Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT IMT 540 Varen blok motora

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-06-16, 10:15   #1
Ponko
Početnik

Ponko avatar

Član foruma od: 07.06.2016
Ponko je na dobrom putu
Početno IMT 540 Varen blok motora

Pozdrav,

nedavno sam kupio IMT 540 s varenim blokom motora (njihovo standardno mjesto pucanja bloka motora, kod bosch pumpe). Traktor je kupljen primarno za šumu, ne bi trebao raditi ni 150 sati godišnje. Stari je inače jako dobar varioc i rekao je da je dobro odrađen var te ne bi trebao smetati kanalicama, ali imam pitanje koliko bi otprilike koštala zamjena kompletnog motora (može i reparirani rabljeni) sa motorom i rukama od majstora. U slučaju da ovaj otiđe mijenjao bih prioritetno s motorom od 560 ili ukoliko financijski uvjeti ne dopuste onda sa standardnim motorom od 540 (ako se ne varam isti koriste i 539 i 542). Znam da je navedeno bilo rizik no dobio sam traktor poprilično povoljno i za sada radi bez greške, dapače iznenadio me svojim radom (do sada sam išao u šumu s 539 i 560 i nekako mi odgovara što je ovaj taman između njih). Savjeti vezano uz održavanje? Kako da izbjegnem pucanje bloka motora u budućnosti? Pomalo sam nov u održavanju traktora, inače sam posuđivao traktore pa su svi savjeti dobrodošli. Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima i želim svima koji čitaju ugodan ostatak dana!
Ponko je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 07-06-16, 10:55   #2
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: IMT 540 Varen blok motora

Ako ne pušta antifriz unutra i samo gas.
Za drugi motor bu prešlo i deset soma kuna..
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-06-16, 15:51   #3
Ponko
Početnik

Ponko avatar

Član foruma od: 07.06.2016
Ponko je na dobrom putu

Puno hvala na odgovoru, starom ste uljepšali dan!
Ponko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-06-16, 17:25   #4
bmjoja
Regularni Član

bmjoja avatar

Član foruma od: 17.03.2016
bmjoja ima spektakularnu aurubmjoja ima spektakularnu auru

Netrebaš se sekirati jako puno ima varenih blokova koji ne puštaju a vlasnici ni neznaju da su ga takvog kupili.Ako ti bi malo slinil dobro očisti i premazi tekučim metalom.
Nepročitano 07-06-16, 23:33   #5
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali ima spektakularnu aurumali ima spektakularnu aurumali ima spektakularnu auru

Najviše nemar ljudima skup antifriz cca 100 kn i onda sjebu blok.
A inače nebu niš ako nije jako pukao bude to radilo koda niš nije .
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-06-16, 09:31   #6
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebe

Mali nije antifriz skup i kod mene je u svim traktorima ali malo koji IMT negdje ne pušta pa je problem stalno nadoljevati antifriz . Blok na IMT hoče rado puknuti pa čak i na -3 stupnja osobno nebi vozil traktor sa puknutim blokom. Kad mije na 560 pukel blok mijenjal sem motor . Varenje bloka ima milijun načina ali vjerujem samo zakivanju mesingom dugotrajan postupak ali na 540 drži više od 30 godina .
Nepročitano 08-06-16, 23:16   #7
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali ima spektakularnu aurumali ima spektakularnu aurumali ima spektakularnu auru

Curenje treba riješiti jednom davno kad je i kapkao pomalo sam s vodom zamiješao antifriz i dolijevao.
Ipak je to jeftinije nego motor.
Curenje se da riješiti ja sam 3 puta rastavljao i na kraju sve s diht masom polijepio da ne kapka.
Nije problem zavariti ako je samo izvana da se i s co2 malo tekućog i vozi.

Posljednje uređivanje od ZJ : 09-06-16 at 01:10 Razlog: brisanje nepotrebnog citata
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-16, 00:05   #8
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Član foruma od: 25.12.2013
Gajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auru

Stvarno ne vidim zakaj bi curilo ako si malo daš truda. Ja sam kupil traktor kaj valjda nikad nije bil antifriz unutra. I onda su mi svi filozofirali da ni slucajno antifriz ne mecem jer bu sve procurilo na sve strane.

Natocil sam antifriz naravno, i evo vec par godina je tak. Niš ne curi nikam. Jedino kad sam malo bolje zgrije hoce malo hitit na iberlauf. Par puta godišnje malo nadotocim i dobro. Antifriz koncentrat se da kupiti po 20ak kuna litra. Pa da ga trebaš i dve litre godišnje, nije takva drama.
Nepročitano 10-06-16, 15:26   #9
Petretic549
Regularni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Gajtan Vidi poruku
Stvarno ne vidim zakaj bi curilo ako si malo daš truda. Ja sam kupil traktor kaj valjda nikad nije bil antifriz unutra. I onda su mi svi filozofirali da ni slucajno antifriz ne mecem jer bu sve procurilo na sve strane.

Natocil sam antifriz naravno, i evo vec par godina je tak. Niš ne curi nikam. Jedino kad sam malo bolje zgrije hoce malo hitit na iberlauf. Par puta godišnje malo nadotocim i dobro. Antifriz koncentrat se da kupiti po 20ak kuna litra. Pa da ga trebaš i dve litre godišnje, nije takva drama.
E znam da sada idem malo u off topic, ali na mom 549 isto tak zna curkat antifriz kad radi sa ciklonom(SIP CIKLO 100). Na traktoru je odrađena generalna prije 3 godine i od tada kada ga se stisne pod malo većim gasom baca antifriz van. Do čeg to more biti ? Prije je to jače curkalo al otkad smo kupili novu AC ne curka toliko, ali pod punim gasom oće bacit..

Posljednje uređivanje od Petretic549 : 10-06-16 at 15:34
Petretic549 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-06-16, 23:31   #10
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

AC pumpa i vodovodni sistem nisu ničim povezani i nema šanss da je to problem.
Moguće ako motor nije na paljenju pa kad mu je teško se malo jače grije, hladnjak kakav je iznutra, termostat jel ima, znaju meštri malo smanjiti protok kad onu malu brtvu kaj ide s pumpe na termostat stavljaju ...
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:34.