Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-01-12, 14:09   #1
horda
Polako se zagrijava

Član foruma od: 05.01.2012
horda je na dobrom putu
Početno sadnja sadnica aronije

Pozdrav svima!!!!
Novi sam na forumu i još noviji u voćarstvu! Imam određenu količinu zemlje u okolici Osijeka na kojoj sam planirao posaditi sadnice aronije. Moje pitanje je da li se može obaviti sadnja sadnica SADA, s obzirom na vremenske uvijete koji više sliče kasnoj jeseni negoli zimi??? Ili sačekati proljetnu sadnju??? Zahvaljujem svima koji napišu bilo kakvu informaciju!!!!
horda je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-01-12, 19:15   #2
ilegalac
Uvaženi Član

ilegalac avatar

Član foruma od: 19.02.2010
ilegalac će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od horda Vidi poruku
Pozdrav svima!!!!
Novi sam na forumu i još noviji u voćarstvu! Imam određenu količinu zemlje u okolici Osijeka na kojoj sam planirao posaditi sadnice aronije. Moje pitanje je da li se može obaviti sadnja sadnica SADA, s obzirom na vremenske uvijete koji više sliče kasnoj jeseni negoli zimi??? Ili sačekati proljetnu sadnju??? Zahvaljujem svima koji napišu bilo kakvu informaciju!!!!
što prije posaditi to bolje, naravno ako dopuštaju vremenski uvijeti
ilegalac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-01-12, 19:43   #3
anđelko
Regularni Član

Član foruma od: 05.06.2011
anđelko je na dobrom putu
Početno

Čemu služi ta aronija mislim kak se može konzumirati?
anđelko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-01-12, 19:55   #4
ilegalac
Uvaženi Član

ilegalac avatar

Član foruma od: 19.02.2010
ilegalac će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od anđelko Vidi poruku
vjerojatno za potenciju:mrgreen:
jebt izgleda da nismo prcali do prije dvadeset godina, sad nam stalno nekakve aronije, pistacije,boranije trebaju, i sve je to za bolji zdraviji i seksualniji život

a mi jadni nikad gore nismo živjeli:madmana:
al bar seksa ima- svi nas hebu po redu:butthead:
ilegalac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-01-12, 15:22   #5
atomizer2
Polako se zagrijava

Član foruma od: 01.05.2011
atomizer2 je na dobrom putu
Početno

ima ih dosta koji su krenuli na aroniju ali sam skeptik u tom pogledu.bojim se da to nebi izašlo ko i oni što su prije par godina krenuli u lavandu puni entuzijazma a sada to niko neče kupiti.nedaju se prodati standardne kulture koje se svakodnevno troše i uvriježene su u našoj kuhinji.uglavnom sretno koji ulaze u posao s aronijom!
atomizer2 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-08-13, 11:36   #6
majamlakic
Početnik

Član foruma od: 26.08.2013
majamlakic je na dobrom putu
Smile Re: sadnja sadnica aronije

Citiraj:
Prvotno napisano od anđelko Vidi poruku

moze se koristiti kao sok(proizvodi se od ploda)kao caj (naravno od lista)a sluzi za ljecenje tisucu i jedne bolesti stim da mozete i sam plod koristiti u raznim kulinarskim receptima
majamlakic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-07-15, 17:59   #7
Moravac
Početnik

Član foruma od: 18.07.2015
Moravac je na dobrom putu
Početno Re: sadnja sadnica aronije

Zdravo drugari
Ta aronija [ Sorbus melanocarpa ] je poznata na balkanskom poluostrvu jos od pre 100 godina . pa , razmislite malo. kada je toliko dobra sto je do sada nisu sadili. A sadili su je svuda po bivsoj Jugi . Za potrebe Agrokomerc Velika kladusa su davne 1971. godine sadili na oko 6 ha i sve palo u zaborav. sadili su i u Srbiji a i u Bosni ali sve je palo u zaborav. zasto. zato sto nema svrhe gajiti je kada niko ne kupuje plod a da je bas toliko lekovita u to sumnjam. Ukucajte na yu tubu... www.aroniaplantage.de , videcete da nemci nigde toliko ne pridaju znacaja ovoj biljci kao mi. Mi , da mi balkanci i bivsi jugosloveni poverovali smo najobicnijim prevarantima i posadili plantaze. Ove godine cu imati oko 14 tona . I sta da radim sa tolikom kolicinom. A svi su govorili da sadimo sto vise . tako je pustana ,,buva,, i sa goijem i sa nijevima i puzevima .
razmislite i ne upustajte se u avanturu zvanoj aronija .
S postovanjem i veliki pozdrav sa juga Srbije .
Moravac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-09-15, 17:18   #8
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan

