Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Radovi u vinogradu Gnojidba vinograda
Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-02-16, 09:29   #41
Black jack
Regularni Član

Član foruma od: 26.03.2013
Black jack je na dobrom putu
Početno Re: Gnoidba vinograda

Pa koliko imaš cijepova? Malo okopaš oko njih i ostalo herbicidom. Meni se flakserica pokazala jako loša za vinograd.
Black jack je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-02-16, 09:35   #42
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Član foruma od: 08.05.2010
Krumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodan

Mi sa Herkulesom, mislim da je on malo blaži od Totala, flakserica je majka za ispod trsi ako nemas ticalo, prvo pokosis i ondaa na onako otvorenu travu prodes otrovom i ti si za tu godinu miran, sa frezom do samog trsa i nema trave. Istva stvar je i sa ticalom,samo je brže i lakše i možeš i oko mladih al moraš pazit da ga ne zacvikas, moras ručno spremat svaki put prije mladice,al opet lakse nego kopat na ruke
Nepročitano 23-02-16, 10:34   #43
zgzac
Super Uvaženi Član

zgzac avatar

Član foruma od: 03.08.2012
zgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajan

Nemam ja puno . Obiteljski vinograd za svoje gušte i potrebe. Nekih 450 panjeva. Ove godine bi posadio nekih 50-ak cijepova. Ma nije meni to problem obraditi. Kaj se flakserice tiče, nužno zlo za vinograd. Probal sam onaj zaštitni luk složiti na nju, ali zna zapinjati pa i nije neko idealno rješenje.
A što sa gnojenjem ? Moram sa umjetnakom, jer je teško pravog staljnaka nabaviti kod mene. Valjda ću naći toliko koliko trebam za cijepove, ali za čitav vinograd .... teško.
zgzac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-02-16, 12:59   #44
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Krumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodan

Sta niko ne koristi briketirani stajski? Vec dve godinje njega stavljamo,ni na jesen malo 15-15-15, al ovo je za trgovinu ne za osobne potrebe, tebi bi za to bilo super da imas taj briketirani stajski, ja sam ga za sve koristio, i krumpir i paradajz za doma, al neznam napamet ime gnojiva
Nepročitano 23-02-16, 13:20   #45
zgzac
Super Uvaženi Član

zgzac avatar

zgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajan

Kod nas je to gnojivo 60 kn vreća od 25 kg. Ne znam kako su drugdje cijene i koju količinu bi trebao staviti kod sadnje cijepova !? Koja količina na jedan cijep ?
Nepročitano 23-02-16, 14:17   #46
N6ia6
Polako se zagrijava

Član foruma od: 25.06.2015
N6ia6 je na dobrom putu

Mi smo ove godine stavljali yara 12 11 18 i brikete.Casa od 2 dcl puna briketa i pola yare po trsu.

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
N6ia6 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-02-16, 14:20   #47
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Ide 1,5 na jedan h to je ono sta ja znam za vinograd, a ja sam bacio 50kg na 400 sadnica paradjaza i oko 100 na 70 kila sjemenskog, i druge sitnice isto koristim taj, cijenu neznam pitat cu rodaka, nama je cijela paleta dosla
Nepročitano 23-02-16, 14:30   #48
hotela
Aktivni Član

Član foruma od: 01.10.2014
hotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auru
Cool Re: Gnoidba vinograda

Zgzac,ja ti gnojim z mjesavinom konjskog,slame i ostatka gljivi.To dobijem po 5kn vrecu 60/40/15cm. Negdi 10kg vreca,racunam oko 25 vreca za ca.500trsi a med njima (redima)kosim skosilico svaka dva/tri tjedna,ne spricam niti gori niti doli sam ne bedasti.
Malo znoja mi ni preskodi i bogme uzivam v mojem tudumu,zal mi je ove velke igrace kaj nebreju meti tak nevinu i cistu bozju kapljicu,jebiga decki tak je to dragi bozek poslozil i mi to nebremo zaobici,nejte reci da nemate cajta pogotovo ovi koji se kak ja bavimo zemljicpom iz gusta i neksega bunta proti globalizaciji.
hotela je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-02-16, 15:14   #49
zgzac
Super Uvaženi Član

zgzac avatar

Jooj @hotela.... Sve je to uredu kak ti veliš, ali ... ( taj zahebani ali ) doma kraj kuće imam vrt. Nikaj veliko. Borim se proizvesti za sebe na ekološki način. Taj vrt ne zna kaj je šprica ni umjetnjak ( imam gnoja od svinja ) pa mi ipak boleštine napadaju. Badava se mi i mučimo i borimo da ne koristimo pesticide kad je već sve oko nas zatrovano. Češnjak već godinam nemrem uzgojiti zdrav. A kaj se trsja tiće, nije problem svakih 10-ak dana otići s flaksericom i obaviti posel, ali ima i drugih posliva koji čekaju ruke. Ove godine nebudem šprical korov zbog mladih cijepova. Oko njuih bude čista zemlja, oko trsova budem štihal i ukapal gnojivo ( na žalost umjetnjak možda ), a ono malo po sredini obavim s flaksericom. Stari je to vinograd i nemrem unutra sa kultivatorom da pofrezam, na žalost
Nepročitano 15-02-17, 22:16   #50
soony-69
Uvaženi Član

Član foruma od: 16.01.2011
soony-69 će uskoro postati poznat

Molio bih preporuku meliorativne gnojidbe kod sadnje vinograda. Tlo je pjeskovito, a rezultati analize su;
pH-KCL 5,28
pH H2O 6,16
AL-P2O5 32,00 mg/100gtla
AL-K2O 13,71 mg/100gtla
CaCo3% 0,00 "
Camg/100g 146
humus 1,06

Koju količinu i kojeg gnojiva bi preporučili-mineralnog i organskog peletiranog i koliko i čega za kalcifikaciju. Najbolje nešto da se može razbacati rasipačem
Hvala....
soony-69 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Slike vinograda vinogradar Radovi u vinogradu 151 24-09-17 22:52
Zaljevanje vinograda Ivek_sk Radovi u vinogradu 7 08-12-14 19:17
Troškovi instalacije vinograda Branchilo Radovi u vinogradu 5 30-04-10 20:46
Orezivanje voćaka: Električne škare za orezivanje vinograda alicewang Agrotehnika u vo?arstvu 2 20-01-10 10:45

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 12:39.