• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sadnja krumpira pomoću motokultivatora

N

nikolalon

Guest
Gdje bi se mogli nabavit ovi diskovi? I nekako po mojoj procjeni bi i tu nozda funkcionirali neki obicni limovi kvadratni samo ako se stva pod dobar kut šta vi mislite?
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Sve ovi prikazani nacini sadnje, su OK al u zemlji bez ijednog kamena i mehkoj ko spužva, pa mačka bi ovdje mogla vuci plug hehehe. Al tamo gdje je tvrda crvenica tanjit svukud ide samo nece kako treba , labinka 14ks se oznoji a ne ovi mali gmizavci
 

brum

Novi član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
13
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/m56H3nflk4M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Evo ista stvar samo što ovdje plug gura a ne vuče
 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
ovo je zanimljiv video ali mislim da kod nas ništa od toga, a i ima valjda 100 kila utega.

Tanjuri kod nas nemaju šanse i ovo nagrtanje sa tanjurima, kod nas mogu samo plugovi i dobar motokultivator.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
pozdrav drugovi
blizi se vrijeme kad ce poceti sijanje krompira
trenutno sam u procesu nabavke plugova
imam dobru ponudu,sva tri pluga i spojka za 400km
mislim da to nije skupo,covjek ce da mi ih donese jos
interesu je me kako ide taj proces sijanja krompira
neko predlaze da se sije sa obrtnim plugom,znaci sije se krompir u svaku trecu brazdu i onda kad nikne prolazi se razgrtacem
ili pak sa razgrtacem se otvore brazde pa se sije,ali problem je sto tockovi idu u brazde,jer nemoguce ih je skupiti ili rasiriti dovoljno,ili moze?
ili treca opcija,napraviti dvobrazdni razgrtac kao na ovoj slici http://tinypic.com/r/2yod0m8/8

sta mislite?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nemoze ovo vuci motokultivator,on moze samo obican ogrtac,ja ranije dok sam imo mtk spremim zemlju i samo plugom ili ogrtacem napravim redove,a zatrpavam grabuljama,a kad ogrces skupis tockove i nemoze da gazi,osim ako nisi ostavio premali razmak medu redovima
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
znaci nista od ovog duplog razgrtaca?
ja se bas ponadao,nabavio sam i materijal da ga pravim
meni su tockovi 12ice i cini mi se ako ih jos skupim kacice mi molugu jednog od menjaca
trebali manji tockovi
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sve zavisi od zemlje,ako je laka zemlja moze bez problema(u rusiji sa hondama vuku taki),ako se pak odlucis za izradu dvobraznog imas slike u temi tomo vinkovic kako sam ja napravio za mog tomu,ali tesko ce to mtk vuci,ili probaj,napravi,pa ako nebude islo lako ces nekome prodati ko se nerazume bas najbolje
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
A koje tockove da stavim za razgrtanje?
I koliko razmak izmedju redova za krompir?
A jel moze razgrtacem da se kukuruz sije i okopava ili nagrce?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Koje imas nista neskodi,mozes da ogrces sta oces,a za kukuruz je neisplativo,jer lakse je protrcati motikolm i napaviti redove,a i nije mnogo skupa sejacica kukuruza za mtk(50-100e)a ja sam napravio jednu alatku koju montiram na ogrtac da pravi redove za sejanje luka i kukuruza imas isto slike tamo
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Sijanje kukuruza nije problem. Meni je teze puno okopavanje i nagrtanje
Pa sam mislio da ga sijem isto kao krompir
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Napravi ogrtac dal1ili2redni i sa njim mozes ogrtati kompir i kukuruz bez problema,ja sam tako radio,samo valjalo bi prvo da se isprezira,pa onda ogrce
 

Borro

Novi član
Tu od
15 Tra 2022
Poruka
15
Ima li tko ideju kako dva diska fi 40 sa kvadratnim rupama namontirati na neke osovinice a da se ti diskovi slobodno vrte. Vidim na YT hrpu filmića gdje ogrću (zagrću) krumpir motokultivatorima, pa sam i ja nabavio dva diska. E sad treba iskombinirati kako ih napraviti da budu na nekim osovinama, jer ću ih montirati na jedan priključak za rahljenje zemlje kao nosač, a njih da mogu čiriti i skupljati po potrebi i mijenjati im nagib po okomitoj osi (u krug).
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Zadnjeglavčine kotača nekog auta na otpadu
Ja sam imao opel astru H i ona ima na 4 šarafa sa svake strane,(na auto i na gumu)
 

Najnoviji postovi

Na vrh