• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto malčer 150cm

3jaga

Novi član
Tu od
3 Ožu 2023
Poruka
8
Pozdrav koja kategorija kardana je dovoljna za roto malčer 150cm, šta preporučate... Lp...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
4-ta kat, sa kvačilom od min 600 Nm sile. Ma da je bolje 750 Nm jer u većoj travi 600 zna propustiti.
Meni je žao šta nisam uzeo taj od 750
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Obično ju multiplikatori imaju ugrađenu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Moj nema, nije mi bitna koliko kvačilo na kardanu.
Zupčanici se obično trgaju kod neke prepreke kad nož udari u nju.
Kum je imao kardan sa frajlaufom a bez kvačila, normalno da je reduktor dao svoje. Sad sa drugim kardanom sa kvačilom više nema problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Zanimljivo, u TA nisu imali multiplikatora bez frajlaufa 🤔
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,039
Meni je proizvođač rekao da treba samo slobodno protočna spojka.

Tako da ja imam cerjak kardan cat4 sa free lauf spojkom i evo već 3 godine nikakvih problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Očito neki multiplikatori imaju, neki nemaju.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Meni je proizvođač rekao da treba samo slobodno protočna spojka.

Tako da ja imam cerjak kardan cat4 sa free lauf spojkom i evo već 3 godine nikakvih problema.
Jedino na cisterni, kalaču i vitlu koristim običan kardan, na svemu ostalom kardan sa kvačilom.
Cijenu multiplikatora vidiš i sam, samo kvačilo kardana je daleko jeftinije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh