Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-06-09, 23:08   #1
micko
Gost

Početno Rotacione (ROTO) kosilice

Zanima me kakve su kosacice i koja im je cijena
  Odgovori s citatom

Nepročitano 02-07-09, 09:11   #2
slafko
Regularni Član

Član foruma od: 22.08.2008
slafko je na dobrom putu
Početno Re: SIP 135

Citiraj:
Prvotno napisano od micko
Zanima me kakve su kosacice i koja im je cijena
Cijena SIP rotokose 135 cm ti je 16.320 kn (MPC), 165 cm košta 18.380 kn.

Imaš i turske kose - 135 cm - 11.200 kn, 165 cm - 11.800 cm (MPC)
slafko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-11-09, 17:40   #3
bornakt
Gost

Početno Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

Dali pase traktorska kosa sa Zetora 4712, na Ursusa C-360????
  Odgovori s citatom
Nepročitano 22-11-09, 23:32   #4
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Traktorska kosa sa Zetora na Ursusa????

Citiraj:
Prvotno napisano od bornakt
Dali pase traktorska kosa sa Zetora 4712, na Ursusa C-360????
Neznam zakaj, no Ursus ima postolje kose s desne strane, dok je ova Zetorova točno ispod sredine traktora. Duljina postolja je vjeroajtno ista, no nisam siguran jesu li rupe za nosače na istom mjestu.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-11-09, 23:46   #5
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat

Ček ZJ, pa ja sam na svom imao strižnu i bila je točno ispod sredine traktora. Morao sam skidat onu klateću poteznicu i šarafat na ona 2 donja vijka nosač. A onaj naprijed ide kroz pola i mora boca za zrak ić dole.
To je loše riješenje, mala remenica jer nemože veća od nosača klateće stat pa moraš ić velikim gasom a opterećenja nema, sporo, uvjek nešto zajebava, odgrći gdje je prevelika trava, puca cigančica, peta kose, zubi, pa namota na remnicu trave ako kreneš u rikverc...
Ma to je nužno zlo.. Kvači mu rotacionu i po gasu, 185 bubanj ide trećom ko od šale ako nije grbavo pa ispadaš s sica..
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-11-09, 23:52   #6
ZJ
Super Moderator

ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od petar
Ček ZJ, pa ja sam na svom imao strižnu i bila je točno ispod sredine traktora. Morao sam skidat onu klateću poteznicu i šarafat na ona 2 donja vijka nosač. A onaj naprijed ide kroz pola i mora boca za zrak ić dole.
To je loše riješenje, mala remenica jer nemože veća od nosača klateće stat pa moraš ić velikim gasom a opterećenja nema, sporo, uvjek nešto zajebava, odgrći gdje je prevelika trava, puca cigančica, peta kose, zubi, pa namota na remnicu trave ako kreneš u rikverc...
Ma to je nužno zlo.. Kvači mu rotacionu i po gasu, 185 bubanj ide trećom ko od šale ako nije grbavo pa ispadaš s sica..
Neznam za tvoju, no baš sam jučer gledal nosače na susjedovom 355. Desno su, kao na Fergusonu.
Ja imam Gramipovu kosu na Štoreu. Dok je bil 402, kosa je bila ispod, a sad kad ima prednji pogon, kosa mu je desno. Loše je jedino to da se remeni otpuste kad je kosa u zraku.
Nepročitano 23-11-09, 09:37   #7
bornakt
Gost

NIsta puno hvala na odgovorima.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 23-11-09, 12:21   #8
ZJ
Super Moderator

Citiraj:
NIsta puno hvala na odgovorima.
Paaa, i nismo ti baš pomogli. :roll:
Nepročitano 23-11-09, 16:10   #9
bornakt
Gost

pa barem znam da mi nepase morat cu svoju prodat ali onda mi nece pasat niti vadilica krumpira?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 23-11-09, 16:29   #10
ZJ
Super Moderator

Citiraj:
pa barem znam da mi nepase morat cu svoju prodat ali onda mi nece pasat niti vadilica krumpira?
Prodal si Zetora i kupil Ursusa? Kosa od Zetora ti je ostala?
Probaj montirati, jer ti je to najjednostavnije i niš' te ne košta. Nosače možeš i malo preraditi. Bit će ti svakak jeftinije nego mijenjati kosu.
Vadilica, ona kaj ide umjesto grebena kose, ti paše, bez obzira na marku traktora, ako su obje kose istog proizvođača (recimo Gramip).
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Kosilice Zagi82 Svatara 64 30-03-17 11:04
Samogradnja samohodne rotacione kosilice za voćnjake savoris Mehani?ka radionica 263 07-03-17 11:01
Roto kosa - roto malčer za Tomo Vinković nsamanic Tomo Vinkovi? 113 10-11-13 08:41
Izrada rotacione kosilice za Labin - savjeti Super Specijal Mehani?ka radionica 12 04-05-13 16:14
Rotacione kosilice za male traktore seljačić Traktorske kose 45 26-02-13 16:47

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:17.