zivisic će uskoro postati poznat

ovo bi vio skretni ventil (to je njemu i dovoljno koliko sam razumio) a mene zanima kakav mora bit elektricni ventil koji moze bit upravljacki...da mozes s njime radit komandom?
zivisic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-17, 15:06   #4
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Eh,sad, pošto se je ne kužim u to, i ne vidim ovdje glavu ni rep, da vidimo...
Znači, imam dva crijeva koja idu direkt iz poklopca hidraulike,i na krajevima imaju žensku utičnicu. Da izbacim ta crijeva,i napravim druga koja mogu spojiti na taj razvodnik, i na njega pošarafim ženske utičnice,to bi bilo to? Sa strujom odabirem na koje izlaze ide ulje, a sa polugom iz kabine puštam ulje ko i do sad?
I gdje ovaj ventil ima tu elektronsku kontrolu? To se posebno kupuje?

EDIT- to bi onda ovako nekako izgledalo? Ova dva crijeva idu u postoječe utičnice i služe kao dovod ulja?

Posljednje uređivanje od gogo : 11-08-17 at 15:12
Nepročitano 11-08-17, 18:41   #5
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Upravo to.
Struja ide preko običnog on-of prekidača. Nema struje imaš jedan par, ima struje koristiš drugi par.
Imam nekaj takvog rabljenog na lageru pa ako si zainteresiran javi se na pp.
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-08-17, 00:37   #6
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Jasno ko dan, puno hvala! Nego, još jedna stvar. To mi treba za vario plug, i samo me još interesira kad budem mrdao širinu brazde u radu, to jest, koristio jedan par utičnica, dal će drugi par u koji će biti uštekan cilindar za okretanje pluga držati konstantan pritisak? Da se ne bi desilo da koristim jedan cilindar na plugu, a drugi da polagano popušta, jer onda sve pada u vodu. Ili to ovisi o samoj kvaliteti izrade ovog ventila? MUHA- prvo moram pogledati plug, da vidim dal se uopće isplati uzeti ga, a onda mi budu trebali dodatni izvodi, i čujemo se!
Nepročitano 12-08-17, 01:14   #7
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Svaki cilindar na plugu bi trebal imati blokirani ventil, koji se otvara tek pod tlakom za suprotni smjer ("pilot operated check valve"), tzv. "kocku".
Ni ovaj preklopnik ni ventil nisu predvideni za držanje tlaka.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-08-17, 06:12   #8
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebe

Netreba takav ventil (kocku) ako ima zaključavanje i dvoradni celinder .
Nepročitano 12-08-17, 10:18   #9
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od zivisic Vidi poruku
ovo bi vio skretni ventil (to je njemu i dovoljno koliko sam razumio) a mene zanima kakav mora bit elektricni ventil koji moze bit upravljacki...da mozes s njime radit komandom?
na komandu se stavi tipkalo , na vrh ili ko okidač pištolja .
Kad upravljaš jednim radiš kao prije a kad upravljaš drugim stisneš prekidač i pomičeš ručku ,
Nepročitano 12-08-17, 10:44   #10
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Pa tak je to I izvedeno na upravljačkoj palici prednjeg utovarivača (joystick), za, recimo, hvatač za bale.

Posljednje uređivanje od ZJ : 13-08-17 at 06:55
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:11.