• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina i prodaja voćnjaka

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
koliko je zemlja,kod nas jutro uz prometnicu do 2000€, a imaš 3 jutra,bunar nisi napisao dubinu,ti je nekih 500kn /m,ograde i stupaca imaš peko 10 000kn(ovisi o vrsti žice i stupcima),ak si ti ograđivao onda znas koliko si dao,i voćnjak se kod nas plača po broju sadnica(tvoj je 7 god. ako ga je taj u zakupu održavao po pravilima u najboljim je god.)
-cijene po stablu 300kn,ali nisam točno siguran tog uzgoja na žici kako se to prodaje,jel imaš veliki broj stabala(obično po ha imaju 400-500stabala)
-jel imaš slike,jel to na brdu ili je ravnica
 
M

MOCO

Guest
cijena je onolika koliko je kupac spreman platiti, naravno i koliko je tebi hitno prodati!

kako si opisao, to bi trebao biti krasan voćnjak, međutim može on vrijediti xy.000 eura, ako nema kupca koji će to platiti...?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pozdrav voćarima!
Trebam procjenu pa molim pomoc vas koji imate vocnjake!

Imam plantazni vocnjak od 1 ha na parceli od 1,7 ha, cca. 2200 sadnica
(sorte su Pink Lady, Elstar, Granny Smith, Braeburn, oprasivaci su Zlatni delises, Jonagold i Idared).
Podloga je M-9, vocnak je na zici, sirina izmedu redova je 3,5 metra a razmak sadnje u redu je 1 m.
Starost nasad je 7 godina. Na parceli je iskopan bunar i parcela je u potpunosti ograđena zicom.
Lokacija vocnjaka je u gradu Požegi.

E sad, vocnjak mi je vec duze vrijeme opterecenje te sam ga dao u najam.
Sad ozbiljno razmisaljem o prodaji ali nemam orijentaciju koja je trzisna vrijednost takvog vocnjaka pa molim pomoc forumaša!

Nadam se da sam dao dovoljno podataka o vocnjaku!

a di je to???
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Slažem se s onim što je prije napisano, cijena je onolika koliko je netko spreman platiti ili ti ga narodno "tko koga zaj...".
No mislim da se to rijetko kome isplati kupovati osim ako ti nije prvi susjed, 1ha je daleko premalo za rentabilnu proizvodnju a opet ima dosta posla.
Nevjerujem da bi za to itko dao više od 6000-8000€, bez obzira na kvalitetu voćki.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
To je živa nauka, eto prodajem knjigu za 100 kn! Besplatna dostava :)

knjiga001.jpg
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pozdrav voćarima!
Trebam procjenu pa molim pomoc vas koji imate vocnjake!

Imam plantazni vocnjak od 1 ha na parceli od 1,7 ha, cca. 2200 sadnica
(sorte su Pink Lady, Elstar, Granny Smith, Braeburn, oprasivaci su Zlatni delises, Jonagold i Idared).
Podloga je M-9, vocnak je na zici, sirina izmedu redova je 3,5 metra a razmak sadnje u redu je 1 m.
Starost nasad je 7 godina. Na parceli je iskopan bunar i parcela je u potpunosti ograđena zicom.
Lokacija vocnjaka je u gradu Požegi.

E sad, vocnjak mi je vec duze vrijeme opterecenje te sam ga dao u najam.
Sad ozbiljno razmisaljem o prodaji ali nemam orijentaciju koja je trzisna vrijednost takvog vocnjaka pa molim pomoc forumaša!

Nadam se da sam dao dovoljno podataka o vocnjaku!

i koja je cijena???
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
teško se dvoje bude dogovorilo bez treče strane,šala mala ,problem sa vočnjakom je slaba prodaja i loše tržište koje su uništili veliki centri,jedino ako je zbilja vočnjak na dobroj lokaciji pa bi buduči vlasnik možda mogao prodati kako se kaže na kučnom pragu ali ne znam to je moje skromno mišljenje jer u našem kraju ima mnogo raznih vočnjaka koje su ljudi davali za vrijednost inventara i to da im kupac može dati u voču kroz nekolko godina ,nažalost istina
 

Najnoviji postovi

Na vrh