Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 30-07-11, 11:50   #11
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno

I klipnoj pumpi pada protok ..+ na garnituri imaš cca 10 metri crijeva sim -tam..dakle x 2 , to nije zanemarivo.
Največi gubicu su u ravnom dijelu cijevovoda ....
puknuti je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 30-07-11, 13:03   #12
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Član foruma od: 20.12.2009
hrvoje999 je na dobrom putu
Početno

A kak onda objasniti da do 100 bara dela ko avion,sve ok,logično je da povećava pritisak kad dojde na opterećenje,ali s povećanim pritiskom tj.snagom bi trebal svaldati taj otpor.Budući da recimo ni na 90 bara nebre svladati opterećenje (vrti,ali počne zacukavati,rotacija nije konstantna) on ga poveća na 120 i onda bi trebal svladati otpor,a ako nebre ni onda zakaj ne skoči na pritisak kojim bi mogel okrenuti,a manometar pokazuje 150 bara i tu ga sigurnosni isključuje.Dok recimo na hidromotorima koji pokreću gusjenice,kad dam komandu da se stroj kreće napred i pratim na manometru,odmah v startu pritisak skoči na 220 bara i drži tak i stroj ide bez ikakvog problema kam god hočeš.
hrvoje999 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-07-11, 13:46   #13
puknuti
Super Uvaženi Član

puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od hrvoje999 Vidi poruku
A kak onda objasniti da do 100 bara dela ko avion,sve ok,logično je da povećava pritisak kad dojde na opterećenje,ali s povećanim pritiskom tj.snagom bi trebal svaldati taj otpor.Budući da recimo ni na 90 bara nebre svladati opterećenje (vrti,ali počne zacukavati,rotacija nije konstantna) on ga poveća na 120 i onda bi trebal svladati otpor,a ako nebre ni onda zakaj ne skoči na pritisak kojim bi mogel okrenuti,a manometar pokazuje 150 bara i tu ga sigurnosni isključuje.Dok recimo na hidromotorima koji pokreću gusjenice,kad dam komandu da se stroj kreće napred i pratim na manometru,odmah v startu pritisak skoči na 220 bara i drži tak i stroj ide bez ikakvog problema kam god hočeš.
Jbg , vidiš koje je tvoj problem ..
Prvo pišeš da stane na 120 - sad 150 jer je tu sigurnosni a prije si pisal da imaš pumpu koja daje ziher 250 ..daj se odluči ?.
Teba zuriti i u dijagram od motora ..moment je u zavisnosti od broja okretaja
Ako su gusjenice preko prigušnice onda odmah skoči na tlak sigurnosnog ..a iza prigušnice je manji ... a možda je i iza motora gusjenice prigušni ..
puknuti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-07-11, 14:35   #14
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Početno

Ne ne,stane na 120,a onda se popne na 150 i tu počne sigurnosni djelovati.A moguće je da gusjenice nemaju prigušnice,jer su prek T komada spojene one i dalje kam ide hidraulika za pokretanje manjih cilindara(protok zanemariv skoro) i ovog glavnog razvodnika kaj pokreće hidromotor.Moguće je da je i na razvodniku hidromotora sigurnosni ograničen?Da ga se "oslobodi" do kraja,jel bi onda mogel i veću snagu dobiti,tj.da mi ne prekine rotaciju na 120 nego recimo na 200 bara?Napominjem da je ovaj OMT 160 na tvorničkom stroju,a TMT 250 na mojem doma.I događaju se iste stvari.Ako budem išel to slagat kak treba,onda bi na razvodniku trebal otpustiti sigurnosni do kraja,zmeriti pritisak i deti ga pod opterećenje.Sigurnosni predstavlja neku vrstu regulatora protoka ili tlaka?Ja bi rekel da tlaka.
Nepročitano 30-09-11, 10:03   #15
powershift
Super Uvaženi Član

powershift avatar

Član foruma od: 13.11.2007
powershift će uskoro postati poznatpowershift će uskoro postati poznat
Početno

na hidromotoru pored dva prikljucka za protok ulja ima i neki treci, kazu da on sluyi kao odusak, povrat sta vec, jeli to nuzno spojiti, i gdje vjerovatno u rezervoar. Zasad je radio sa ova dva, jedino malo ujutro kad krece treba mu vremena da se pokrene, nekih 5 min, yrak, ili sta vvec da se desi.
Nepročitano 30-09-11, 10:16   #16
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Početno

Drain line ili drenažni vod,ti spoji samo direkt u rezervoar i ne brini.Ja sam znal otvoriti poklopac na rezervoaru i samo ga pustiti nutra,tak mi je bilo najjednostavnije.
Nepročitano 30-09-11, 11:48   #17
puknuti
Super Uvaženi Član

Početno

Ako nemaš prigušenje iza motora ili nekih šok ventila na motoru onda njega ne treba nigdje spajati
Nepročitano 30-09-11, 11:52   #18
powershift
Super Uvaženi Član

powershift avatar

Početno

pa i ja sam tako mislio, jer kad ulje prođe kroz motor preko razvodnika se vraca u rezervoar, tako kad odradi u hidromotoru nema vise tlaka. pitam jer me jedan koji se bavi hidraulikom upozorio da nije dobro da hdromotor radi bez da se spoji taj odvod.
Nepročitano 30-09-11, 13:46   #19
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Početno

Hidromotori sa samo 2 priključka imaju to drugačije rešeno,da sad ne kompliciram.Ovak ti je najjednostavnije,a moreš ga probati prek T komada ugraditi na povrat ili na rezervoaru izbušiti rupu,zavariti holender i prišarafiti ga gore,da nebude "nabacano".A nije dobro da dela tak,jer onda ima višak ulja koji nema kam i onda zna delati problema,pogotovo kad je motor već pri kraju.
Nepročitano 14-11-14, 18:22   #20
powershift
Super Uvaženi Član

powershift avatar

Početno Hidro motori

Nije se na forumu pisalo o ovim uređajima, ja vrlo malo znam o njima,vrlo prakticni su za pogon koji ne zahtjeva veliku snagu, a nema nacina da se izvede drugacije,

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:23.