• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560/577 brzina kardana.

Daniel77

Novi član
Tu od
28 Velj 2024
Poruka
1
Pozdrav.
Probat cu razumno i redom. Ima hrpa tog za procitat ali zbrda z dola.

560/577 ubrzavanje kardana na 540 kod 1600rpm.
Za njih me zanima jel su izbor za kupnju. Cak 577 da motor nije opterecen gume njegove dole i od 560 14.9-28.

Dakle 558 bez reduktora kardana tera malcer 1.8m u gadnoj sikari ide pomalo ali ide. Nije da se nesto znoji.
Citajuci za 560/577 treba kratka osovina kaj ide direkt kroz reduktor do osovine vec u kucistu difa.

U reduktoru zamijenit zupcanike.
Mozda broj zuba koliko?

I naj draza opcija micanje reduktora radi same duzine kardana.

Osovina od 542/549.
Prodaju se i duge osovine za 560-577.
Predpostavljam treba lezaj, semering? SKF predpostavka najbolji.
Ploca neka to ima za kupit ili dat ju radit?

Dali se kardanska osovina moze izvuc kao na 533/539 ili treba ulje van i nesto otvarat? Zeger ili nesto ju drzi unutra.
Svasta se nalazi od otvaranja svega pa do tog samo se izvuce i duza ugura.

Ne bojim se radi snage na kardanu ni za 560.
Ako moze 533/539/550/542 terat berac, balirku, rotobranu frezu/malcer 180/200cm
Nema straha da nece moc i 560 a kao kaj sam pisao ni 577 nije iskljucen stavit od 560 komplet kotace ali motor rasterecen, ne volim forsiranje nikakvog stroja na maximum i da motor vristi, 3/4gasa da radi sretno.
Potrosnja me ne brine to je radni stroj.

Hvala svima unaprijed.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Ak se ne varam sve se presloži kak ima 542/549 u 560(trebalo bi odgovarat bez prepravki ikakvih).
Znači kučište ležaja i semeringa, kardanska osovina druga i možda još koja sitnica ak ne paše sa stare i to je sva mudrost.
Mislim da je @MUHA to vec radil pa on to zna u detalj.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Ako je direkno dugo vratilo ili prerada od 542 549 dobijas 540 obrta kardana na 1650 motora ko na 542 .Ako je novija serija pretezno imaju direktno vratilo stari imaju sa reduktorom i direktni.Uglavnom i jedno i drugo je zamjenljivo bez nekih prerada semering ide isti.
 
Na vrh