Pa onda poberi, ja ti dadem 5kn po kili ako ti neznaš kuda s njom! Daj ne glumi, da nemaš kuda sa njom sigurno bi več davno pomalčiro, preorao i posadio kukuruz!
Nepročitano 15-09-15, 18:50   #9
Moravac
Početnik

Član foruma od: 18.07.2015
Moravac je na dobrom putu

Zdravo kavasaki. Prvo pitanje . Da ne guglam. Koliko je 5 kn. u evrima . A da malciram tj. da ih unistim i da sadim kukuruz ne isplati se. Cekacu nekoliko godina da vidim da li ce kod nas krenuti organizovani otkup a pa ako ne onda cistim njivu. A i da je ocistim sta bi da sadim. Imam i kruske i jabuke, dunje i sljive . Imam i 400 zbunova amer. borovnica kao i jedan red od 100 metara pod amer. brusnicom. Breskva i kajsija kod nas u mom kraju ne uspevaju .
Pocela ej da zri ali sta da radim. da je berem i da je prodam Aronia doo-Stari banovci po 100 dinara . E to ne ide. mada kada bi je masinski brao isplatilo bi se jer za rucno branje treba i ljude da platim. Aronija je na malo vecoj visini od mesta gde zivim i tamo u nekadasnjem selu nema ljudi. Moram i prevoz radnicima da obezbedim kao i spavanje za vreme dok traje berba . A oko 10 tona da ti neko doveze do kuce nece kamion da upali ako mu unapred nedas 200 eura .
Komplikovano ali cu sacekati jos dve /tri godine .
Pozdrav svima .
Moravac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-09-15, 16:14   #10
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od Moravac Vidi poruku
Zdravo kavasaki. Prvo pitanje . Da ne guglam. Koliko je 5 kn. u evrima . A da malciram tj. da ih unistim i da sadim kukuruz ne isplati se. Cekacu nekoliko godina da vidim da li ce kod nas krenuti organizovani otkup a pa ako ne onda cistim njivu. A i da je ocistim sta bi da sadim. Imam i kruske i jabuke, dunje i sljive . Imam i 400 zbunova amer. borovnica kao i jedan red od 100 metara pod amer. brusnicom. Breskva i kajsija kod nas u mom kraju ne uspevaju .
Pocela ej da zri ali sta da radim. da je berem i da je prodam Aronia doo-Stari banovci po 100 dinara . E to ne ide. mada kada bi je masinski brao isplatilo bi se jer za rucno branje treba i ljude da platim. Aronija je na malo vecoj visini od mesta gde zivim i tamo u nekadasnjem selu nema ljudi. Moram i prevoz radnicima da obezbedim kao i spavanje za vreme dok traje berba . A oko 10 tona da ti neko doveze do kuce nece kamion da upali ako mu unapred nedas 200 eura .
Komplikovano ali cu sacekati jos dve /tri godine .
Pozdrav svima .
Nekih slabih 70centi, nemoj me krivo svatiti, nisam mislio da se uvrediš, samo mi je bilo čudno da netko zna da če imat toliko tona,a nema organiziran otkup ili neki rešen plan za spremanje!
Jesi probao peč rakiju ili radit vino, sok ili nešt od toga, j... mu miša pa kako god teško svaka roba ima svog kupca, osim ako ti nije primarna roba pa ti je svejedno!?
Pred par godina sam imao sličnu stvar sa bučinim košticama, godinu prije cena oko 5€ za kg suhih i baš iduče dok sam ja posijao pala cena na 2€, e reko nedam po toj ceni niti bratu, sve sprešao u crno ulje i po 10€ rasprodao u roku mj. dana

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
SADNJA ŠUME zoki umarstvo 12 14-11-15 20:24
Masina za sadnju sadnica Beshla Ostali priklju?ci 12 03-12-11 21:57
Molim za pomoć , oko sadnica višnje :) Serpiente Obrada tla i podizanje vo?njaka 13 16-05-11 16:37
Kradljivci sadnica bono Ostale teme vezane za vo?arstvo 17 05-06-09 22:00

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:19.