Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Pitanje u vezi papira

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 17-02-11, 18:42   #1
bokipz
Gost

Početno Pitanje u vezi papira

Pozdrav,nov sam na forumu pa neznam dali sam stavio u dobar podforum.Uglavnom,trebam vašu pomoć,djed mi je od nekog čovjeka poslije rata kupio IMT 549 bez papira jako jeftino (vjerovatno otuđen od nekog protjeranog srba za vrijeme rata).Mene sad zanima dali mogu nekako izvaditi nove papire za njega.Hvala na odgovoru.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 17-02-11, 19:14   #2
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Član foruma od: 20.12.2009
hrvoje999 je na dobrom putu
Početno

Prvo i dosta važno je dal ti je djed živ,ako je,dobro za tebe,traktor i njega,ako nije žalim.
Drugo,odi na policiju ili bolje ako znaš koga u policiji da ti provjeri broj šasije,to je najvažnije i prema tome se vidi dal se traga za traktorom ili ne.Ako ti čovek u policiji veli da se za traktorom traga,bježi od njega i rješavaj se traktora ili ga nemoj ni pomisliti registrirati.
Treće,ako se ne traga za traktorom i ako je sve ok,nema ga uopće u evidenciji,uzmi dedu ili najstarijeg člana u obitelji i još dva svjedoka približno istog godišta,pod time mislim da su to ljudi iznad 50 godina,i odete na policiju,djed ili taj najstariji neka veli da želi registrirati traktor,a da je izgubil papire i onda da traži izjavu(UVJERENJE) koje mu izdaje nadležna policijska postaja.Zašto moraju biti stariji od 50 godina?Zato jer nemožeš ti ako imaš primjera radi 18 godina,reći da posjeduješ traktor već 20 godina,jer je to nemoguće!Kužiš?
Četvrto:Po izdanom uvjerenju ideš na tehnički pregled gdje ti se izdaje knjižica vozila i prometna dozvola i u nju se upisuju podaci o traktoru.Pod uvjetom da je traktor ispravan i prolazi tehnički pregled ideš još u PP da ti potvrde knjižicu vozila.
Peto:Naoružaj se živcima i sretno!
Mislim da je kratko to to,ali možda neko zna i više pa neka dopuni.
hrvoje999 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-02-11, 21:41   #3
zbalija
Super Uvaženi Član

zbalija avatar

Član foruma od: 21.11.2008
zbalija će uskoro postati poznatzbalija će uskoro postati poznat
Početno

koliko sam ja upoznati sa tim pravilnikom uvjerenje se potpisuje
kod bilježnika i plača se 150 kn....
zbalija je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-02-11, 13:39   #4
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Početno

Da,ali mislim da bez policije badava mu bilježnik,jedino ak po novom ti lešinari nisu dobili kakve veče ovlasti.
Nepročitano 21-03-11, 12:06   #5
Peky
Početnik

Član foruma od: 31.01.2011
Peky je na dobrom putu
Početno

Pozdrav ljudi imam slican problem, jedina je razlika što moj traktor nije otuđen nego je kupljen prije rata isto bez papira, radi se o fergusonu 533 identičan je IMT-u 533 ali to je englezer kojeg je samo sklapala rakovica. Znaci svi su djelovi Coventry, England. DAnas sam isao na tehnicki s njime i izjavom, nisu ga htjeli ni pogledat bez godine proizvodnje, problem ja sto neznamo godinu proizvodnje, a nema broja sasije iz kojeg bi se to dalo iscitat, ima samo tvornicki broj na pločici kod brave za paljenje.

Znamo samo otprilike da se radi o 60-tima.

Što bi se dalo napravit??

Posljednje uređivanje od zbalija : 22-03-11 at 00:15
Peky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-03-11, 12:26   #6
Peky
Početnik

Peky je na dobrom putu
Početno

A to si mi rekli i na tehnickom, jedino da je izmislim....
Nepročitano 21-03-11, 12:39   #7
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Početno

Pa normalno,najdi neki katalog na netu od koje do koje godine su se proizvodili ti traktori i daj u izjavu da je to ta godina.Ovisno o tome da li želiš da ti bude traktor star ili mlad tu godinu odabereš.Pretpostavljam da je to negde 60-ih godina delano,tak da nebudeš napisal godinu proizvodnje 2009.
Naša država je takva da se sve more izmisliti.
Jedino neznam kaj buš s brojem šasije,al to je tak nebitno njima,sumnjam da se taj traktor potražuje negde po policijskim zapisnicima,tak da moreš navesti i taj broj sa pločice.
Ako sam dobro skužil,ti ili neko od tvojih ste i prvi vlasnici?
Nepročitano 21-03-11, 12:44   #8
Peky
Početnik

Peky je na dobrom putu
Početno

moj stari ga je kupio 84 li 85 od jednog covjeka, taj covijek nam je i bio jedan od svjedoka u izjavi, e a taj covjek ga je kupio od tamo nekog covjeka koji je umro, sve bez papira.

Žena u PP je taj broj sa pločice citala nekom preko telefona, i rekla nam da odemo na tehnicki s tom izjavom.
Sada ovi na tehnickom kompliciraju, oce god proizvodnje i atest i pitaj boga sto sve
Nepročitano 21-03-11, 12:58   #9
hrvoje999
Uvaženi Član

hrvoje999 avatar

Početno

Gle,to je sve normalno kaj oni traže!Meni je neshvatljivo da ljudi prodaju nekaj bez papira.Ja kad prodajem i najmanju stvar,opet na komad papira napišem kaj prodajem i navedem barem neki broj da se zna da je to to.Usto se napiše i broj osobne moje i kupca,potpis i zdravo.A ti imaš traktor koji je prešel tri vlasnika i sad se žališ kaj g anebreš registrirati.Probaj najti broj šasije.To ti je prvo i osnovno.Najvjerojatnije je to na pločici.Trebal buš i zaštitni luk k tome,ako nema kabine.Pitaj lepo na tehničkom kaj sve moraš imati i tak napravi,druge ti nema ako ga hočeš registrirati.Ima tu papirologije,ali jednostavno je tak.Papiri su danas zakon.Nekad su ljudi trgovali svim i svačim,zato ja danas npr.na jednoj čestici od doslovno 9 m2 imam preko stotinu vlasnika.Pa ajde ti sad razjasni tu situaciju. :rolleyess:
Nepročitano 21-03-11, 13:10   #10
Peky
Početnik

Peky je na dobrom putu
Početno

Pa i radim papire radi prodaje, uzeo bi si nešto veće makar 50 konja, ovo potrga covjeka.

A traktor ima kabinu i generalno je uređen prije 2 god, mehanika, limarija....
I sad sam uredo sve po novim zakonima za tehnicki, jedino nema rotirku , i eto zapelo
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Pitanje u vezi Bosch pumpe SachsDiesel Mehanička radionica 146 30-05-17 10:44
Problem oko traktorskih papira Peky Financije, propisi, javni natjecaji i slično 19 05-02-14 13:02
Pitanje u vezi potpisa puknuti Pitanja i pomoć u vezi rada foruma 9 01-11-13 21:26
Pitanje u vezi Lombardnini LA300 motora, na Labin progress motokultivatoru? Vedrinho3000 Labin Progres i Goldoni motokultivatori 6 19-05-13 23:51
pitanje u vezi nasih traktora tibor88 Pitanja i pomoć u vezi rada foruma 50 19-10-07 19:07

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:08.