• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

2T motor-problem sa kompresijom

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pozdrav drugari. Motor na kosacici mi pravi problem. Naime nece da upali. Kada odvrnem svjecicu nekada izbacuje zrak tj ima kompresiju a kada klip ide u DMT usisava zrak. Do cega bi moglo biti? Jel moguce da je semering u pitanju? Karike su nove.
 

defender

Novi član
Tu od
19 Ožu 2018
Poruka
7
JLO semerinzi su u pitanju. Otklonio sam
JLO semerinzi su u pitanju. Otklonio sam
Isti (JLO/ILO) motor imam na kopačici i imam problem sa prejakom kompresijom kod startanja. Možeš li dati više podataka o problemu koji si imao i kako si ga rješio.
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Jednostavno kada je sve u redu kod motora i zavrtite radilicu ona se okrece. Medjutim kod mene nije htjela cim prestanem vuci starter ona stane. To je iz razloga jer su semerinzi bili potrgani i uvlacila je zrak. Sumnjao sam i na karike koje sam isto zamijenio. Uglavnom motor radi i ima staru snagu. Nedavno sam kupio kopiju honde 6 ks. E to je motoric. Na sebi ima senzor koji ne da da se motor upali ako ima previse ili premalo ulja u karteru. Za 100 eura koliko kosta nov sa dvogodisnjom garancijom ja sam prezadovoljan
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mislim da ti rupa kroz koju je zrak ulazil i izlazil nije bila uzrok da motor ima pre jaku kompresiju.
 

defender

Novi član
Tu od
19 Ožu 2018
Poruka
7
Pretpostavljam😁 Kad nema svjećice starter se vrti lagano ali kad zavrnem svjećicu jedva da mogu potegnuti starter, hoće ruku otkinuti.
 
Na vrh