• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

avialias

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pošto nisam , a sad ću, predstaviti se...

Član sam dugo , ali izgleda fali predstavljanje na forumu , pa idemo.

Inaće sam iz Kutine, uz redovan posao bavim se još usput i
stočarstvom tj više starome pomažem nego da to sam vodim.
On je u mirovini pa ima vremena... :)

Pokušavamo zatvoriti cijeli krug u proizvodnji janječeg mesa tj janjaca za prodaju. Znači hranu za matično stado od 100 kom ovaca proizvodimo sami. Sijemo zob, tritikal, sadimo kukuruz i sjenažu baliramo (kockaste bale).
Imamo 21ha zemlje od toga 5ha pod oranicom, ostalo livada , pašnjak.

Mislim da ćemo u osnovno i zeleno plaćanje za soju dogodine, al mi skupa sijačica.

Inače sam završio FER i bavim se elektronikom i programiranjem, imam za VW dijagnostiku i tako čačkam sebi i frendovima oko auta, al ovo kod traktora je hebeno pre loše napravljeno s obzirom u kojim uvjetima to mora raditi.
To je van svih ISO standarda koje struka nalaže.

12/ 2018 Kupili smo stariji Lambo 874-90 koji je čista mahanika + hidraulika pa se to još da slagati jer je željezo u pitanju. Činilo se 9000€ s ralicom na traktoru Ok, al sad vidimo da ima jako puno sitnica za popraviti. Motor je ok, ne puši, pokazati će se.

Morali smo tako jer je IMT560 iz 82.godine pa treba generalku, ima 8000rh, nikad većih kvarova.

Postat ču u sebi zanimljive teme te vjerovatno tražiti puno vas informacije i znanje i iskustvo oko SDF traktora i JD 36xA balirke i sl.

Eto , ako mislite da mogu nekako pomoći pitajte.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Dobro došao na Poljoprivredni Forum!

Bok avialias, dobrodošao na Poljoprivredni Forum.


p.s. Prije početka korištenja foruma možeš malo pogledati pravila i upute, tamo imaš korisnih informacija koje će ti olakšati snalaženje na forumu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh