• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zemlja u najam info

Monika

Novi član
Tu od
17 Svi 2019
Poruka
4
Pozz,
Molim ako netko ima iskustva da mi objasni kako funkcionira kad se zemlja daje u najam ...vlasnik sam zemlje i osoba koja obrađiva želi otvoriti opg i dobiti poticaje a da ja napisem ugovor o najmu..meni trenutno odgovara da se zemlje obrađuje na nekoliko godina ..zanima me da li imam dodatne troškove ja kao vlasnik i da li se moraju neka prava naznačit na ugovoru prije nego sve potpišem i da li se plaća porez kad sve to krene ??
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,890
Napišete ugovor o najmu zemljišta na xx godina i napišete cijenu od 200-300kn i to je to.
Poreza ćete dobiti par desetaka kuna godišnje za platiti.ako je cijena veća od navedene nemojte to navoditi pa nek vam isplati na ruke novce.
Ako je bez novaca zakup onda navedite gore navedeni iznos da nebi oni svoju tarifu "lupili" pa shodno tome veliki porez platite..
 

Najnoviji postovi

Na vrh