Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-06-13, 23:50   #1
madzbula
Početnik

Član foruma od: 13.06.2013
madzbula je na dobrom putu
Početno kosilica za travu

Treba mi pomoc da li neko zna da mi kaze nesto o kosilici budget 46 dobio sam je i neznam nista o njoj...mislim da je cetvorotaktna jer ima cem za supanje ulja a to bi da zamenim a neznam ni koje uljr je najbolje a ni koliko se sipa
madzbula je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 14-06-13, 08:24   #2
ChykaKure
Regularni Član

ChykaKure avatar

Član foruma od: 04.02.2013
ChykaKure je na dobrom putu
Početno Re: kosilica za travu

Imaš ispod čep, kod osovine, na njega ispuštaš staro ulje. Najbolje je malo upalit, da radi par minuta, da se ugrije i da ga protjera, bude tečnije. Novo ulje ti može biti bilo koje motorno ulje koje nađeš da ti nije skupo, najbolje bi bilo neko mineralno ili polusintetika, osim ako želiš baš kupit motorno ulje za četverotaktne mašine, što možeš naći u poljoprivrednim trgovinama,al ne isplati se.. To ti je Tecumseh 4-taktni motor, znači ide čisti benzin, ako neće da upali, ulij čep benzina u filter zraka i startaj....
ChykaKure je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-13, 08:51   #3
vica
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.01.2013
vica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mraku

ako je tehumsen motor ide oko 0,6L ulja. najbolje ti je 10w40 polusintetika ili 15w40 mineralno. samo kvalitetnije jer se prilicno greju motori. gornji cep za sipanje ti je merica i sipas do vrha proreza na navoju. bar je tako kod mene. ako je poviseni cep za nalivanje onda ima i sipku meraca. i uvek drzi na mah.cep ti je kod osovine noza jedna cetvrtka.
vica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-13, 21:33   #4
madzbula
Početnik

sipao sam kastrol polusintetiku 10 40 a sad imam problem,skinem svecicu i povucem kanap i ne baca struju
Nepročitano 14-06-13, 22:10   #5
vica
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.01.2013
vica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mraku

a reci mi ovako mozda bude glupo ali jesi li na ruckama stisko mehanizam za gasenje. taj mehanizam prekida struju i ujedno koci magnet da se pre zaustavi. ako si ga stavio u polozaj za paljenje onda ili svecica je otkazala ili bobina [modul] mada retko crkavaju ali moze se desiti na novijim.on se nalazi kad skines mehanizam za paljenje na kanap odozgo. dolazis do magneta i bobine. proveri i kabal dal nije kod svecice los.
vica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-13, 23:13   #6
madzbula
Početnik

ima samo ona rucka za gas,neznam gde je to za gasenje jer je jos nisam ni palio jer mi je na onom tocku gde ide kanap ima neka dva metalna delica koja izlecu da bi pokrenuli magne to mi je polomljeno
Nepročitano 14-06-13, 23:41   #7
madzbula
Početnik

uspeo,struje ima
Nepročitano 10-02-14, 21:42   #8
dlesa18
Uvaženi Član

dlesa18 avatar

Član foruma od: 01.11.2010
dlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni dragulj

Nabavio sam kosilicu za travu na elektro pogon, kompletnu bi ju obnovio, skinuo bi motor i pregledo ležaje, sad me zanima koji je navoj na onom centralnom vijku osovine sa donje strane kosilice? Kosilica je Mio Vk-400 elektro.[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][IMG][/IMG][/IMG]
Nepročitano 10-02-14, 22:09   #9
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Pa odšarafi ga i izmjeri.
Jedino ako misliš jel lijevi ili desni?
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-02-14, 22:16   #10
dlesa18
Uvaženi Član

dlesa18 avatar

Član foruma od: 01.11.2010
dlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni dragulj

Da zanima me jel ljevi ili desni, smjer vrtnje je gledajuči sa te donje strane ljevi.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Hercules kosilica za travu problem ? DarkoPatic Mehanička radionica 8 01-05-13 11:20
Kosilica za travu i kotači Nede324 Ponuda 4 22-08-12 00:33
Kosilica za travu-nepravilan rad Stiv Mehanička radionica 71 26-06-12 11:47
silo kombajn za travu klaas ljiljanakn54 Ostali priključci 12 08-08-11 10:04
Kosilice za travu Alen Svaštara 10 03-10-08 22:07

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:44.