Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Traktorski priključci > Balirke balirka sa gurtama ili valjcima

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-11-08, 22:25   #1
antonio3333
Gost

Početno balirka sa gurtama ili valjcima

Bok. citam forum, svi hvale nove balirke a mene zanjima koja je bolja balirka sa gurtama ili sa valjcima. radimo oko 120 bala sjenaze, a kad bi kupili balirku radili bi okrugle bale sjena i slame.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 03-11-08, 22:43   #2
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

Član foruma od: 16.11.2007
bogec je na dobrom putu
Početno Re: balirka sa gurtama ili valjcima

Citiraj:
Prvotno napisano od antonio3333
Bok. citam forum, svi hvale nove balirke a mene zanjima koja je bolja balirka sa gurtama ili sa valjcima. radimo oko 120 bala sjenaze, a kad bi kupili balirku radili bi okrugle bale sjena i slame.
prekopaj malo u temi sa balirkama, tamo ima slika i svega, moja preporuka je kombinacija lanci i valjci, radi besprijekorno u svim uvjetima.i najlakše za terat :D
imaš podosta slika moje balirke galignani u radu :D
Nepročitano 04-11-08, 00:00   #3
kikic MF
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 07.07.2008
kikic MF je na dobrom putu

slažem se s bogecom samo gledaj s valjcima ili na lance jer na gurte ako je malo starija balirka i ako očeš stisnuti balu kako treba pucat čeju ti gurte i neče biti bala čvrsta baš al gledaj da dok ju zatvaraš da ima blokadu da pritisak dok stiskaš balu ne drže cilindri nego da ima dole kopču jer čeju ti brzo otiči cilindri radi pritiska
to znaju imati neke starije claasove balirke
Nepročitano 04-11-08, 22:21   #4
antonio3333
Gost

Vidim ljepa balirku imas bogec.aj mi reci de si ju kupel ,koji je to model. dobar ti je mf ja imam jd 80 konja , dali je to dosta da ju ozmekne. kak voziš bale doma?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-11-08, 22:51   #5
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

bogec je na dobrom putu

Citiraj:
Vidim ljepa balirku imas bogec.aj mi reci de si ju kupel ,koji je to model. dobar ti je mf ja imam jd 80 konja , dali je to dosta da ju ozmekne. kak voziš bale doma?
model je GA CR 32 , sa noževima, kupio sam ju u agroklasu u zlatar bistrici, išlo bi sa jd jer je stvarno lagana za terat, mf ju ne osjeti ni kad je puna balirka, dok drugima krepavaju traktori.inače gallignani proizvodi balirke i omotače za petinger, massey i fendt, pa tako i cjena raste, ali samo su druge boje, tako da imaš jako dobru robu za prihvatljivu cjenu. :D
bale vozim jednu po jednu doma, i tako nekoliko stotina puta po nekoliko kilometara , pa ponovim proces ponovo :D

hvala na pohvalama :D
Nepročitano 05-11-08, 22:22   #6
antonio3333
Gost

e tak i ja vozim bale. cul sam da znaju kupiti jeftino samoutovarnu prikolicu izvade sve iz nje i gore stanu 3 bale.kod nas je baliral tip isto sa galignanijevkom, ali to je bila neki prvi model koko sam ja svatl njega, žute boje imali su omatac kak imas i ti. ja mislim da je taj omotac najbolji za tu cjenu jer ovi ostali bacaju bale sa pola metra pa se bala voli prepiciti. e jos sam te stel pitati kak si prosel sa kapitalnim ulaganjima i balirku si uzel na kredit ili u kesu? ak se smije znati :D
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-11-08, 22:50   #7
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

bogec je na dobrom putu

Citiraj:
e tak i ja vozim bale. cul sam da znaju kupiti jeftino samoutovarnu prikolicu izvade sve iz nje i gore stanu 3 bale.kod nas je baliral tip isto sa galignanijevkom, ali to je bila neki prvi model koko sam ja svatl njega, žute boje imali su omatac kak imas i ti. ja mislim da je taj omotac najbolji za tu cjenu jer ovi ostali bacaju bale sa pola metra pa se bala voli prepiciti. e jos sam te stel pitati kak si prosel sa kapitalnim ulaganjima i balirku si uzel na kredit ili u kesu? ak se smije znati :D
balirka omotač i traktor kredit a plugovi i sjetvospremač na keš i sve štima za kapitalna, predano i sad čekamo pare :D
Nepročitano 06-11-08, 00:09   #8
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 24.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Jel imaš pravo na kapitalna i za keš?? koliki minimalni iznos sada treba biti???
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-11-08, 00:13   #9
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

bogec je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od ŠANANA IMT 565
Jel imaš pravo na kapitalna i za keš?? koliki minimalni iznos sada treba biti???
da imaš pravo, kao minimalno je 40000 tisučki ali mi smo zvali i ide i na manje jer je u sklopu ostalih stvari :D ma divota :D
Nepročitano 06-11-08, 00:14   #10
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 24.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Znači sad se može, e to mi je drago za čuti!
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
ama balirka vinkovic Balirke 7 29-07-13 11:43
balirka Welger RP 15 tine Ponuda 0 15-05-13 14:03
Balirka Welger MATIJA CASE Ponuda 4 12-01-13 19:30
balirka za tv420 dragansaptovic Balirke 10 16-07-12 13:09
balirka nev holand 65 vinkovic Balirke 3 19-03-12 00:49

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:14.