EKO vrt i permakultura Sve o ekološki prihvatljivom vrtlarenju, permakulturi, šumskim vrtovima ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-12-14, 18:45   #1
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Član foruma od: 11.09.2014
ivanhecimovic je na dobrom putu
Početno Kompost

Pretraživao sam malo po forumu i nigdje nisam našao temu o kompostiranju točnije preradi organski otpadaka u odlično gnojivo.
ivanhecimovic je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 27-01-15, 06:55   #2
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Početno Re: Kompost

Šta nitko nije zainteresiran za temu kompost???
Nepročitano 27-01-15, 08:21   #3
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Ima nešto o kompostu u temi Vrt bez kopanja, ...

http://www.poljoprivredni-forum.com/...t=30961&page=2

Čini mi se da si i ti sudjeloval.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-05-15, 12:13   #4
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Zar nitko ne proizvodi kompost.Ja trenutno imam jednu hrpu koja sazrijeva i jednu u izradi.
Nepročitano 02-05-15, 16:37   #5
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Ja radim. Doduše ne baš onak po PS-u.
Koristim uglavnom pokošenu travu. Jučer sam dopremil iz voćnjaka s orasima oko 2 kubika provenule trave i to zajedno s nezrelim svinjskim gnojem i dodatkom zmiksanog sitnog granja i rojžja ot trsja složil u gnojnicu 3 x 3 m. Sloj trave, posipano s zmiksanim, tanki sloj gnoja (nemam ga dosta za debelo) i ponavljanje slojeva. gornji sloj je od trave. Noćašnja kišica i današnji pljusak su dobro došli da sve navlaže. Cijelu godinu vozim zelenu travu i miješam kak sam navel. Najesen izgleda kao gnoj, zaorem ga pod zimsku brazdu i u zemlji se proces dovrši.
Možda bu nekome moj način smiješan, ali na taj način unašam u zemlju više bioloških tvari nego da stavljam samo gnoj kojega nemam dovoljno, a ujedno čistim zatravljene voćnjake.
Nepročitano 04-05-15, 12:18   #6
tatkodvd
Super Moderator

tatkodvd avatar

Član foruma od: 02.12.2011
tatkodvd će uskoro postati poznattatkodvd će uskoro postati poznat

Evo ima ovde o kompostu:

http://www.poljoprivredni-forum.com/...ad.php?t=16570

Upustvo za postavljanje slika Link
tatkodvd je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-15, 13:56   #7
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Moje dvije hrpe su nejednake, starija je većinom od gnoja od kokoši i pataka,a mlađa od slame i povrća.
Nepročitano 10-05-15, 16:59   #8
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Malo sam ovih dana povečal kompostnu hrpu.

Nepročitano 22-05-15, 11:22   #9
Haskappu
Polako se zagrijava

Član foruma od: 11.05.2015
Haskappu je na dobrom putu

Kompost je zakon, a kompostni čaj najbolja stvar za povrće i manje voćke. Za poboljšanje zemlje oko biljaka i folijarnu prihranu. Probajte i vi kad vam kompost sazrije, ja garantiram da je mrak.
Treba vam zračna pumpa, kanta, malo melase za hranu mikroorganizama, kompost i ostaviti da se bućka dan-dva na toplom. Od toga se dobije čudesan pripravak, biljke bujaju
Haskappu je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-05-15, 22:11   #10
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost

Da, gledala sam to na jednom jutubiču, taj čaj od komposta kako djeluje,
Da si to napravimo, nikakvi biostimulatori niti foljijarna prihrana ne treba. Nema troška, besplatno, samo malo truda. Povrće od toga naraste divovsko, neda mi se sada tražiti video, radilo se o jednom australskom amater povrčaru - ma imao je zelje i karfiol od desetak kila, luk, poriluk divovski, sve, baš sve nenormalno veliko.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:24.