Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT IMT dorade i prerade.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-05-14, 12:51   #1
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Član foruma od: 25.12.2013
Gajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auru
Početno IMT dorade i prerade.

Nisam uspio pronaci niti jednu ovakvu temu a sigurno ima ljudi koji su na IMTima preuređivali ili dorađivali ponešto kako bi si olakšali rad i poboljšali svoj IMT. Ako ima netko nekakvu interesantnu doradu ili preradu neka podjeli s nama.

Ja cu za pocetak staviti slike nekih svojih radova na mom IMTu 533. Nije ništa spektakularno ali meni se sviđa.

Ugradio sam si dodatne vurice. Original su bile obrtaljka,pritisak ulja i ampermetar a ja sam ugradil ove ostale(pokazivac temperature motora, voltmetar, pokazivac rezervara). Najkorisnija mi je ova od goriva jer ne moram svaki put otvarati poklopac i gurati nešto u rezervar da vidim koliko ima goriva. Još planiram ugraditi jednu vuricu da mi pokazuje koliko ima rashladne tekucine u kileru.

Ugradil sam i ovu skolopku za masu kao na zetoru. Do duše to je privremeno rješenje jer je na malo nezgodno mjesto postavljena. moram ju premjestiti negdje di ne bude moglo ništa zapeti za nju.

Posljednje uređivanje od daniels : 04-05-14 at 20:47
Gajtan je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-05-14, 13:48   #2
Crni12
Polako se zagrijava

Član foruma od: 08.03.2014
Crni12 je na dobrom putu
Početno Re: IMT dorade i prerade.

Čestitke za posao ! Imao sam nekad takvih dorada, ali nisam ih trajno zabilježio. Od kojeg vozila si pravio plovak u rezervoaru ?
Crni12 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-14, 14:03   #3
dejan.d
Uvaženi Član

Član foruma od: 28.12.2011
dejan.d će uskoro postati poznat

Nije moj.

https://sites.google.com/site/predelavaimt540/home
dejan.d je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-14, 15:21   #4
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od Crni12 Vidi poruku
Čestitke za posao ! Imao sam nekad takvih dorada, ali nisam ih trajno zabilježio. Od kojeg vozila si pravio plovak u rezervoaru ?
Plovak i pokazivac su univerzalni, takvi se inace ugrađuju na plovila. Sam plovak je potrebno malo pripasati jer 533 ima jako plitak rezervar pa ga treba skratiti i malo preurediti. Sve u svemu nije neka nauka.
Nepročitano 04-05-14, 16:10   #5
Crni12
Polako se zagrijava

Član foruma od: 08.03.2014
Crni12 je na dobrom putu

@ Gajtan
Rezervoar na 533 je plitak i dno mu nije ravno , niti približno . Plovak sam smještao u zadnji dio rezervoara, do akumulatora . Normalno ,preinake su potrebne .
Crni12 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-14, 16:26   #6
zivisic
Uvaženi Član

zivisic avatar

Član foruma od: 01.03.2011
zivisic će uskoro postati poznat

Meni je zelja na mom 533 napravit "ravni" pod u kabini i prebacit poluzje nozica komanda na njega, znaci da to bude lijepo.
I nije to tesko napravit samo sta idem stariji sve mi se manje da zabavljat s tim stvarima.
Svaka cast za temu!
zivisic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-14, 18:22   #7
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebe

Bravo za temu na 560 sam imao dosta sitnih prepravki od napred druga vuča org se izgubila slabo stegnuli vijke u tvornici, odseljen akumulator desno ispod nogu, osovina volana pukla kod volana napravljena nova sa glavčinom , dodan ručni gas postoječi ni je držal , na vuči za prikolicu dodana jedna rupa gore , ubrzan kardan , promjenjeni farovi stavljeni bosch kao na golfu (org loše svijetlil) , dodani graničnici za vrata org bili jako kilavi , dodan kiper ventil , dodan blok ventil, dodan štrik zavezan za ručicu za gašenje da se nemoram sagnuti kad gasim traktor ostalog se sad ne mogu sjetiti
Nepročitano 04-05-14, 20:38   #8
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Da malo pripomognem Željkiču
.
Iskorišten traktorski kompresor za pogon sirene, dorađena ručna jer je smetala za ventil hidraulike, Dodan razvodni blok s dvije komande,ubačen drugi alnaser koji je kasnije skinut ugrađeni rukohvati za penjanje kad se ide točiti voda u hladnjak ili nafta u rezervar, Opruga na hladnjaku vode, pol kile paljene žice koje kud namotano .......
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-14, 20:42   #9
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Čoeće kojih urica , kad stigneš sve to popratiti?

vaš velečasni

Posljednje uređivanje od puknuti : 04-05-14 at 21:37
puknuti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-14, 21:36   #10
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od Crni12 Vidi poruku
@ Gajtan
Rezervoar na 533 je plitak i dno mu nije ravno , niti približno . Plovak sam smještao u zadnji dio rezervoara, do akumulatora . Normalno ,preinake su potrebne .
I ja sam složil u zadnji dio rezervara. Malo sam imal zajebancije da mi tocno pokazuje. Sad je cak iznenađujuce tocan pokazivac. Kad dođe do rezerve ima još nekih 4 litre u rezervaru a to je sasvim ok.

Citiraj:
puknuti:Čoće kojih urica , kad stigneš sve to popratiti?

vaš velečasni
Hehe! Nije to problem

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:10.