• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. iwanho

    POLJObirtija

    Zgledi da sam samo ja na linku koji sam stavil u postu #10,024 primijetil ovaj dio koji koji sad citiram. Nažalost nije nimalo smiješno, barem meni, ali nas ne zanima kaj bi moglo biti sutra, jer se nikak ne možemo odlijepiti od WW2. :(
  2. iwanho

    POLJObirtija

    Za takvo kazneno djelo min kazna 10 godina bez mogućnosti oprosta dijela kazne. Isto za nerede na stadionima. Možda jedini efikasni lijek. S odzirom na primjenu zakona od strane pravosuđa, postojeće maximalne kazne trebaju postati minimalne, a za određena djela ukinuti mogućnost smanjenja kazne...
  3. iwanho

    POLJObirtija

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/eu-udara-na-dinamicne-cijene-bosanac-trazi-istragu-i-zabrane-15717443?cx_linkref=jl_home_vijesti_vise_1
  4. iwanho

    Kuhinja

    Čestitke marljivom sinu i vrijednim roditeljima. :ppozdrav:
  5. iwanho

    Buče (bundeve)

    Jutrošnji pogled s tavana. Bučama sam jako zadovoljan. Ove između kuruze i krumpira si prva tura sjetve, a desne kasnija sjetva.
  6. iwanho

    Krumpir

    POgled s tavana. Krumpir bu upitan. Cima je slaba pa ne očekujem ni naročeite gomolje. Vjerojatno nema dovoljno hrane, jer je ove godine izostal stajnjak.
  7. iwanho

    Sve o grahu

    (y) Fergić kultivira fergusona. :)
  8. iwanho

    Šta smo radili danas 2

    Obrisano.
  9. iwanho

    Vremenske prilike-neprilike

    Ako dimnjak nije pri samom sljemenu krova, provjeri opšave oko dimnjaka i stranu dimnjaka prema sljemenu. tu je najveće opterećenje vodom. Možda je našla put u unutrašnjost dimnjaka. Iz podatak vodomjera može se preračunati koliko vode je moglo nacureti izravno u dimnjak. To se sigurno ne mjeri...
  10. iwanho

    Tov pilića

    Kaj boks za svinje ne bu prazan, jučer sam dopelal nove privremene kućne ljubimce. 2,6 EUR/kom.
  11. iwanho

    Krumpir

    Pri meni danas 7,7 lit.
  12. iwanho

    Krumpir

    Jutros sam u 8 završil špricanje zlatica alverdeom. Izgleda da bu kiša počela prije nego projdu 2 vure :( (prema rain alarmu), a prognoze su bile da bu iza 11 h. Nadam se da ne bu jaka. Napravil sam malo previše škropiva pa možda i nakon kiše ostane još dovoljno na listovima. S obzirom da me...
  13. iwanho

    Radovi u šumi, izrada drva

    Vjerojatno nećeš uspjeti ako je čelik običan konstrukcijski. Nije predviđen za kaljenje. No nekad se kod čelika koji nemaju zagarantiran sastav dogodi takav sastav koji se može zakaliti. Ako imaš autogeno, probaj, ali bez velikih očekivanja.
  14. iwanho

    Šta smo radili danas 2

    Kod Vas je zgledi prije kratkog vremena bila veća količina kiše. Pri nama je bilo suho kao barut. Pitanje je koliko se bu ova kiša poznala u šumi.
  15. iwanho

    Buče (bundeve)

    Jutrošnje slike mojih. Nekad sam i ja sijal i rjeđe kućice. Sada također sijem u kućice ali tako da je razmak između redova 130 cm, a razmak kućica unutar reda 70-80 cm( negdje i malo više) uz obavezno naknadno prorjeđivanje jer sijemo po 4 kom u kućicu (ako iz šake ne pobegne više). Prije...
  16. iwanho

    Krumpir

    Nisi jedini. Sutra bu curelo, preksutra je svetek, dakle u petak (ako ne bu opet curelo) ili u subotu.
  17. iwanho

    Vremenske prilike-neprilike

    Treba razumjeti i meteorologe. Kada pada kiša (jedmoliko zahvaće neko područje) obično ne fulaju puno. No, kod ovih pljuskovitih dana, ni kilometar, dva dalje je možda bilo jako blizu prognoziranog. Pratim često satelitski prikaz na rain alarm. Ide centar pljuska (ljubičasto) prema meni i onda...
  18. iwanho

    Krumpir

    To ni bil obični raketlin nego raketlin na mlazni pogon kojemu kotači nisu trebali. Sad ozbiljno. Cima je skoro spojila redove, a raketlin ima kotače široke 30-ak cm, i nić pogažene cime. Svaka čast. (y)
  19. iwanho

    Kućni ljubimci

    Imam i ja jednog, a možda i više ljubimaca, također po cijelom dvorištu, ali još nijednog nisam uspel vidjeti. U zemlju su propali, pa samo povremeno provire iz zemlje kad me nema vani. :(
  20. iwanho

    Popravak freze - dijelovi

    Malo sam guglal i AI kaže da za lanac ide hidraol ili UTTO SAE 30 (to je jako rijetko, valjda je umjetna inteligencija nekaj pobrkala), a u reduktor hipenol SAE 90.
  21. iwanho

    Popravak freze - dijelovi

    Mislil sam da je to vijak za zatezanje lanca. Je li moguće da ima dvojnu funkciju, ili se lanac zategne ispod poklopca prije ulijevanja ulja?
  22. iwanho

    SMIJEŠNE SLIKE

    Pred 50 let su novinari bili novinari i normalno su izvještavali, a danas su postali senzacionalisti i od svake normalne informacije pokušavaju napraviti senzaciju. Slika bi mogla u rubriku poučne slike o novinarstvu.
  23. iwanho

    Šta smo radili danas 2

    Fala. Mislil sam da si možda bil malo bliže meni, u Maču kod Zlatara. https://www.facebook.com/photo?fbid=1603787325084007
  24. iwanho

    Popravak freze - dijelovi

    Tam više nema rokova ove godine. :( Ulje nije problem, mislim da ide hipenol 90, ali problem je kaj ne znam količinu. Nekad davno sam na sajmu pital i rekli su mi količinu, ali sad, za najti taj zapisani podatak trebam detektiva.
  25. iwanho

    Šta smo radili danas 2

    To je neki lokalni naziv mikrolokacije, nema je na karti. Može neko mjesto u blizini?
Na vrh