• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčer za Labinprogres Mondial

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
219
Kupio sam malčer i isprobao ga.
6LD360 ga vrti bez problema.
Dobro samelje i šibe i visoku travu.
Kao problem su se pokazali mali kotači.
Dosta je težak za upravljanje, pogotovo na neravnom terenu.
Teren je bio premokar i preneravan za 8". 20221009_121814.jpg
 
Posljednje uređivanje:

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
219
Kombinacija močvarne trave, kupina, nekakvih šiba i ovih visokih bodljikavih nečega.
Kosi, ali morao sam podignuti malčer na najviše za prvi prolaz.
Na ovom terenu 12" kotači su se pokazali super, sa 8" nema šanse raditi.
Definitivno sam zakasnio sa košenjem.
 
Posljednje uređivanje:

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
213
Sličan problem imam, jer kako sam na brodu ne stignem često kosit, pa kada se vratim trava oko kuće bude do metar, metar i pol i slegnuta....

Egzibicije sa trimerom su mi već dosadile, jer izgubim dan umjesto da sa klincima budem na plaži....

Na slici je Zanon, kupljen kod nas u Mesisu ili vani negdje?

Da li netko ima Bellonmit i kako se je on pokazao? Bellon mit ima u Entradi i vidim da mu cijena ide svaki mjesec u smjeru prema gore.

Isto tako, kako imam Greenya, koji je Goldoni motorkultivator njemu najsličniji, jer kada vidim cijene malčera kod nas i koliko dođe u Italiji, nekako me vuče ići ga kupiti u Italiju. Problem je što tamo nitko nije čuo za TPS/Labinprogres, a kako TPS radi sve po licenci Goldonija, molio bih da me se savjetuje, koji je Goldoni motokultivator najsličniji Greenyu.... po mojoj nekoj slobodnoj procjeni to bi možda bio Goldoni Joker??
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
213
Hvala na javljanju....

Još bi zamolio, kada stigneš za koju sliku, ali priključka na kultivator....znači spoj malčer/kultivator... Da li ima koji poseban "part no" ili tome slično...

Ili ako imaš to sve navedeno na računu/ponudi, bio bi jako zahvalan....

Može i na privat....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
TPS Mondial je Goldoni Mondial.
Danas se drugačije zovu. Najbliži je M10, no on ima brži kardan od starog Mondiala.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
219
Priključak malčera ti je isti kao i svi ostali priključci za Mondiala.
Nemam specifikacija. 1663996617158.jpg
 
Posljednje uređivanje:

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
213
sve u redu.... hvala jos jednom na info i trudu....

kako ih ima dosta u prodaji po oglasnicima u slo i it, ali sa priključkom na druge motokultivatore, mislio sam da li bi se isplatilo kupit nekog polovnog sa drugim tipom priključka pa si kupiti samo novi priključak koji bi pasao na greenya....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Pripazi samo na smjer vrtnje kardana i na brzinu vrtnje istog (nekim modelima Grillo kardan se vrti na suprotnu stranu od Goldonija).
 
Na vrh