Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor zetor servo volan
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-09-10, 07:08   #1
maiky
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 09.02.2007
maiky je na dobrom putu
Početno zetor servo volan

probao sam voziti jedan zetor 7211 sa servo volanom i zacudio se da mu se kad motor radi volan sam skrene u desno....
gazda traktora je reka da je to samo dok je ulje gusto ....
ali sto nije u volanu ATF on je veoma rijedak i moran naglasiti da nije bila zima....
ako ima netko nekakva iskustva sa servo volanom (naglasavam servo ne hidraulicki)
maiky je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-09-10, 07:41   #2
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Servo cilindar u stanju mirovanja treba biti totalno "raspusten" dakle da ga spona volana ne uteze, u ovom slucaju u desno. Koliko mi je pozneto da postoji na svim tim cilindrima navoj za stelanje "nultog" polozaja, tako i tu.

Ako na forum dodje Joka, on ima sa svjim servom problema, jer je traktor sudjelovao u prometnoj nesreci i taj navoj mu nekad i nekad preskoci, pa traktor sam krene skretati u jednu stranu.

Vjerujem da nije do ulja... jer bi onda svi traktori sa servo volanom skretali samo kad je hladnije vrijeme. Ja u sistem volana sipam HIDRAOL ljeto-zima volan jednako radi. Dovoljno je rijedak, a opet, dovoljno gust i nikad problema...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-09-10, 09:41   #3
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat
Početno

Kod mene na 7211 se to nedogađa, bio hladan, topal uvjek isto, kako skreneš tako ostane..
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-09-10, 15:14   #4
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od maiky Vidi poruku
probao sam voziti jedan zetor 7211 sa servo volanom i zacudio se da mu se kad motor radi volan sam skrene u desno....
gazda traktora je reka da je to samo dok je ulje gusto ....
ali sto nije u volanu ATF on je veoma rijedak i moran naglasiti da nije bila zima....
ako ima netko nekakva iskustva sa servo volanom (naglasavam servo ne hidraulicki)
Treba samo poštelati cilindar i to bu to.
Nepročitano 20-09-10, 15:27   #5
maiky
Super Uvaženi Član

maiky je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo Vidi poruku
Servo cilindar u stanju mirovanja treba biti totalno "raspusten" dakle da ga spona volana ne uteze, u ovom slucaju u desno. Koliko mi je pozneto da postoji na svim tim cilindrima navoj za stelanje "nultog" polozaja, tako i tu

Vjerujem da nije do ulja... jer bi onda svi traktori sa servo volanom skretali samo kad je hladnije vrijeme. Ja u sistem volana sipam HIDRAOL ljeto-zima volan jednako radi. Dovoljno je rijedak, a opet, dovoljno gust i nikad problema...

Bobo sta nemas ti 549DV???
tamo je cista hidraulika ko na mome UTB-u 643DT a nije servo (nije to isto)
da se na dovezem ja imam u universalu ATF.

e da i koi Hidraol sipas???
Nepročitano 20-09-10, 15:40   #6
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Naj vjerojatnije 46 jer je dobar i po ljeti i po zimi
Nepročitano 20-09-10, 21:02   #7
maiky
Super Uvaženi Član

maiky je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
Naj vjerojatnije 46 jer je dobar i po ljeti i po zimi
a zasto ne stavljati ATF??
mi na poslu u kamione stavljamo ATF a i u autu imam ATF zasto onda stavljati hidraol???
Nepročitano 20-09-10, 21:10   #8
puknuti
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od maiky Vidi poruku
a zasto ne stavljati ATF??
mi na poslu u kamione stavljamo ATF a i u autu imam ATF zasto onda stavljati hidraol???
Hidraol je vjerujem dostupniji , možda i jeftiniji itd.
ATF je bolji za uvjete niske temperature , hadraol se pretvara u pekmez na -20 , ATF je i dalje sposoban cirkulirati po sistemu i izvršavati zadaće .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 20-09-10, 21:36   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Hidraol samo iz jednog jedinog razloga... Kad sam jos razradjivao traktor, nisam primjetio da je jedno crijevo na cilindru za skretanje otegnuto i da tamo malo po malo kapa ulje... vracajuci se sa voznje po okolnim selima, skuzim da traktor vuce u desno kao lud. stalno sam morao volan motati na kontru samo da bih ravno isao. U kabini je toliko sistao zrak kroz orbitrol da je to bilo nesto strasno... Dosao kuci, i u selu nasao samo hidraola kod susjeda, i on mi poklonio 5l kanister i samo zato ga imam u sistemu...

Da nisam nasao hidraol, sipao bi INA 5 a kasnije bih zamjenuo ulje, al radi ovako i po ljetu i po zimu super, pa nisam dirao nista u vezi toga.

Na kombajnu je origina lSAE 30 motorno ulje u cjelom sistemu, pa tako i u volanu, jer sve tjera jedna pumpa pa nema problema, tako da se za traktor nista ne bojim.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-02-11, 00:40   #10
adilbasan
Gost

Početno

malo se skrenulo s teme, al sve je to super, bitno da pomažemo jedni drugima,
nego za ovaj servo volan kod mene na 7245 se dešava kad je upaljen traktor da sam mota ulijevo, tj dešavalo se, pa mi je kolega naštelo to na nekim šerafićima, koji moraju biti centrirani negdje u sredini, i ako su pomaknuti malo tamo ili vamo, zavisi dje na tu stranu se mota volan, znači nije to nikakv kkvar veliki, niti je do ulja (to nikako), et pa pitaj nekog obližnjeg majstora, sigurno zna o čemu je riječ.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
servo volan za imt559 Toyo Mehani?ka radionica 61 16-10-18 22:36
Servo volan na Tv 730 zagorac85 Mehani?ka radionica 74 26-03-14 19:35
P: Servo glava volana Mercedes W124 Štore 502 Ponuda 1 27-03-13 22:58
servo w123 za tomu vinkovića gorski Ponuda 1 27-03-13 13:17
vukuum pumpa kod servo kočnica kole Mehani?ka radionica 14 10-06-11 22:27

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:47.