Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Nesto se cuje kao klikeri

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-06-12, 23:13   #1
motivell
Regularni Član

Član foruma od: 04.06.2011
motivell je na dobrom putu
Početno Nesto se cuje kao klikeri

E ovako, nesto se cuje kao klikeri da zvecka u imt 549 dal je mjenjac ili dif kada se krece npr ugasen tada se to najbolje cuje a inace se cuje odavno mislim cak i od kada je kupljen. pa da li neko zna o cemu je rijec a ne smeta nicem nema kvarova samo et zanima me sta je??? Znaci nije pumpa naglasavam kada je ugasen pa ga pustis malo da se krece cuje se nesto kao klikeri
motivell je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 21-06-12, 00:13   #2
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od motivell Vidi poruku
E ovako, nesto se cuje kao klikeri da zvecka u imt 549 dal je mjenjac ili dif kada se krece npr ugasen tada se to najbolje cuje a inace se cuje odavno mislim cak i od kada je kupljen. pa da li neko zna o cemu je rijec a ne smeta nicem nema kvarova samo et zanima me sta je??? Znaci nije pumpa naglasavam kada je ugasen pa ga pustis malo da se krece cuje se nesto kao klikeri
ako do sada nisi, obavezno rasklopi getribu i pogledaj šarafe koji znaju popucati i da ih uhvati zamajac i tad nastaje velika šteta.
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-06-12, 01:03   #3
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Neki ležaj je, e a sad koji :scratch
Gde se čuje u sredini ili otraga?
Citiraj:
Prvotno napisano od bhorv Vidi poruku
ako do sada nisi, obavezno rasklopi getribu i pogledaj šarafe koji znaju popucati i da ih uhvati zamajac i tad nastaje velika šteta.
Misliš na konusno tanjurasti?
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-06-12, 01:57   #4
belarus 105
Aktivni Član

belarus 105 avatar

Član foruma od: 26.09.2011
belarus 105 je na dobrom putu
Početno

Može biti doslovno bilo što , greška u proizvodnji ili nešto drugo.
obavezno raskopaj i pogledaj što je .
IMt getribe nisu komplicirane pretjerano, nemaš što izgubiti, a možeš spriječiti havariju mjenjača ili dif.-a.
belarus 105 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-06-12, 02:36   #5
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku
Početno

Citiraj:
Posto se to cuje dosta dugo vremena nebi trebao biti mjenjac ili diferencijal.Dosada bi vec nesto otkazalo.
Moje misljenje je da je to luft na lezaju polusovine.Pokusaj traktor klimati na gumama (ne napred nazad vec lijevo desno) .Znaci uvatis rukama za gumu i zaklimas traktor).Trebao bi ako sam u pravu cuti zvukove tup-tup.Obicno se to najbolje cuje po makadamu i voznji po lokvicama.
Taj problem je lako rjesiv.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-06-12, 08:46   #6
motivell
Regularni Član

Početno

mislim da nije nista od toga razumem se veoma dobro znam i kako se cuje luft poluosovina i lezaji i sve nabrojano mozda je cak i negdje ispod sjedista da se cuje ili ne znam. 4 i 5 su sinhro pa dal se mogu cut sinhroni?? Al vec kazem ne cije se to mnogo ne bruji mnogo vec samo kao klikeri zvecka kada se krece moze i ugasen i upaljen. Znaci znam da nije nikakav lezaj nije takav zvuk kada on rikne nego jednostavno kao klikeri zvecka.
Nepročitano 21-06-12, 12:30   #7
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

ako ima negdje igličasti ležaj, onda je on. Slična stvar je bila i kod mene na Zetoru prije par godina, isto se tako čulo, pogotovo kad je traktor, da tako kažem rasterećen, znači ne vuče ništa, niti koči motorom... Igličasti ležaj je malen i na njemu se luft jedva primjeti a sa tim kvarom možeš raditi godinama. Samo kad ga rastaviš, onda je zlo :madmana: obično košuljica ležaja toliko pojede osovinu da se mora stavljati nova. Zato razvaljuj to što prije. Zapravo ako se čuje dugo onda i ne moraš žuriti, što je moglo stradati stradalo je... :mrgreen:
Kad budeš imao dovoljno novaca onda razvaljuj, jer dijelovi i majstor koštaju kao dvije generalke. Barem je mene tako koštalo! :supris:
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-06-12, 12:50   #8
motivell
Regularni Član

Početno

Ma nije to problem sam ga znam rastaviti citavog u djelove i znam da nije neki kvar evo razgledao sam jos malo to izgleda zvecka zupcanik nekako, kada upalim prednju vucu ne cuje se nista pa vjerovatno je to. Znaci negdje pored zadnjeg lijevog tocka na izlazu za prednju vucu cuju se klikeri dok je ne upalim. I napominjem da se cuje od kada je kupljen nov samo mozes cuti dok je traktor ugasen i malo se krece a kada se upali nema sanse da cujes.... Znaci ne smeta nicemu ali me zanima sta je i sto??????
Nepročitano 21-06-12, 22:33   #9
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Cowboy Vidi poruku
ako ima negdje igličasti ležaj, onda je on. Slična stvar je bila i kod mene na Zetoru prije par godina, isto se tako čulo, pogotovo kad je traktor, da tako kažem rasterećen, znači ne vuče ništa, niti koči motorom... Igličasti ležaj je malen i na njemu se luft jedva primjeti a sa tim kvarom možeš raditi godinama. Samo kad ga rastaviš, onda je zlo :madmana: obično košuljica ležaja toliko pojede osovinu da se mora stavljati nova. Zato razvaljuj to što prije. Zapravo ako se čuje dugo onda i ne moraš žuriti, što je moglo stradati stradalo je... :mrgreen:
Kad budeš imao dovoljno novaca onda razvaljuj, jer dijelovi i majstor koštaju kao dvije generalke. Barem je mene tako koštalo! :supris:
Nemora. Da se to i popraviti ;)
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-06-12, 01:10   #10
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku
Početno

Citiraj:
Ma nije to problem sam ga znam rastaviti citavog u djelove i znam da nije neki kvar evo razgledao sam jos malo to izgleda zvecka zupcanik nekako, kada upalim prednju vucu ne cuje se nista pa vjerovatno je to. Znaci negdje pored zadnjeg lijevog tocka na izlazu za prednju vucu cuju se klikeri dok je ne upalim. I napominjem da se cuje od kada je kupljen nov samo mozes cuti dok je traktor ugasen i malo se krece a kada se upali nema sanse da cujes.... Znaci ne smeta nicemu ali me zanima sta je i sto??????

Ako te zanima tacno sta je problem moraces poceti skidati dijelove.Kako kazes cuje se oko uklopnice za pr. vucu.
Skines uklopnicu za prednju vucu i vidjeces gdje je problem.Nju nije tesko skinuti: Kardan,par vijaka i izlij ulje.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Orah, lješnjak ili nešto treće? Smiljan Obrada tla i podizanje voćnjaka 49 11-05-12 13:16
pozdrav svima nesto o meni moj kutak Predstavite se 3 05-06-11 22:00
Maglite ili nesto drugo? Smiljan Svaštara 6 07-05-08 16:41

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:09.