• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

aditivi u gorivu

ursus35

Član
Pridružen(a)
28 Pro 2012
Poruka
112
pozdrav svima, zanima me vaše mišljenje o aditivima u gorivu, dakle radi se o sredstvima koja čiste sistem, dizne, raspršivače. u traktor sam uvijek sipao eurodizel, nikad plavi, iako je traktor star 30 godina :supz:
znam da se bez obzira na to u sistemu nakupi taloga zbog "čistoće" našega goriva :!: pa me znaima što vi mislite o tome, smeta li motoru? :weedman:

tomo420

Član
Pridružen(a)
20 Sij 2011
Poruka
710
U pravilu nebi trebalo smetati,samo preporuka je da koristiš neki malo s boljim imenom.....wutrh ili liqui molly

mane

Aktivni član
Pridružen(a)
5 Svi 2011
Poruka
2,560
starijim traktorima bolje paše običan diesel ili plavi diesel, sa tim aditivima sumnjam da ćeš nešto dobit. Obično ako traktor počne nepravilno radit onda bosch pumpa i dizne idu dolje i nose se majstoru na repariranje. Neće ništa škodit ako to staviš u njega, mada nisam nikad čuo da je to netko stavljao u traktor.

branko64

Član
Pridružen(a)
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav dečki ,ma staviš mu malo mješavine od benzina radit ko vurica

zbalija

Aktivni član
Pridružen(a)
21 Stu 2008
Poruka
2,245
ursus35 ako staviš malo mješavine u naftu,
nafta je biti rijeđa, motor će više trošiti i bolje primati gas,
a ulje iz mješavine će podmazati unutarnje elemte VT pumpe i dizna...

branko64

Član
Pridružen(a)
2 Sij 2010
Poruka
209
Tako je g.zbalija,a još k tome bolje je sagorijevanje i nema čađavog dima-samo nesmije se pretjerivat. pozdrav

ursus35

Član
Pridružen(a)
28 Pro 2012
Poruka
112
koji bi bio najbolji omjer? recimo, na rezervar od 35 litara disela??

zbalija

Aktivni član
Pridružen(a)
21 Stu 2008
Poruka
2,245
kad je vanjska temperatura ipod -10 celzijevaca slobodno i preko 10 % benzina

DARIJUS

Dobro znana faca
Pridružen(a)
9 Stu 2011
Poruka
3,645
moj vladimirac dobije na 40 litara plavca još 10 litri benzina i ne buni se cijelu zimu...
jedino kad dođe toplije vrijeme, a ja nisam naravno potrošil sve, e onda ide ko raketa...sojuz...:weedman:

farmervg

Aktivni član
Pridružen(a)
7 Lip 2010
Poruka
1,422
Petrolej je puno bolji od benzina samo neznam gdje toga ima za kupiti nekad je bilo i puno je efikasniji

DARIJUS

Dobro znana faca
Pridružen(a)
9 Stu 2011
Poruka
3,645
petrolej je skup, i nema ga baš...
ovi kaj imaju bčs-ke kosilice trokiraju kakti da zvučni zid probijaju jer voze na benzin...:rolfer:

vica

Aktivni član
Pridružen(a)
1 Sij 2013
Poruka
3,401
pre su i kod nas sipali petrolej ,ali sad ga nigde nema. u vojsci smo sipali benzin u sve kamione .pravilo je 5-10% i malo motornog ulja .neki su preterivali da se dokaze pa izgoreli klipovi ili napukli.radio sam u servisu tad i od majstora saznao da se to koristilo samo za ruska vozila i to do 30% na velikim hladnocama. posto je nestalo d1 zimske nafte preslo se nasta imas .nebih nikom preporucio preko 10% benzina. ja u mog dizela sam sipao eurodizel zimi i malo ulja i nisam imao problema.

zbalija

Aktivni član
Pridružen(a)
21 Stu 2008
Poruka
2,245
Nije previše 10%,
ja u golfa na -19 sam proši mjesec tankiral 40 litre evroditela i 4 litre 95-tice,
i išel ko raketa, samo je cajger jako bježao prema crvenome

DARIJUS

Dobro znana faca
Pridružen(a)
9 Stu 2011
Poruka
3,645
Nije previše 10%,
ja u golfa na -19 sam proši mjesec tankiral 40 litre evroditela i 4 litre 95-tice,
i išel ko raketa, samo je cajger jako bježao prema crvenome
u autu se nemoj zafrkavat s benzinom u nafti, ja sam to radio starom renolu 21 pa je znao prošvikati, samo je jako dimil i delal je kao benzinac...jednostavno to ne funkcionira na višim obrtajima motora, izgleda da ga pre rano pali...

vica

Aktivni član
Pridružen(a)
1 Sij 2013
Poruka
3,401
ne u golfa sam sipao eurodizel sa malo ulja. sam eurodizel je redji pa ga malo vise trosi ali ide dosta bolje.u traktor smo ranije sipali benzina do 10% sa malo ulja ali nikad vecu kolicinu .obicno je skoro prazan rezervar pa mu napravimo malo vise nego treba.nije dobro kad otopli a ostane to gorivo

zbalija

Aktivni član
Pridružen(a)
21 Stu 2008
Poruka
2,245
čim se temperatura digne na -10 više ništa benge nutra,
benzine ne smje ići unikojem slučaju u PD ili CR sustave ubrizgavanja,
jer nafta prevestveno služi za podmazivanje pokretnih dijelova sustava za stlačivanje
goriva prije ubrizgavanje

Na vrh